تبیان، دستیار زندگی
شگفت انگیزترین غار آهکی جهان که با نام کاخ هنرهای طبیعی شناخته می شود، یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری چین است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رید فلوت، شگفت‌انگیزترین غار آهکی جهان


شگفت‌انگیزترین غار آهکی جهان که با نام کاخ هنرهای طبیعی شناخته می‌شود، یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری چین است.


غار آهکی
غار آهکی

غار رید فلوت (Reed Flute) در کشور چین، زیباترین غار آهکی دنیاست. ستون‌های زیبای این غار در طول میلیون‌ها سال چکیدن آب از سقف این غار ایجاد شده‌اند. نورپردازی این غار سبب شده تا جلوه‌های بصری این غار، بیش از پیش خود را جلوه‌گر کند. این غار از سنگ آهک طبیعی با نورپردازی‌های رنگارنگ به وجود آمده است.

غار آهکی
غار آهکی

غار باستانی رید فلوت با قدمت 180 میلیون سال، یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر گویلین در استان گوانگزی چین است و در طول 1200 سال گذشته، یکی از پربازدیدترین مناطق گردشگری چین بوده است. این غار، نام خود را از نوعی نی (که از آن‌ها فلوت ملودیک ساخته می‌شود) و در خارج از غار رشد کرده گرفته است.

غار آهکی
غار آهکی

غار رید فلوت از تعداد زیادی طاقدیس، ناودیس و ستون‌های سنگی، پره سنگ و گل سنگ تشکیل شده که درخشان هستند و مانند چراغ‌های رنگارنگ، زرق و برق خیره‌کننده‌ای را ایجاد کرده و اشکال عجیب‌وغریب و شگفت‌انگیزی را ایجاد کرده‌اند.

غار آهکی
غار آهکی

این غار که به نام «کاخ هنرهای طبیعی» شناخته می‌شود، در شمال غرب چین واقع شده است. طبق افسانه‌ها، نام رید فلوت از این باور نشأت می‌گیرد که دهانه غار می‌تواند نی را تبدیل به فلوت کند.

غار آهکی
غار آهکی

هر زمانی که به تماشای مناظر رویایی فوق‌العاده استالاکتیت‌ها، استالاگمیت‌ها، ستون‌های سنگی، پرده‌های سنگی، پرندگان، گیاهان و حیوانات به شکل‌ها و رنگ‌های فانتزی بروید، غار رید فلوت می‌تواند روحتان را شیفته خود کند.

غار آهکی

رودخانه‌ای زیرزمینی، به فضای بسیار زیبای این غار، می‌افزاید. طول آن فقط ۲۴۰ متر است، ولی مناظر آن قطعاً ارزش تماشا را دارد. در این غار، 70 سنگ‌نوشته نیز پیدا شده است که قدمت تاریخی این غار را توضیح می‌دهند.

باشگاه خبرنگاران

باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از:  ha_sh_2000
برگرفته از گروه: جهانگردی