تبیان، دستیار زندگی
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم رعایت تعرفه های پزشکی از سوی مراکز درمانی دولتی و خصوصی، از تعیین تکلیف و اعلام تعرفه های پزشکی 94 از سوی هیات وزیران تا پایان ماه جاری خبر داد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شمارش معکوس تا تصویب تعرفه‌های درمان

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم رعایت تعرفه‌های پزشکی از سوی مراکز درمانی دولتی و خصوصی، از تعیین تکلیف و اعلام تعرفه‌های پزشکی 94 از سوی هیات وزیران تا پایان ماه جاری خبر داد

بخش اجتماعی تبیان
درمان، دکتر

دکتر سیدحسن هاشمی در پاسخ به سوالی درباره برخی اخبار مبنی بر افزایش خودسرانه تعرفه‌های پزشکی از سوی برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، گفت: اطلاع رسانی‌های لازم در این زمینه از سوی معاونت درمان انجام شده است. مسلم آن است که طبق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.
وی تاکید کرد: تعرفه‌گذاری کار هیات وزیران است و نه وزارت بهداشت و نه شورای عالی بیمه بدون مصوبه هیات وزیران نمی‌توانند تعرفه جدید اعلام کنند. ما نیز تنها می‌توانیم برای تعرفه‌ها پیشنهاد دهیم.
هاشمی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه در زمینه تعرفه‌گذاری خدمات پزشکی، گفت: بر اساس قانون تعرفه‌های پزشکی باید در پایان هر سال تعیین تکلیف و از ابتدای سال جدید اعمال شود. در مورد تعرفه‌های پزشکی 94 نیز اقدامات کارشناسی لازم در پایان سال گذشته انجام و در شورای عالی بیمه تعیین تکلیف شده است. به نظر می‌رسد هیات وزیران نیز تا پایان ماه جاری تعرفه‌های جدید را مصوب و اعلام کند.

هاشمی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه در زمینه تعرفه‌گذاری خدمات پزشکی، گفت: بر اساس قانون تعرفه‌های پزشکی باید در پایان هر سال تعیین تکلیف و از ابتدای سال جدید اعمال شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: مدیران و روسای مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نیز لازم است از آن روش سنتی که پیش از این انجام می‌دادند حتما پرهیز کنند در غیر این صورت برایشان مشکل ایجاد می‌شود.
هاشمی در پاسخ به برخی شنیده‌ها مبنی بر مخالفت بخش خصوصی با افزایش 14.8 درصدی تعرفه‌های 94 و نگرانی از عدم همراهی آنها، گفت: همه موظف به رعایت تعرفه‌ها هستند. ما در این موضوع خیلی جدی هستیم، همکاران هم می‌دانند. البته تصور من بر خلاف گفته‌های شماست؛ چراکه تاکنون هم در اجرای طرح تحول نظام سلامت آنچه که دیده‌ایم همراهی، همکاری و کمک بخش خصوصی و روسای بیمارستان‌ها بوده است.


منبع : ایسنا