تبیان، دستیار زندگی
دیدار تیم های فوتبال استقلال و ذوب آهن که می توانست آبی ها را به صدر نزدیکتر کند یا ذوبی ها را به جمع مدعیان قهرمانی برساند، در نهایت با تساوی به پایان رسید تا بیشتر از همه مدعیان قهرمانی سود ببرند!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تساوی استقلال به سود بالانشینان


دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و ذوب‌آهن که می‌توانست آبی‌ها را به صدر نزدیکتر کند یا ذوبی‌ها را به جمع مدعیان قهرمانی برساند، در نهایت با تساوی به پایان رسید تا بیشتر از همه مدعیان قهرمانی سود ببرند!
در دومین دیدار از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر  تیم های استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان به قضاوت تورج حق‌وردی به مصاف هم رفتند که در پایان این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. امید ابراهیمی(۶۳ - پنالتی) برای استقلال و دانیال اسماعیلی فر(۷۵) برای ذوب آهن گل زد.
استقلال و ذوب اهن

در این دیدار که در ورزشگاه آزادی و درحضور کمتر از ۵ هزار تماشاگر برگزار شد، دو تیم در ۴۰ دقیقه ابتدایی فوتبال ضعیف و پراشتباهی را به نمایش گذاشتند و تنها یک موقعیت نصف و نیمه نصیب استقلال شد اما در پنج دقیقه پایانی نیمه اول کمی بازی رنگ و بوی فوتبال گرفت و استقلال توسط بیک زاده صاحب یک موقعیت خوب از روی شوت راه دور شد که البته دروازه بان ذوب آهن توپ را مهار کرد.
با شروع نیمه دوم استقلال میل هجومی بیشتری از خود به نمایش گذاشت و حملاتی را روی دروازه مهمان اصفهانی اش پی ریزی کرد اما آنقدر با برنامه نبود که بتواند از این حملات ثمری ببرد. اما در دقیقه ۶۳ مدافعان ذوب آهن در دفع توپ اشتباه کردند و امید ابراهیمی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد اما با حرکت مدافع حریف سرنگون شد که داور اعلام ضربه پنالتی کرد.
این ضربه پنالتی در شرایطی به سود استقلال اعلام شد که تمامی بازیکنان ذوب اهن از جمله کاوه رضایی که عامل این حرکت بود اعتقاد داشتند هیچ برخوردی صورت نگرفته و داور به اشتباه اعلام پنالتی کرده است. این ضربه را امید ابراهیمی به گل برتری آبی پوشان تبدیل کرد.
بعد از این گل ذوبی ها تیم برتر میدان شدند و به سمت دروازه استقلال حمله ور شدند و استقلال دل به ضد حملات بسته بود و بیشتر تمرکزش را روی دفاع گذاشته بود. این روند تا دقیقه ۷۵ ادامه داشت که ذوب آهن روی ارسال یک ضربه کرنر توسط دانیال اسماعیلی فر به گل تساوی دست پیدا کرد.

با این تساوی استقلال با ۴۲ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی باقی ماند و باید منتظر نتیجه دیدار تیم های سپاهان و فولاد باشد. ذوب آهن هم با ۳۹ امتیاز در رده ششم جدول باقی ماند. فاصله استقلال با صدر جدول که تیم نفت قرار دارد ۶ امتیاز است. ضمن اینکه تیم نفت یک بازی کمتر از آبی ها انجام داده است
۱۰ دقیقه پایانی این دیدار بازی پایاپایی را از سوی هر دو تیم شاهد بودیم که باعث ایجاد موقعیت های کم رمقی شد. با این حال ذوبی ها با نظم بیشتری به سمت دروازه استقلال حمله می کردند. کرار جاسم که پس از چند بازی محرومیت در این دیدار در ترکیب استقلال قرار گرفته بود، نمایش ایده الی نداشت و نتوانست در موقعیت سازی برای استقلال خوب عمل کند.
با این تساوی استقلال با ۴۲ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی باقی ماند و باید منتظر نتیجه دیدار تیم های سپاهان و فولاد باشد. ذوب آهن هم با ۳۹ امتیاز در رده ششم جدول باقی ماند. فاصله استقلال با صدر جدول که تیم نفت قرار دارد ۶ امتیاز است. ضمن اینکه تیم نفت یک بازی کمتر از آبی ها انجام داده است.
قلعه نویی

