تبیان، دستیار زندگی
در نظر سنجی ای در مورد برترین های نوروز این سؤال پرسیده شد که به نظر شما چه کسی در نوروز 94 عملکرد موفق تری داشته؟ که 101 نفر در این نظر سنجی شرکت کردند. در ادامه نتایج به دست آمده از این نظر سنجی را می خوانید:
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلاه قرمزی منتخب کاربران تبیاندر نظر سنجی ای در مورد برترین های نوروز این سوال پرسیده شد که "به نظر شما چه کسی در نوروز 94 عملکرد موفق تری داشته؟" که 101 نفر در این نظر سنجی شرکت کردند. در ادامه نتایج به دست آمده از این نظر سنجی را می خوانید:

برنامه  های نوروز

از بین 12 برنامه ای که در این نظر سنجی نام برده شده بود این نتیجه به دست آمد:


نتیجه به ترتیت درصد های به دست آمده:
ایرج طهماسب با 29.92 رتبه اول
مهدی فخیم زاده 21.25 رتبه دوم
مهران مدیری 17.32رتبه سوم
احسان علیخانی 16.53 رتبه چهارم
کامران نجف زاده 3.93 رتبه پنجم
ژیلا صادقی 3.14 رتبه ششم
سعید سلطانی/ داریوش فرضیایی 2.36 رتبه هفتم
امیر حسین مدرس 1.57 رتبه هشتم
محمد رضا احمدی، محمد حسین میثاقی/ آزاده نامداری 78 . رتبه نهم
در این نظر سنجی علی ضیاء مجری برنامه تحویل سال شبکه یک هیچ امتیازی را به دست نیاورد.

ویژه برنامه های تحویل سال


از میان ویژه برنامه های تحویل سال به ترتیب احسان علیخانی در رتبه اول، کامران نجف زاده درصد در رتبه دوم، ژیلا صادقی درصد در رتبه سوم قرار گرفتند.
احسان علیخانی بعد از چند سال اجرای برنامه های پر مخاطب شناخت خوبی از مخاطبش پیدا کرده و چند سالی است که برنامه اش با وجود رقبا در سایر شبکه ها تقریبا در تمام نظر سنجی ها به عنوان بهترین برنامه انتخاب می شود. با وجود اینکه برنامه های تحویل سال امسال چندان حرف تازه ای نداشت اما برنامه بهارنارنج با درنظر گرفتن تقارن ایام فاطمیه و نوروز توانست پرداخت بهتری نسبت به این دو مناسبت داشته باشد و رضایت مخاطبان بیشتری را کسب کند.

برنامه  های نوروز

برترین سریال


کلاه قرمزی با وجود اینکه با یک هفته فاصله ویژه برنامه نوروزی خود را شروع کرد اما طبق روال سال های گذشته بیننده خود را داشت و در میان برنامه های نام برده شده  یشترین امتیاز را بدست آورد.
از بین سه سریال پخش شده در این ایام به ترتیب "فوق سری" مهدی فخیم زاده از شبکه اول  در رتبه اول، "در حاشیه" مهران مدیری از شبکه سه  در رتبه دوم و "سر به راه" سعید سلطانی در رتبه سوم قرار گرفتند.
با وجود اینکه نسبت به سریال "فوق سری" و شخص مهدی فخیم زاده نقدهای زیادی مطرح شد اما این سریال به دلیل داشتن رگه هایی از طنز و شروع پخشش از ابتدای تعطیلات موفق به جلب رضایت مخاطبان بیشتری شد.
در حاشیه بازگشت مهران مدیری بعد از یک وقفه شش ساله به تلویزیون بود و موفقیتی که در کارهای قبلی مدیری وجود داشته برگ برنده ای برای توجه مخاطبان به این سریال در زمان پخش قسمت های اول بود.

سایر برنامه ها


داریوش فرضیایی یا همان عمو پورنگ که مدتی از تلویزیون دور بود با برنامه "عیدانه" از نیمه های نوروز به تلویزیون برگشت اما این برنامه مانند سایر کارهای او مورد توجه قرار نگرفت.
"روزگار مادری" عنوان برنامه ای گفتگو محور بود با اجرای امیر حسین مدرس که با موضوع مادران از ابتدای سال جدید شروع و تا ولادت حضرت زهرا (س) ادامه داشت. محوریت برنامه حضور چهره های شناخته شده همراه با ماردانشان بود.
فرم رسمی و یکنواخت "روزگار مادری" را می شود از دلایل کمتر دیده شدن این برنامه دانست.

برنامه  های نوروز

برنامه گزارشگر که سال پیش با انتقادات زیادی همراه بود، امسال به دور از حاشیه از نیمه دوم تعطیلات از شبکه سه پخش شد اما مانند سال گذشته مورد توجه قرار نگرفت و در این نظر سنجی در رتبه آخر قرار گرفت.
خانومی که شما باشی یک مستند چند قسمتی برای پخش در ایام فاطمیه بود که پخش این مستند به ویژه قسمت اول آن به دلیل حواشی که در مورد برنامه نامداری ایجاد شده بود حساسیت های زیادی را برانگیخت، به دلیل تعداد کم قسمت های این مستند و جابجایی در زمان پخش مخاطبان زیادی این مسنتد را ندیدند.

با نگاهی به مجموعِ نظر سنجی های انجام شده در مورد برترین های نوروز که در سایر رسانه ها انجام شده نتایج به دست آمده تقریبا نزدیک بهم است و از بین تعداد زیادی از برنامه های پخش شده در این ایام سریال فوق سری، کلاه قرمزی، احسان علیخانی (ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه) و سریال در حاشیه توانستند رضایت نسبی مخاطبان خود را به دست بیاورند. نتیجه ای که در چند مورد مانند کلاه قرمزی و برنامه های احسان علیخانی چند سالی است تکرار می شود.
توجه به این نظر سنجی ها می تواند تجربه ای باشد برای برنامه های آینده.

زهرا فرآورده
بخش سینما وتلویزیون  تبیان


مطالب مرتبط:
چهره برتر نوروز(نظر سنجی)