سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یران صدا و سیما به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ظهر دوشنبه بیست و نهم ابانماه در سالن همایش‌های صدا و سیما در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: حضور ما در رسانه ملی تقریباً به یك سفر استانی تبدیل ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مشروح سخنان رئیس‌جمهور در جمع مدیران صدا و سیما

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ظهر دوشنبه بیست و نهم ابانماه در سالن همایش‌های صدا و سیما در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: حضور ما در رسانه ملی تقریباً به یك سفر استانی تبدیل شد؛ همان‌طور كه در سفر استانی نیز وقتی در بین همكاران هستیم، جدا شدن خیلی سخت است.

وی با اشاره به اینكه باید با یكدیگر به گفت‌وگو بپردازیم، به لزوم تلاش برای تحقق آرمان متعالی اشاره كرد و افزود: امروز بشر در یك نقطه عطف تاریخی قرار گرفته است و فوج فوج دلها در حال متوجه شدن به آرمان متعالی است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: در سالهای گذشته حداكثر مطالبه ملتها استقلال و آزادی بود، اما امروز ملتها به دنبال عدالت، معنویت و عشق هستند و ماموریت ما در این حركت عمومی بشر بسیار مهم است. امروز همه نگاهها به سمت ملت ایران و انقلاب اسلامی است و كوچكترین تحول در ایران معادلات كل دنیا را بر هم می‌زند.

وی ترویج فرهنگ داخلی ، ترویج امید و نشاط، مقابله با سیل تخریبی علیه انسانیت در دنیا و پیگیری عدالت و خداپرستی را از مواردی دانست كه باید رسانه ملی در خط مقدم آن باشد.

احمدی‌نژاد گفت: بدون حضور فعال، با نشاط و رو به جلوی رسانه ملی امكان حركت وجود ندارد و قطعاً مهمترین شرط در این راه خودباوری است.

احمدی‌نژاد با بیان این نكته كه در هر رقابت هر كس منفعل شود، شكست خواهد خورد، اظهار داشت: زمانی این مسئله مطرح خواهد بود كه به‌جای جلوگیری از برنامه صد در صد تخریبی بیگانه، ما برنامه‌ای بسازیم كه فقط 20 درصد تخریبی باشد اما در این حالت روز به روز درصد تخریب بیشتر می‌شد، ولی ما باید بپذیریم كه می‌توانیم منفعل نباشیم.

وی به مسئله هسته‌ای اشاره كرد و افزود: مثلا اگر قرار بود با طرفهای مقابلمان درباره حقوق هسته‌ای ایران گفت‌وگو كنیم، بالاخره باید امتیازی می‌دادیم ولی وقتی از موضع حق و اقتدار حرف زدیم، آنگاه آنها باید امتیاز بدهند.

 اگر یك شوخی بخواهم مطرح كنم آن این است كه «دنیا به سرعت در حال احمدی‌نژادی شدن است.»

رئیس جمهور فرهنگ ملت ایران را مترقی‌ترین و بهترین فرهنگ عالم دانست كه باید آن را عرضه كنیم و افزود: امروز پیامی كه از ایران منتشر می‌شود صدها میلیون دل و گوش شنوا دارد و من از تمام قاره‌ها خبرهای به روز دارم كه موج مطالبه حقیقت در كشورها به وجود آمده است.

رییس جمهور گفت: اگر یك شوخی بخواهم مطرح كنم آن این است كه «دنیا به سرعت در حال احمدی‌نژادی شدن است.»

وی تاكید كرد: صدا و سیما باید خود را مجهز به زبانهای گوناگون كند و به همه جای دنیا پوشش دهد.

احمدی‌نژاد علاوه بر لزوم وجود سرگرمی در برنامه‌های صدا و سیما با شرط نداشتن پیام منفی تاكید كرد و گفت: باید به سمت كارهای فاخر و ارزشمند برویم. در سالهای دور می‌گفتند ملت ما كارهای فاخر را نمی‌خواهد، اما این یك دروغ بزرگ است.

وی تصریح كرد: باید تولیدات صدا و سیمای ما قابل عرضه به تمام جهان باشد؛ اگرچه امروز هم كارهای خوبی انجام می‌شود، ولی كافی نیست.

رئیس جمهور بر لزوم تقویت وحدت ملی در برنامه‌های صدا و سیما تاكید كرد و اظهار داشت: باید در تمام برنامه‌ها از فیلمها گرفته تا تحلیل گزارشهای خبری و غیره وحدت ملی موج بزند.

وی افزود: خرده فرهنگها منفی نیستند، بلكه ذخایر پشتوانه و ابزار انسجام ملی ماست كه باید از آن صیانت شود.

احمدی‌نژاد همچنین بر صیانت از خودباوری و شخصیت ملی تاكید كرد و با بیان اینكه هر كاری در صدا و سیما آثار فرهنگی دارد، تصریح كرد: همه كارهای صدا و سیما باید در جهت دفاع از فرهنگ بومی باشد و روحیه ملی و خودباوری را تقویت كند.

وی به مثالهایی در مورد صدا و سیما اشاره كرد و گفت: مثلا گزارشگر ما فوتبال اروپایی را گزارش می‌كند و وقتی یك بازیكن خطایی انجام می‌دهد، می‌گوید او حرفه‌ای این كار را كرد ؛یعنی به گونه‌ای اشتباهات آنها را توجیه می‌كند. در علم و سیاست نیز همین طور است كه روش آنها بزرگ‌نمایی خودشان و كوچك‌كردن سایر ملتهاست؛ پس باید حواسمان جمع باشد.

وی همچنین در همین راستا به تبلیغات غذاها اشاره كرد و افزود: غذاهای ایرانی از لحاظ طعم و مفید بودن بسیار حساب شده است و باید به گونه‌ای عمل كنیم كه غذاهایی كه آثار طبی آن را نمی‌شناسیم، وارد بازار نشود كه قطعاً آثار منفی خواهد داشت.

  نباید اجازه دهیم واژه‌های جعلی به راحتی رسمیت پیدا كند

احمدی‌نژاد با بیان اینكه داشته‌های خودی بسیار عزیز است، تصریح كرد: در ادبیات فارسی همین گونه است كه نباید اجازه دهیم واژه‌های جعلی به راحتی رسمیت پیدا كند.

رئیس جمهور به فیلمها و سریالهای تلویزیون اشاره كرد و با بیان اینكه فیلم‌ها و سریالها زشت و زیبا دارد، گفت: كسی كه در یك سریال موفق مظهر خوبی می‌شود نباید اجازه دهیم در یك سریال دیگر مظهر بدی باشد؛ چون انسانها به دنبال الگو هستند و این كار مرزبندی‌ها را از بین می‌برد. نباید به گونه‌ای باشد كه كسی در رسانه چهره شد و ما برای او مراسم تجلیل برگزار می‌كنیم، مردم ببینند كه او چیز دیگری است.

 كسی كه می‌خواهد سریال ببیند، چه گناهی كرده كه حتماً تبلیغ فلان شامپو را هم ببیند!

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با بیان اینكه صدا و سیما نیازمند هزینه است و بخشی از آن را از آگهی بدست می‌آورد، به عنوان مثال به سریال نرگس اشاره كرد و گفت: سریال نرگس سریال خوبی بود و مردم هم آن را مجموعه‌ای موفق می‌دانند. به عنوان مثال وسط چنین برنامه پر‌بیننده‌ای به یكباره 7 دقیقه و 45 ثانیه آگهی پخش می‌شود كه این كار درستی نیست.

كسی كه می‌خواهد سریال ببیند، چه گناهی كرده كه حتماً تبلیغ فلان شامپو را هم ببیند.

وی تاكید كرد: هزینه‌های غیر ضروری باید كم شود تا این اتفاق نیفتند.

رئیس جمهور با اشاره به این نكته كه طنز لازم است، اما باید اندازه آن را نگه داشت، گفت: نباید به بهانه خنده، قشری خاص را دائماً مورد هجوم قرار داد؛ چرا كه هر قشری از بقیه جامعه احساس جدائی كند، دیگر رفتارش غیر قابل كنترل خواهد بود و باید مراقب باشیم كه پیوستگی اجتماعی آسیب نبیند.

احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: دیدید كه یك غفلت در یك رسانه، یك نفرت عمومی ایجاد كرد و بخشی از هموطنانمان را رنجاند؛ پس باید خیلی مراقب بود.

رئیس جمهور خطاب به تهیه كنندگان و كارگردانان گفت: در تولیدات خود مراقب اخلاق عمومی باشید، نباید بعضی واژه‌ها عادی شود و البته در صدا و سیما این‌گونه نیست، ولی در برخی فیلم‌ها از حرفهای ركیك استفاده می‌شود.

وی افزود: حركت شما در صدا و سیما ارزشمند و رو به كمال است ولی باید با حركت توانمند و غنی نقص‌ها را برطرف كرد؛ چرا كه عزیز بودن ملت ما باید در تمام تولیدات منعكس شود.

احمدی‌نژاد گفت: یادتان هست كه چند سال قبل بعضی‌ها اصرار داشتند كه بگویند كه بین نسلها تضاد است اما در حقیقت این‌گونه نبوده است.

وی افزود: باید فیلمها و سریالها در تراز ملت ایران ساخته شود. الان هم حركت در این زمینه خیلی خوب است اما باید به آن سرعت داده شود؛ ضمن آنكه به جوانان هم میدان بدهید.

 اولین خواهش من از شبكه‌های خبری این است كه به رقابت رسانه‌های جهانی بروند و حقیقت را منتشر كنند

رئیس جمهور تصریح كرد: می‌توانیم به جایی برسیم كه به صف بایستند و تولیدات شما را ببینند.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با تاكید بر اطلاع‌رسانی دقیق صدا و سیما و بیان این نكته كه در زمینه اطلاع‌رسانی، این سازمان خوب كار كرده است، اظهار داشت: اولین خواهش من از شبكه‌های خبری این است كه به رقابت رسانه‌های جهانی بروند و حقیقت را منتشر كنند.

