تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری از امکان دریافت برخط(آنلاین)کتاب های درسی خبرداد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امکان دریافت برخط (آنلاین) کتاب‌های درسی

امکان دریافت برخط (آنلاین) کتاب‌های درسی
مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری از امکان دریافت برخط (آنلاین) کتاب‌ های درسی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌ رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی آموزشی، دکتر محمود امانی طهرانی اظهار کرد: دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری یکی از دفاتر اصلی سازمان پژوهش و برنامه ‌ریزی آموزشی است که وظیفه برنامه ‌ریزی و تالیف کتب درسی دوره‌های مختلف تحصیلی شامل؛ ابتدایی، متوسطه و مراکز تربیت معلم را برعهده دارد.


وی اضافه کرد: در این دفتر 13 گروه برنامه ‌ریزی درسی زیر نظر مدیرکل و دو معاون وی کار برنامه ‌ریزی درسی، تالیف کتب و اصلاح برنامه‌های درسی را انجام می‌دهند.


دکتر امانی تصریح کرد: ایران از جمله معدود کشورهایی است که کتاب‌های درسی را پیش از چاپ برای مطالعه و اظهار نظر معلمین و کارشناسان روی سایت دفتر تالیف به نشانی http://www.talif.sch.ir قرار می‌دهد.


وی در ادامه افزود: نظرات و پیشنهادات گردآوری شده در اختیار شورای برنامه‌ریزی کتاب‌های درسی قرار می‌گیرد تا ضمن بررسی کارشناسانه، پیشنهاداتی که مناسب تشخیص داده شود، در نسخه نهایی کتاب اعمال گردد.


دکتر امانی با اشاره به مخاطبین میلیونی کتاب‌های درسی و اهمیت بالای آن تصریح کرد: محتوای کتاب‌ها قبل از ارسال برای چاپ به وسیله متخصصین و کارشناسان مجرب با دقت بازخوانی می‌شود تا عاری از هر گونه اشکال صوری، محتوایی یا غلط املایی باشد.


مرکز یادگیری سایت تبیان - تجمیع و تنظیم: علی سرمدی