تبیان، دستیار زندگی
در حالی که کمتر از 4 روز دیگر مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2018 در قاره آسیا قرعه کشی می شود، سید بندی مسابقات بر اساس جدیدترین رده بندی ماه آوریل فیفا مشخص شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عربستان حریف احتمالی ایران در انتخابی جام جهانی


در حالی که کمتر از 4 روز دیگر مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2018 در قاره آسیا قرعه کشی می شود، سید بندی مسابقات بر اساس جدیدترین رده بندی ماه آوریل فیفا مشخص شد.
ایران ، تیم ملی

بر اساس سید بندی صورت گرفته، تیم ملی ایران به عنوان تیم اول قاره کهن در سید یک قرار گرفته و یکی از سرگروه های 8 گانه این مسابقات خواهد بود.
این مسابقات با حضور 40 تیم در 8 گروه 5 تیمی برگزار می شود و تیم های اول ضمن قطعی کردن حضور خود در جام ملت های 2019 آسیا، بطور مستقیم راهی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 نیز می شوند. همچنین 4 تیم از بین تیم های دوم گروه ها نیز راهی مرحله نهایی خواهد شد.
سید بندی تیم های حاضر در مرحله اول گروهی مقدماتی جام جهانی 2018 بدین صورت است:
سید یک: ایران، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، امارات، ازبکستان، چین و عراق
سید 2: عربستان، عمان، قطر، اردن، بحرین، ویتنام، سوریه و کویت
سید 3: افغانستان، فیلیپین، فلسطین، مالدیو، تایلند، تاجیکستان، لبنان و هند
سید 4: تیمور شرقی، قرقیزستان، کره شمالی، میانمار، ترکمنستان، اندونزی، سنگاپور و بوتان
سید 5: مالزی، هنگ کنگ، بنگلادش، یمن، گوام، لائوس، کامبوج و تایوان
بر این اساس احتمال همگروهی تیم ملی ایران با عربستان یا قطر، بحرین، عمان و کویت وجود دارد. البته تیم های سید های 3 تا 5 حریفان آسان تری برای تیم ملی ایران خواهند بود.
شاید بهترین سناریو برای تیم ملی همگروهی با ویتنام، افغانستان، بوتان و گوام باشد. البته این را نیز باید در نظر داشت که هر چقدر با تیم های شرقی کمتر همگروه شویم از نظر مسافت و پرواز و ... راحت تر خواهیم بود.
بدترین سناریوی ممکن برای تیم ملی نیز همگروهی با عربستان، تایلند، کره شمالی و یمن خواهد بود که در هر کدام از سید ها به نظر قوی ترین تیم ها هستند.
لازم به ذکر است که مسابقات این مرحله از 21 خرداد 94 آغاز می شود اما تیم ملی ایران در روز اول مسابقات به میدان نخواهد رفت و اولین بازی تیم ملی روز سه شنبه 26 خرداد خواهد بود که البته تیم ملی در اولین بازی نیز میهمان خواهد بود. اولین بازی تیم ملی ایران در آزادی روز 12 شهریور 94 خواهد بود.

بخش ورزشی تبیان

منبع: سایت ای اف سی