سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دانش آموز اصفهانی دارنده مقام اول رباتیک کشور گفت : پنج سال است که در ساخت ربات کار می کنم اما به علت گران بودن ساخت ربات نتوانستم در مسابقات روبوکاپ شرکت کنم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هزینه زیاد ساخت ربات من را از مسابقات روبوکاپ بازداشته است.

هزینه زیاد ساخت ربات من را از مسابقات روبوکاپ بازداشته است


دانش آموز اصفهانی دارنده مقام اول رباتیک کشور گفت : پنج سال است که در ساخت ربات کار می کنم اما به علت گران بودن ساخت ربات نتوانستم در مسابقات روبوکاپ شرکت کنم.


احسان معتمدی نخبه زرین شهری گفت : از سال 1388 آموزش رباتیک را آغاز کردم و در همان سال اول در مسابقات شرکت کردم و موفق به کسب مقام اول کشوری شدم. بعد از آن تصمیم گرفتم زبان برنامه نویسی رباتیک را فرا بگیرم و اکنون به زبان برنامه نویسی C و C++ مسلط هستم. وی افزود : در سال 1390 در مسابقات مسیریاب آزاد شاهین شهر شرکت کردم و با رباتی که تنها 3 حسگر داشت موفق به کسب مقام سوم شدم.

این در حالی بود که نفر اول از 16 حسگر در ربات خود استفاده کرده بود. البته می توانستم ربات بهتری بسازم اما دیر متوجه زمان مسابقات شدم. احسان معتمدی در مورد مشکلاتش گفت : متاسفانه در زرین شهر برای ساخت ربات قطعات کمی وجود دارد و گاهی برای تهیه  یک قطعه ساده مجبورم به اصفهان بروم.

متاسفانه در زرین شهر برای ساخت ربات قطعات کمی وجود دارد و گاهی برای تهیه یک قطعه ساده مجبورم به اصفهان بروم.

علاوه بر این اکنون پنج سال است که من در زمینه ربات فعالیت دارم اما تا کنون نتوانسته ام در مسابقات روبوکاپ شرکت کنم. زیرا هزینه ساخت مثلا یک ربات فوتبالیست 2 الی 3 میلیون تومان است و خانواده تا حدی می توانند حمایت مالی کنند. وی ادامه داد: پژوهش سرای ابوریحان زرین شهر حمایت خوبی از ما دارد اما برای مثال نیازمند وسیله ای به نام اسیلوسکوپ شدم و وقتی به پژوهش سرا مراجعه کردم ، متاسفانه این وسیله در آنجا هم وجود نداشت. ولی زحمت کشیدند و آن را برایم تهیه کردند. اکنون برای ساخت، مجددا نیازمند این وسیله هستم و متاسفانه دیگر پژوهش سرا نیز قادر به تهیه آن نیست و خودم هم نمی توانم آن را تهیه کنم چرا که قیمت آن بسیار زیاد است.


منبع: خبرگزاری پانا

ربات، دانش آموز نخبه، زرین شهر

  

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین