تبیان، دستیار زندگی
انتخاب سبک برای دکوراسیون خانه زوج های در شرف ازدواج، دلهره آور است. همه زوج های جوان تمایل دارند که فضای خانه خود را برای دور هم جمع شدن دوستان و اقوام، بسیار گرم و صمیمی تدارک ببینند و این اقتضای شرایط روحی هر جوانی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قبل از چیدن جهیزیه بخوانید


انتخاب سبک برای دکوراسیون خانه زوج های در شرف ازدواج، دلهره آور است. همه زوج های جوان تمایل دارند که فضای خانه خود را برای دور هم جمع شدن دوستان و اقوام، بسیار گرم و صمیمی تدارک ببینند و این اقتضای شرایط روحی هر جوانی است.

دکوراسیون منزل

هر زوج جوانی دوست دارد خانه جدید خود را طوری برای زندگی مشترک تدارک ببیند که شادابی و طراوت از تمام قسمت های آن ببارد و حس عشق و اشتیاق و شور جوانی در آن نمایان باشد. در ادامه، ایده ها و راهنمایی هایی را در این زمینه مطرح می کنیم که اگر در حال تدارک خانه خود برای شروع زندگی مشترک هستید، توصیه می کنیم که آنها را به کار بندید.

گنجاندن اسم خود و همسر در دکوراسیون
یکی از ایده های جالب در دکوراسیون خانه زوج های جوان، گنجاندن اسم عروس و داماد به اشکال دکوراتیو کنار هم در دکوراسیون است. استفاده از شمع های متنوع در دکوراسیون نیز از جمله اقداماتی است که می تواند دکوراسیونی جوان و پر از شادی و طراوت را برای خانه یک زوج بسازد.

رنگ آمیزی دکوراسیون
رنگی خنثی و بسیار آرام را برای رنگ آمیزی دیوارها انتخاب کنید تا زمینه ای مناسب برای بقیه دکوراسیون خانه ایجاد شود.
انتخاب دکوراسیونی تک رنگ، با طیف های متنوع یا استفاده ازتنها دو رنگ برای دکوراسیونی جوان، ایده ای مناسب است. زیرا هرچه تعداد رنگهای مختلف دکوراسیون کمتر باشد، فضایی خلوت و شیک را به وجود می آورد. سعی کنید که هنگام انتخاب رنگها، علاوه بر جذابیت و مدرن بودن، به آرامش فضا نیز توجه کنید. برای مثال، به جای سفید یا کرم سنتی بهتر است از طوسی روشن یا زرد ملایم استفاده کنید.

عکس های دو نفره عروس و داماد
عکس های زیبا و خاطره انگیز خود را که چه به صورت حرفه ای در آتلیه و چه با دوربین های شخصی در مسافرت ها و مراسم مختلف گرفته شده است، به شکلی مبتکرانه و در قاب های زیبا در جای جای دکوراسیون خانه بگنجانید. یکی از عکس های مورد علاقه خود را که می پسندید، در قطع بسیار بزرگ سفارش دهید و در قابی شکیل و زیبا روی مهم ترین دیوار خانه خود یا در گوشه ای برجسته به نمایش بگذارید. این عکس می تواند یکی از عکسهای شما در لباس عروس و داماد باشد.

انتخاب دکوراسیونی تک رنگ، با طیف های متنوع یا استفاده ازتنها دو رنگ برای دکوراسیونی جوان، ایده ای مناسب است. زیرا هرچه تعداد رنگهای مختلف دکوراسیون کمتر باشد، فضایی خلوت و شیک را به وجود می آورد

مبلمان و وسایل
مبلمان مدرن با خطوط صاف، مناسب ترین گزینه برای دکوراسیونی جوان است. انتخاب رنگی زنده و جسورانه برای مبلمان نیز می تواند جلوه ای پیچیده تر اما مهیج را به دکوراسیون شما ببخشد. سعی کنید که مبلمان و عناصر چوبی خانه خود را هم رنگ انتخاب کنید تا جلوه ای منسجم و متحد به وجود آید. مبل های خود را نیز طوری کنار هم بچینید که محیطی صمیمی و گرم برای گفت و گو به وجود آید، در زمانی که میزبان میهمانی دوستانه هستید. با توجه به این که خانه عروس و دامادها معمولا کوچک و نقلی است با انتخاب یک چیدمان درست، از آن بهترین استفاده را ببرید. از مبلمانتان به عنوان جداکننده برای سالن نشینمن استفاده کیند، از محاسن این کار بزرگتر نشان دادن فضای خانه و تفکیک پذیری آن است.البته برای اینکار،پارتیشنها و دربها گزینه مناسبی نیستند!
ستونهایی که گاهی در وسط سالن وجود دارند را فراموش نکنید. آنها می توانند جلوه خاصی به خانه تان بدهند،به شرط آنکه درست تزئین شوند. می توانید از آنها به عنوان یک کتابخانه گرد استفاده کنید یا سر تا ته آنها را با عکس های عروسی، نامزدی و ماه عسل تان پر کنید. قاب های کوچک نامنظم جلوه ای زیبا و سرگرم کننده به این آلبوم ایستاده می دهند!
از راهروهای منزلتان نیز به درستی استفاده کنید. اگر پهنای آن زیاد است، به عنوان سالن غذاخوری و محل قرار دادن میز نهارخوری می توانید استفاده کنید. اما اگر پهنای آنها کم است،می توانید با نصب قفسه هایی بر روی دیوار،از آن به عنوان ویترین و نمایش ظروف تزئینی تان یا حتی کتابخانه تان استفاده کنید.

آشپزخانه را دنج کنید
آشپزخانه قلب خانه است و شما هم که تازه عروسید و احتمالا در خیلی از کارهای آشپزخانه تجربه کافی ندارید. بنابراین سعی کنید آشپزخانه تان را دلپذیرتر از همه جای خانه کنید. داشتن فضای حرکت کافی در آشپزخانه یک اصل است. از آن مهم تر، نمای آشپزخانه باید شیک و دلنشین باشد و این نیازمند خلوتی است. پس از چیدن وسایل اضافی مانند وسایل برقی یا هر چیز اضافی دیگری که مکان آن جای دیگری می باشد،به شدت پرهیز کنید.اینکار نه تنها جلوه وسایلتان را زیاد نمی کند،بلکه خانه شما را از حد ممکن کوچکتر نشان داده و موجب ازدحام ذهنی برای بازدید کنندگان خواهد شد.

برای اطلاع از طرح همسان گزینی تبیان اینجا کلیک کنید

فراوری: فاطمه ایمانی

بخش کلوب ازدواج تبیان


برگرفته از مجله منزل، روزگار نو


مطالب مرتبط:
رسم و رسوم جهیزیه در دیگر کشورها
یک جهیزیه چشم کور کن!
سور و سات یک زندگی دو نفره

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.