تبیان، دستیار زندگی
انتخاب همسر از این جهت انتخاب سختی است که باید در آن همه چیز را با هم در نظر بگیرید. همانقدر که ظواهر را می سنجید باطن را هم در نظر بگیرید و همانقدر که عاشق شخصیت او می شوید، از چهره و اندام و رفتار و موقعیت اجتماعی اش هم خوشتان بیاید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خودش خوب است؛ «قیافه»اش نه!


انتخاب همسر از این جهت انتخاب سختی است که باید در آن همه چیز را با هم در نظر بگیرید. همانقدر که ظواهر را می سنجید باطن را هم در نظر بگیرید و همانقدر که عاشق شخصیت او می شوید، از چهره و اندام و رفتار و موقعیت اجتماعی اش هم خوشتان بیاید.

انتخاب همسر

اما همه آدم ها کامل نیستند. بالاخره ممکن است یک جای کار ناراضی باشید. مثلا همه ویژگی های طرف مقابل باب میلتان باشد به جز ظاهرش. در این موقعیت باید چه کار کنید؟ چشمتان را روی ظواهر ببندید و بگویید مهم اخلاق است؟
مسلما نه! تعجب نکنید. چون در ازدواج آنقدر که چهره مهم است اخلاق هم اهمیت دارد. ازدواج تنها رابطه ای است که در آن جسم هم دخیل است بنابراین باید جسم طرف مقابل مطلوب شما باشد. شما قرار نیست با کسی همکار، همخانه یا دوست شوید که قیافه اش برایتان کم اهمیت باشد. چهره همسر شما یعنی چیزی که با آن همیشه مواجهید و باید تداعی گر عشق تان باشد.
این یعنی که شما باید با ملکه زیبایی دنیا ازدواج کنید؟ البته که نه! یعنی باید با کسی که همه تحسینش می کنند و می گویند زیبا و خوش تیپ است ازدواج کنید؟ باز هم نه!
تناسب و همسانی دو طرف از نظر زیبایی، قد و اندام است که معیار ظاهری ازدواج را تامین می کند. زیبایی امری نسبی است و بیشتر به افکار، خاطرات، تجربیات و آنچه در ذهن افراد است بستگی دارد تا آنچه که در واقعیت و ظاهر افراد وجود دارد؛ شما باید با دیدن آن قیافه حس خوبی پیدا کنید و حس کنید به او کشش دارید. چه طرف مقابل تان زیبا باشد چه نباشد، چه دیگران تایید کنند که او زیباست یا نکنند،در هر حال شما باید به آن قیافه حس خوبی داشته باشید و آن را مطلوب خود بدانید.
فراموش نکنید که زیبایی با صفات دیگری چون مهربانی و طینت زیبا به کمال می‌رسد؛ بنابراین اگر به ویژگی‌های مثبت همسرتان فکر کنید به مرور زمان احساستان درباره چهره همسرتان تغییر خواهد کرد.

در افکار خود همسرتان را با کسی دیگر مقایسه نکنید و اجازه ندهید در دام مورد مقایسه قرار گرفتن توسط دیگران بیفتید. ویژگی‌های مثبت و منفی همسرتان را محک بزنید و به خود فرصت دهید تا به او نزدیک‌تر شوید

اگر ازدواج کرده اید...
اگر نامزد کرده اید یا عقد کرده هستید، دیگر کار از کار گذشته. باید مسئولیت انتخابتان را بپذیرید. حرص نخورید. حتی بد نیست تلاش کنید تا ظاهر طرف مقابل و تیپ و لباس پوشیدنش را به مطلوبتان نزدیک تر کنید اما باید بدانید که لازمه زندگی مشترکی که برای زوجین آرامشبخش باشد ویژگی‌های زیادی از جمله با ایمان بودن، محبت، مهربانی، امین بودن و داشتن صداقت است و زیبایی تنها یکی از عوامل این انتخاب است.

به خودتان فرصت دهید
اگر ازدواج کرده اید و احساس می کنید به قدر کفایت به ظاهر همسرتان توجه نداشته اید وحالا می بینید آن را نمی پسندید ممکن است رابطه تان رو به سردی بگذارد و کم کم از هم فاصله بگیرید. عجله نکنید. اجازه دهید مدتی از زندگی مشترکتان سپری شود تا با خصوصیات بیشتری از همسرتان آشنا شوید.
در افکار خود همسرتان را با کسی دیگر مقایسه نکنید و اجازه ندهید در دام مورد مقایسه قرار گرفتن توسط دیگران بیفتید. ویژگی‌های مثبت و منفی همسرتان را محک بزنید و به خود فرصت دهید تا به او نزدیک‌تر شوید. از دلجویی‌ها و غمخواری‌هایش بهره‌مند شوید و اگر باز هم در کنارش احساس آرامش و امنیت نکردید، آن‌گاه با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

برای اطلاع از طرح همسان گزینی تبیان اینجا کلیک کنید

فراوری: فاطمه ایمانی
بخش کلوب ازدواج تبیان

برگرفته از: خراسان، جام جم

مطالب مرتبط:
همه چیز دارد جز زیبایی
علف باید به دهن چه کسی شیرین بیاید؟
انتخاب همسر، زیبایی یا تفكر؟مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.