تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان حج و زیارت از احتمال بازگشایی مسیر سامرا برای زائران عتبات عالیات خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احتمال بازگشایی مسیر سامرا

رئیس سازمان حج و زیارت از احتمال بازگشایی مسیر سامرا برای زائران عتبات عالیات خبر داد.

بخش اجتماعی تبیان
سعید اوحدی

سعید اوحدی با اشاره به بازگشایی مرز شملچه گفت: با برنامه ریزی‌ها و تلاش‌های صورت گرفته مرز شلمچه اوایل نوروز امسال برای انتقال زائران عتبات عالیات به کشور عراق بازگشایی شد.

وی در ادامه افزود: در ایام نوروز بیش از 140 هزار زائر به عتبات عالیات مشرف شدند که این عدد 25 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

اوحدی با بیان اینکه 90 هزار زائر به صورت زمینی به عتبات عالیات اعزام شدند اظهار کرد: 65  هزار زائر از طریق مرز مهران، 15هزار زائر از طریق مرز چزابه و 10 هزار زائر از طریق مرز شلمچه که به تازگی بازگشایی شده است در ایام نوروز به عتبات عالیات تشرف یافتند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: علی رغم فضای امنیتی و درگیری متجاوزان بعثی و تکفیری، خوشبختانه ارائه خدمات به زائران از سوی سازمان حج و زیارت مناسب بوده است

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: علی رغم فضای امنیتی و درگیری متجاوزان بعثی و تکفیری، خوشبختانه ارائه خدمات به زائران از سوی سازمان حج و زیارت مناسب بوده است.

وی به بازگشایی مسیر سامرا اشاره و تاکید کرد: امیدواریم با پیروزی‌های اخیر ارتش عراق در تکریت و با توجه به آزادسازی جاده سامرا و پاکسازی این مسیر از متجاوزین تکفیری، با اعلام رسمی مراجع امنیتی در عراق زمینه سفر زائران ایرانی به سامرا فراهم شود.


منبع : فارس