تبیان، دستیار زندگی
دولت آمریكا با هدف كودتای سیاسی در عراق در نظر دارد با آزاد كردن طارق عزیز، بعثی ها را دوباره به قدرت بازگرداند. به گزارش خبرگزاری فارس، دولت آمریكا سعی دارد استراتژی خود در عراق را تغییر دهد و از این پس، جریان حزب بعث عراق...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا آزادی معاون صدام ؟


دولت آمریكا با هدف كودتای سیاسی در عراق در نظر دارد با آزاد كردن طارق عزیز، بعثی ها را دوباره به قدرت بازگرداند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دولت آمریكا سعی دارد استراتژی خود در عراق را تغییر دهد و از این پس، جریان حزب بعث عراق را تقویت كند و سپس، زمینه های خروج نیروهایش را فراهم سازد.

این منبع به نقل از منابع آگاه در لندن و امان می افزاید: از جمله تلاش ها تازه آمریكا، دیدار «جیمز بیكر»، وزیر خارجه اسبق این كشور با گروه وكلای صدام، دیكتاتور سابق عراق است كه در جریان آن، بیكر به وكلای صدام اعلام كرد، «طارق عزیز»، معاون رئیس جمهور سابق عراق تا پایان امسال از زندان آزاد می شود، با این امید كه او به نمایندگی از حزب بعث با آمریكا وارد مذاكره شود.به گفته این منابع، «كاندو لیزا رایس» وزیر خارجه آمریكا نیز در ماه اكتبر (آبان) از شورای همكاری خلیج فارس خواست تا بین آمریكا و گروه های مقاومت سنی در عراق میانجیگری كند و زمینه را برای مذاكره بین آنها فراهم سازند.علاوه بر این، منابع آگاه می گویند، دو هفته قبل نیز نشست محرمانه بی سابقه ای بین مقامات عالیرتبه آمریكایی و نمایندگانی از گروه های عراقی برگزار شد كه سه روز به طول انجامید. در این مذاكرات قرار شد كه نیروهای عراقی به پای میز مذاكره بیایند.

اشغالگران آمریكایی كه گرفتار استیصال شده اند، موج ناامنی را در عراق دامن می زنند تا بتوانند راحت تر به هدف های پنهان خود كه همانا كودتای سیاسی در عراق و به قدرت رساندن بعثی هاست، دست یابند.

منبع: کیهان


لینک مطالب مرتبط:

اتاق فرمان دموكرات ها در دست كیست؟

كابوی در آخر خط

سرنوشت دیكتاتور( نگاهی به زندگی صدام)

صدام به اعدام محكوم شد