تبیان، دستیار زندگی
تکلیف وضعیت سریالهای رمضان 94 تا حدی مشخص شده و در صورتی که تغییر خاصی در این ترکیب به وجود نیاید، «پایتخت 4»، «تنهایی لیلا» و «گاهی به پشت سر نگاه کن»، گزینه های اصلی این رقابت خواهند بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دوئل رمضانی مقدم، لطیفی و میری


تکلیف وضعیت سریالهای رمضان 94 تا حدی مشخص شده و در صورتی که تغییر خاصی در این ترکیب به وجود نیاید، «پایتخت 4»، «تنهایی لیلا» و «گاهی به پشت سر نگاه کن»، گزینه‌های اصلی این رقابت خواهند بود.

پایتخت3

امسال یک مقدار زودتر از همیشه تکلیف پخش سریالهای رمضان مشخص شده و عوامل تولید، بلافاصله بعد از نوروز، فعالیت‌شان را شروع کرده‌اند. ماجرای تولید «پایتخت 4» برای رمضان، از اواخر سال گذشته قطعی شد و مقدم با اینکه صراحتا تاکید کرده بود دیگر مجموعه‌ای تحت عنوان «پایتخت» ساخته نمی‌شود، به خاطر استقبال فراوان مردم تصمیم گرفت یک بار دیگر شانس‌اش را در این زمینه امتحان کند. با شروع پیش تولید سریال، عوامل سری‌های قبلی غیر از مهران احمدی و دو قلوها برای ادامه همکاری اعلام آمادگی کردند و مجموعه بلافاصله بعد از تعطیلات نوروز وارد پیش تولید شد. البته هنوز درباره داستان این مجموعه 26 قسمتی صحبت خاصی به میان نیامده.

تلاش «پایتخت» برای پیدا کردن دوقلو جدی است
اخیرا تهیه‌کننده «پایتخت» درباره‌ حضور دوقلوهای جدید در سری چهارم از سریالش اعلام کرد: پیدا کردن دوقلوهای جدید برای «پایتخت 4» این روزها به شکل جدی دنبال می‌شود.الهام غفوری  در همین زمینه توضیح داد: سال گذشته هم، چنین اتفاقی افتاد و ما به دنبال دوقلوهای جدید به جای سارا و نیکا بودیم اما در لحظه آخر آنها به «پایتخت 3» پیوستند، اما امسال تمام تلاشمان را می‌کنیم تا به آن‌ها فشار وارد نکنیم؛ چراکه فصل امتحاناتشان است و دوقلوها در سوئد زندگی می‌کنند و برایشان سخت است که چندین ماه به ایران بیایند، بر این اساس تمام تلاشمان را می‌کنیم تا به طور جدی دوقلوی همسان برای «پایتخت 4» پیدا کنیم.وی همچنین تصریح کرد: بعید می‌دانم سارا و نیکا در «پایتخت 4» حضور داشته باشند.غفوری در پایان اعلام کرد: «پایتخت 4» به زودی طی هفته آینده در شمال کشور کلید می‌خورد. احمد مهران‌فر - بازیگر نقش ارسطو در سریال «پایتخت» - طی روزهای اخیر در صفحه شخصی اینستاگرامش فراخوان همکاری با دوقلوهای جدید به جای سارا و نیکا در «پایتخت 4» را داده بود. وی در صفحه اینستاگرامش آورده بود: به دلیل سفر سارا و نیکا به خارج از ایران برای ساخت سری چهارم سریال «پایتخت» به دوقلوی دختر همسان حدود 10 الی 12 ساله نیازمندیم.

توضیح تنابنده درباره رفتن «بهبود» از «پایتخت»
محسن تنابنده - بازیگر و نویسنده «پایتخت» - درباره‌ عدم حضور مهران احمدی در سری چهارم از این سریال توضیحاتی را ارائه داد و گفت: این اتفاق هیچ دلیل خاصی نداشته و مشکلی بین گروه وجود ندارد.بازیگر نقش نقی در سریال «پایتخت» افزود: مهران احمدی قطعا در «پایتخت 4» نخواهد بود چرا که ساخت این سریال با کار دیگر آقای احمدی مصادف شد و به دلیل اینکه «پایتخت 4» ماه رمضانی شد، شرایطمان دشوارتر شد و وقت زیادی نداریم؛ بنابراین نمی‌توانستیم حضور آقای احمدی را هماهنگ کنیم.وی سپس اظهار کرد: مهران احمدی اکنون مشغول بازی در فیلم خانم نرگس آبیار است و نمی‌توانست در «پایتخت 4» هم حضور داشته باشد، بر این اساس نبود وی در سری چهارم «پایتخت» طی یک توافق جمعی صورت گرفت و به این نتیجه رسیدیم که وی نمی‌تواند هر دو کار را همزمان باهم داشته باشد.