وی با بیان اینكه می‌توان با جابجایی كلمات، امید یا یاس ایجاد كرد افزود: امروز در صدا و سیما تحلیل‌ها و تفسیر‌های خبری خیلی خوبی داریم، اما مطلوب نیست. كسی كه پشت میكروفن می‌نشیند یا قلم در دست می‌گیرد، باید با خود بگوید دو میلیارد مخاطب دارم.

وی در ادامه خطاب به ضرغامی گفت: كاركنان این سازمان خصوصاً در رده‌های پایین عائله شما هستند كه باید به آنها برسید و دیدید كه امروز هم به ما مراجعه می‌كردند و مشكلات را مطرح می‌كردند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: گفته بودیم حقوق بالایی‌ها را كمتر كنید، اما بعضی جاها از حقوق رده‌های پایین كم كردند و می‌گفتند احمدی نژاد تاكید كرده كه صرفه‌جویی شود! خود شما یا یكی از معاونین سازمان باید متولی رسیدگی به كاركنان رده پایین باشید؛ چرا كه در اینجا باید نشاط و امید صد درجه باشد تا حداقل شصت درجه آن از طریق آنتن‌ها به دیگران برسد و امیدوارم صدا و سیما به بهترین و نافذترین الگوی رسانه‌های دنیا تبدیل شود.

وی افزود: دولت جمهوری اسلامی همیشه و در این دولت بیشتر برآمده از دل و عشق مردم است و یادتان هست چقدر مردم برای این دولت نذر و نیاز كردند.

وی دولت را متعلق به ملت دانست و افزود: بعضی‌ها می‌خواهند این‌گونه القا كنند كه پیشرفت اقتصادی لزوماً باید حركت لاك پشتی داشته باشد و یا حتماً بر اساس مدلهای خارجی باشد و اگر این‌گونه نبود حتماً كاری كه دولت انجام داده غلط است.

احمدی‌نژاد همچنین تصریح كرد: هیچ دولتی حق ندارد به منافع عمومی ضربه بزند و یا برای تبلیغات خود كار كند.

احمدی نژاد افزود: این دولت مانند ملت پرنشاط، پرامید، پركار، شجاع و قدرشناس ثانیه‌ها است و معتقد است می‌تواند خصوصی‌سازی را با سرعت و در عین حال درست انجام داد.

رئیس جمهور با اشاره به این نكته كه در طول حدود 13 سال گذشته تنها سه هزار میلیارد تومان خصوصی‌سازی شد اما این دولت در طول چند ماه بیش از 2 هزار میلیارد تومان را خصوصی‌ سازی كرده كه به صورت اتوماتیك به 10 هزار میلیارد تومان می‌‌رسد.

وی با اشاره به این نكته كه می‌توان غالبهای جدید و منعطف طراحی كرد، گفت: امروز همه شاخص‌های اقتصادی، صادرات غیرنفتی، ورود سرمایه و بازار بورس ما فعال است و روند مثبت دارد و در سیاست خارجی نیز ملت ایران جای خود را پیدا كرده.

احمدی‌نژاد با اشاره به لزوم مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی، به مسئله زمین دار شدن تعدادی از مسئولان در مناطقی همچون لواسانات و دماوند اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: اگر ما یقه كسی را گرفتیم كه چرا مال مردم را به دوستان و فامیل‌های خودت واگذار می‌كنی، می‌گویند این برخورد غیرعلمی با اقتصاد است!؟

 دولت تا فتح قله‌ها در كنار صدا و سیما خواهد بود

وی خطاب به مسئولان صدا و سیما اظهار داشت: اگر شبانه‌روز هم به این دولت توهین كنند، ما به نمایندگی از مردم،‌ عقب نمی‌رویم و می‌خواهیم كه شما هم عقب نروید.

رئیس جمهور بر گسترش و عمق یافتن برنامه‌های تخصصی برای رفع مشكلات تاكید كرد و با تمجید از بخش خبری 30/20 و گفت و گوی ویژه خبری شبكه دو گفت: برنامه‌های خوبی در حال پخش است اما باید سطح آن را بالا برد.

وی افزود: تصمیمات بزرگ این دولت، كارشناسی‌ترین تصمیمات در عرصه اقتصادی و اداره كشور بوده است كه به عنوان نمونه سفرهای استانی را می‌توان از مطالعه‌شده‌ترین كارها نام برد كه اتفاقاً كشورهای دیگر در حال الگوبرداری از آن هستند.

وی كارهایی همچون سهام عدالت، اجرای اصل 44، توزیع منابع بانكی، اجرای طرح‌های اشتغال زودبازده و مسایلی این چنینی را از مواردی برشمرد كه دولت در مورد آن ساعت‌ها كار كرده است، اما بعضی‌ها فكر می‌كنند رئیس جمهور فقط روزی دو ساعت كار می‌كند ولی دلیلی ندارد خیلی از مسایل را بگوییم.

وی در پایان خاطرنشان كرد: دولت تا فتح قله‌ها در كنار صدا و سیما خواهد بود.

منبع : فارس نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین