تبیان، دستیار زندگی
در شب نخست از دور رفت مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان فوتبال اروپا، جدال اتلتیکو و رئال مادرید با تساوی خاتمه یافت و یوونتوس به سختی از سد موناکو گذشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توقف رئال، پیروزی یوونتوس


در شب نخست از دور رفت مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان فوتبال اروپا، جدال اتلتیکو و رئال مادرید با تساوی خاتمه یافت و یوونتوس به سختی از سد موناکو گذشت.

 اتلتیکو و رئال مادرید

دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان فوتبال اروپا سه‌شنبه شب با برگزاری دو دیدار آغاز شد که در پایان این دیدارها، تیم‌های اتلتیکو و رئال مادرید به تساوی بدون گل رضایت دادند و یوونتوس هم مقابل موناکو با یک گل به برتری دست یافت.

اتلتیکو مادرید که در شش بازی قبلی خود برابر رئال مادرید ۴ برد و ۲ تساوی کسب کرده بود در ورزشگاه ویسنته کالدرون شروع خوبی برابر رئال نداشت. در دقیقه سوم بازی تیم سیمئونه خوش شانس بود که گرث بیل در مصاف تک به تک با دروازه‌بان حریف توپ را با کم دقتی به دستان وی کوبید.

 اتلتیکو و رئال مادرید

بازی خوب رئال تا اواسط نیمه نخست ادامه یافت تا اینکه کم کم اتلتیکو خود را پیدا کرد و بازی را به تعادل کشاند با این حال در دقیقه ۳۵ بازی ضربه خامس رودریگز می‌توانست دروازه اتلتیکو مادرید را باز کند که این اتفاق رخ نداد. یک دقیقه بعد روی اشتباه سرخیو راموس، توپ به گریزمن رسید ولی مهاجم فرانسوی ضربه خود را چندان پرقدرت نزد. در دقیقه ۴۳ هم روی یک ضد حمله دیگر ضربه رودریگز را دروازه‌بان اتلتیکو دفع کرد تا نیمه نخست با تساوی خاتمه یابد.

شروع نیمه دوم با بازی بهتر رئالی‌ها همراه شد و این تیم با حرکات رونالدو، رودریگز، بنزما و بیل که از پشت سر توسط مودریچ و کروز حمایت می‌شدند مردان دیه‌گو سیمئونه را کاملا تحت تاثیر خود قرار داده بودند. در دقیقه ۷۰ بازی اگر تکل میرندا نبود احتمال اینکه کریستیانو رونالدو دروازه میزبان را باز کند بسیار زیاد بود.

 اتلتیکو و رئال مادرید

بازی دو تیم در ادامه کار بسیار خشن و پربرخورد پی گرفته شد. سیمئونه در ۱۵ دقیقه پایانی رائول گارسیا و فرناندو تورس را هم به میدان آورد تا فشار حملات میزبان را کاهش دهد. در دقایق پایانی بازی میزبان روی ضربات سوارز، تورس و ماندزوکیچ فشار بی امانی را روی دروازه رئال وارد کرد اما توپی از خط دروازه حریف عبور نکرد. در نهایت این بازی بدون گل خاتمه یافت تا بازی برگشت دو تیم در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو تعیین کننده باشد.

در دیگر بازی تیم یوونتوس در ورزشگاه خانگی خود پذیرای موناکوی فرانسه بود که برابر این تیم با یک گل پیروز شد. در نیمه اول این بازی تیم موناکو بازی فشرده‌ای را در دستور کار خود داشت و همین باعث شد تلاش یووه برای رسیدن به گل بی‌ثمر بماند.

یوونتوس و موناکو

با شروع نیمه دوم تیم یوونتوس فشار را بر حریف خود بیشتر کرد و در دقیقه ۵۷ بود که صاحب ضربه پنالتی شد که آرتورو ویدال شیلیایی این ضربه را به زیبایی درون دروازه نماینده فرانسه جای داد تا یووه یک بر صفر پیش بیفتد.

بعد از این گل موناکو بازی رو به جلو را در دستور کار قرار داد با این حال تیم یوونتوس هم سعی کرد گل دوم را به ثمر برساند. با وجود موقعیت‌هایی که دو تیم خلق کردند در نتیجه تغییری ایجاد نشد تا یوونتوس با برد خفیف اما ارزشمند خود به استقبال دیدار برگشت در فرانسه برود.

بخش ورزشی تبیان


منبع : مهر