امسال یک مقدار زودتر از همیشه تکلیف پخش سریالهای رمضان مشخص شده و عوامل تولید، بلافاصله بعد از نوروز، فعالیت‌شان را شروع کرده‌اند.


بیژن چه می شود؟
این نویسنده در پاسخ به اینکه با حذف شخصیت «بهبود» در سری چهارم «پایتخت» تکلیف قولی که به بیژن (پسری که به سوال‌های معلمش جواب‌های نادرستی داده بود و این معلم پس از چند سال فیلم او را در فضای مجازی پخش کرد) برای ایفای نقش پسر بهبود داده چه می‌شود ؟ گفت: باید ببینیم چه پیش می‌آید.تنابنده در پایان اعلام کرد: اکنون مشغول نگارش «پایتخت 4» هستیم تا بتوانیم کار را به پخش برسانیم. با توجه به پخش «پایتخت» در ماه رمضان امسال، کارمان خیلی سخت شده است و تایم زیادی برای تولید نداریم.این در حالی است که چند ساعت مانده به تحویل سال نو، همزمان با حضور محسن تنابنده در استودیوی برنامه «بهارنارنج»،  احسان علیخانی از بیژن دعوت کرده بود تا بیاید و راجع به اتفاقهای زندگی‌اش با مردم صحبت کند. در ادامه گفتگو با بیژن، تنابنده روی آنتن زنده صراحتا قول داد که برای «پایتخت 4» در نقش پسر بهبود از او استفاده میکند. این قول آنقدر جدی بود که کسی فکر نمیکرد مو لای درزش برود. یعنی باوجود این قول محکم، هنوز هیچ چیز مشخص نیست!


دیگر سریال ها
از طرف دیگر محمدرضا شفیعی، تهیه کننده سریال «تنهایی لیلا» هم گفته که قصد دارد این سریال را برای رمضان امسال آماده پخش کند. در حال حاضر فیلمنامه 10 قسمت از سریال به قلم حامد عنقا  نوشته شده و قرار است محمدحسین لطیفی، آن را کارگردانی کند. آنطور که پیداست بهروز شعیبی، حسن پورشیرازی، اکبر زنجان پور، مینا ساداتی،  آفرین عبیسی، سام قریبیان و برزو ارجمند از جمله بازیگران سریال جدید لطیفی هستند. به گفته شفیعی جنس این سریال از میان آثار لطیفی به حال و هوایی «صاحبدلان» و «وفا» شباهت دارد. داستان از این قرار است که فردی به اسم محمد پس از زلزله‌ای که در آن همه خانواد‌ه‌اش را از دست داده، متولی امامزاده‌ای شده و حالا عشق یک دختر او را در شرایط ویژه‌ای قرار می‌دهد تا جایی که ایمان او در محک امتحان قرار می‌گیرد و ... «تنهایی لیلا» قرار است سریال مناسبتی یکی از شبکه‌ها باشد. از میان گزینه‌های رمضان، فقط سریال «گاهی به پشت سر نگاه کن» مازیار میری است که در مراحل پایانی تولید قرار دارد. تولید این مجموعه مدتها قبل با بازی امین تارخ، محمد متوسلانی، هدایت هاشمی، الیکا عبدالرزاقی، بهاره کیان افشار، سعید چنگیزیان، نگار عابدی، حمید ابراهیمی و ... شروع شده بود اما اصلا راجع به اینکه قرار است گزینه رمضانی باشد صحبتی به میان نیامده بود.

فرآوری: منیژه خسروی
بخش سینما و تلویزیون تبیانمنبع: هفت صبح ، ایسنا ، مهر