تبیان، دستیار زندگی
عبدالرسول عمادی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، درباره برگزاری امتحانات دانش آموزان گفت: تا پایان اردیبهشت ماه، کلاس های مدارس دایر است و از دوم خرداد ماه امتحانات دانش آموزان آغاز می شود. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز امتحانات دانش آموزان از 2 خرداد

دانش آموز

آغاز امتحانات دانش آموزان از 2خرداد و دایر بودن مدارس تا پایان اردیبهشت

عبدالرسول عمادی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، درباره برگزاری امتحانات دانش آموزان گفت: تا پایان اردیبهشت ماه، کلاس‌های مدارس دایر است و از دوم خرداد ماه امتحانات دانش‌آموزان آغاز می‌شود.

امتحانات از 2 تا 28 خرداد


وی ادامه داد: امتحانات دانش آموزان دوره سوم متوسطه نظری دوم خرداد تا 28 خرداد ماه ادامه دارد. در این بازه زمانی برنامه های ما برای برگزاری امتحانات اجرایی خواهد شد.


عمادی بیان کرد: دانش‌آموزانی که در دوره پیش دانشگاهی تحصیل می‌کنند و امسال کنکوری هستند، آخرین امتحان نهایی مدرسه آن ها در تاریخ 10 خرداد ماه خواهد بود تا بتوانند در کنکور شرکت داشته باشند. لذا این دانش آموزان از 3 تا 10 خرداد ماه امتحان دارند.

دانش آموز

امتحانات زودتر برگزار نمی شود

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که با توجه به جلوتر آمدن تاریخ برگزاری کنکور، آیا زمان امتحانات پایانی دانش‌آموزان تغییر خواهد کرد؟

وی تصریح کرد: در این باره نظر خود را به سازمان سنجش ارائه کردیم مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور از مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص جلو آمدن زمان برگزاری کنکور نظر خواستند که با این موضوع به جهت تداخل با برگزاری امتحانات مدارس مخالفت کردیم.

معوقات امتحانات را از معاونت پشتیبانی پیگیری کنید


وی درخصوص پرداخت حق الزحمه های معوق برگزاری امتحانات، عنوان کرد: با توجه به اینکه حوزه اعتبارات و مالی مربوط به معاونت پشتیبانی وزارتخانه است، از آن ها باید پیگیری شود.


مرکز یادگیری سایت تبیان - منبع: خبرگزاری پانا  
تهیه و تنظیم: مریم فروزان کیا