قلعه‌نویی :کاش یک تیم می‌برد

سرمربی استقلال با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش در دیدار با ذوب‌آهن و تاکید بر اینکه این بازی زیبا باید برنده داشت گفت: ما تیمی هستیم که در ۱۲ بازی از حریف جلو بودیم اما یا مساوی کردیم یا باختیم!
امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پس از تساوی یک بر یک تیمش برابر ذوب آهن به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس خبری ورزشگاه آزادی گفت: فکر می کنم بازی زیبایی بود. این دیدار هم سرعت داشت، هم موقعیت و هم گل. همانطور که گل‌محمدی گفت این مساوی برای هیچکدام از دو تیم خوب نبود و کاش یک تیم پیروز می‌شد.وی ادامه داد: متاسفانه این ۱۲ بازی است که ما از حریفان جلو هستیم اما در پایان یا مساوی کرده‌ایم یا باخته‌ایم. این واقعا دردآور است که یک تیم این شرایط را داشته باشد. با این حال به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم. آنها فوتبال خوبی را بازی کردند اما وقتی گل می‌خوریم تمرکز لازم را ندارند.
سرمربی تیم فوتبال استقلال با تاکید بر اینکه بعد از گل ذوب آهن تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد کرد تا بتوانند به پیروزی برسند در مورد عملکرد کرار جاسم گفت: کرار هنوز به شرایط ایده ال نرسیده است اما توانست در این دیدار نظم خط میانی ما را بهتر از گذشته کند.سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اعتراض هواداران به عملکرد او و ازیکنان در پایان این دیدار گفت: من به هواداران حق می دهم. وقتی تیمی در ۱۲ بازی این شرایط برایش ایجاد می‌شود و نمی‌تواند خوب نتیجه بگیرد این حرف و حدیث هم بوجود می آید. من نه می گویم خط گرفته بودند و نه آن بنری که آوردند تاثیری داشت و همه اش خودجوش بود اما حق را به هواداران می دهم.قلعه نویی در مورد رایی که کمیته انضباطی برای کرار جاسم صادر کرده است گفت: رایی‌هایی که در دو سال اخیر علیه من صادر کرده اند هیچکدام از روی گزارش نبوده است. در مورد کرار جاسم هم نباید اینگونه رفتار می کردند. به هر حال این مسائل مطرح شده و کاریش نمی شود کرد. باید سوخت و ساخت.

گل محمدی

یحیی گل محمدی: پنالتی استقلال مشکوک بود

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن عملکرد تیمش در دیدار برابر استقلال را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: صحنه ای که داور برای استقلال پنالتی گرفت مشکوک بود. یحیی گل محمدی در نشست خبری پس از تساوی یک بر یک تیمش برابر استقلال به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس خبری ورزشگاه آزادی گفت: بازی پرهیجانی را از سوی هر دو تیم شاهد بودیم. ما در فاز دفاعی در نیمه اول فقط یک موقعیت به حریف دادیم.
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در ادامه ارزیابی اش از این دیدار گفت: ما موقعیت های خیلی خوبی داشتیم و برای رسیدن به پیروزی برنامه داشتیم اما نتوانستیم از این موقعیت ها نهایت استفاده را ببریم. ما فشار زیادی روی دروازه حریف آوردیم و می توانستیم به پیروزی برسیم. وی در مورد عملکرد داور این دیدار گفت: بجز صحنه پنالتی آقای حق وردی قضاوت خوبی داشت. اعتقاد خود من و نظر برخی کارشناسانی که با آنها صحبت کردیم این است که آن صحنه مشکوک بود و داور می توانست پنالتی نگیرد. با این حال باید نظر سایر کارشناسان داوری را هم جویا شویم.

توقف خانگی نفت مسجدسلیمان برابر راه آهن

جدال تیم های انتهای جدولی نفت مسجدسلیمان و راه آهن تهران با تساوی به پایان رسید.  در نخستین دیدار از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر تیم های نفت مسجدسلیمان و راه آهن در ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان به مصاف هم رفتند که در پایان دو تیم به تساوی یک بر یک دست پیدا کردند. در این دیدار که تیم پیروز می توانست به ماندن در لیگ برتر امیدوارتر شود، دو تیم نیمه اول را با تساوی بدون گل به پایان بردند اما در نیمه دوم ابتدا راه آهن در دقیقه 50 توسط میلاد محمدی به گل برتری رسید اما در دقیقه 72 حمید بوحمدان از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند.تیم های نفت مسجدسلیمان و راه آهن هر دو با 21 امتیاز در رده های پانزدهم و شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند و گزینه های نخست سقوط به لیگ دسته اول هستند.

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر

ردیفتیمبازیبردمساویباختزدهخوردهتفاضلامتیاز
1نفت تهران251393341915+48
2تراکتورسازی تبریز251456462818+47
3سپاهان اصفهان25128533249+44
4فولاد خوزستان25135728198+44
5استقلال تهران25126736279+42
6ذوب آهن اصفهان251096352312+39
7سایپا البرز25107829245+37
8صبای قم2588924295-32
9پرسپولیس تهران25781025294-29
10پدیده مشهد25512820222-27
11گسترش فولاد25511928357-26
12ملوان بندرانزلی255101024295-25
13استقلال خوزستان25412929378-24
14پیکان تهران25412913229-24
15نفت مسجد سلیمان2531210173114-21
16راه آهن شهر ری255614194021-21