تبیان، دستیار زندگی
شبکه «الاخباریه» تلویزیون دولتی عربستان سعودی با پخش گزارشی، هجمه رسانه ای علیه ایران و متحدان آن در منطقه را به بهانه جنگ یمن ادامه داد و در آن به دبیر کل حزب الله لبنان اهانت کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توهین تلویزیون عربستان به سیدحسن نصرالله


شبکه «الاخباریه» تلویزیون دولتی عربستان سعودی با پخش گزارشی، هجمه رسانه‌ای علیه ایران و متحدان آن در منطقه را به بهانه جنگ یمن ادامه داد و در آن به دبیر کل حزب‌الله لبنان اهانت کرد.

سید حسن نصرالله


شبکه «الاخباریه» تلویزیون دولتی عربستان سعودی با پخش گزارشی، هجمه رسانه‌ای علیه ایران و متحدان آن در منطقه را به بهانه جنگ یمن ادامه داد و در آن به دبیر کل حزب‌الله لبنان اهانت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حدود سه هفته از آغاز تهاجم هوایی عربستان سعودی به یمن گذشت، و کارشناسان، ناظران و تحلیلگران سیاسی از بروز نشانه‌های ناکامی این حملات خبر می‌دهند.

در سایه این ناکامی، رسانه‌های سعودی و حامی جبهه سعودی در منطقه، روی به شایعه‌سازی، جنگ روانی و حتی تمسخر جبهه مقابل، یعنی جبهه مقاومت روی آورده‌اند.

پس از آنکه «شبکه الاخباریه» تلویزیون رسمی عربستان سعودی هفته گذشته نماهنگی همراه با شعری کاملا توهین‌آمیز به شیعیان پخش و ایران را تهدید کرد -حال آنکه میزان جمعیت شیعیان عربستان حداقل یک‌ششم کل جمعیت عربستان است-، شب گذشته (یکشنبه‌شب) گزارشی علیه ایران و حزب‌الله پخش کرد که در آن به سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان توهین کرد.

شبکه دولتی الاخباریه عربستان سعودی در گزارشی تحت عنوان «ایران.. دست‌های مخفی»، ضمن متهم کردن ایران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه، زمانیکه تصویر سید حسن نصرالله به نمایش در آمد زیر آن نوشت «حزب ایران در لبنان.. ملت سوریه حسن زُمیره را به ارتکاب جنایات جنگی علیه خود متهم می‌کند».

در سایه این ناکامی، رسانه‌های سعودی و حامی جبهه سعودی در منطقه، روی به شایعه‌سازی، جنگ روانی و حتی تمسخر جبهه مقابل، یعنی جبهه مقاومت روی آورده‌اند

زُمیره، توصیف توهین‌آمیزی است که چندی پیش یک معارض سوری به دبیر کل حزب‌الله لبنان داد تا او را بلندگوی جمهوری اسلامی ایران در منطقه معرفی کند اما اکنون تلویزیون رسمی عربستان سعودی آن را استفاده می‌کند.

خبر توهین شبکه دولتی عربستان سعودی به نصرالله در فضای مجازی بسرعت منتشر شده و مخالفان محور مقاومت از آن استقبال و مخالفان آن را تقبیح کرده‌اند.

سید حسن نصرالله

وبگاه خبری اماراتی «عربی-21» متعلق به جبهه رسانه‌ای عربستان سعودی در منطقه، با استقبال از این خبر، از آن به «تشدید جنگ رسانه‌ای عربستان و ایران» تعبیر کرد و نوشت: الاخباریه سعودی، این روزها، اصطلاحات قدرتمندی علیه ایران مثلا در خصوص مسئله اهواز به کار می‌برد. چند روز گذشته نیز سفیر سعودی در لبنان جنگی مشابه در رسانه‌ها علیه حزب‌الله و ایران به راه انداخته بود.

برخی دیگر نیز این ادبیات جدید و صریح تلویزیون دولتی عربستان در حمله به ایران و محور مقاومت در منطقه را که با آغاز تهاجم عربستان به یمن شروع شده است، سرآغاز مرحله جدیدی در دنیای رسانه‌ای و جنگ تبلیغاتی محور مرتجع عربی علیه مقاومت در منطقه می‌دانند.

بخش سیاست تبیان

منبع: تابناک