سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معرفی مجموعه کتاب های «ظرافت های ارتباط»
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : زهره سمیعی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ظرافت های ارتباط


معرفی مجموعه کتاب‌های «ظرافت‌های ارتباط»

فرآوری: زهره سمیعی- بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
مجموعه کتاب‌های «ظرافت‌های ارتباط»


 
مجموعه کتاب‌های «ظرافت‌های ارتباط»، بخش‌های کوتاهی از رموز و مهارت های زندگی است که مباحثی نظیر تعامل با فرزند، همسر، اعضای خانواده و داشتن خانه‌ای شاد و شاداب را بررسی و تحلیل کرده است.

کتاب «آسیب شناسی روابط پیش از ازدواج» جلد اول این مجموعه است که در هفت فصل نوشته شده؛«انسان و ارتباط»، عنوان نخستین بخش است که به مواردی چون شخصیت انسان، نقش ارتباط در کامیابی انسان، انسان و ارتباط کارآمد و گونه‌های ارتباط می‌پردازد و از نیاز افراد به ارتباط با هم سخن می‌گوید.
فصل دوم به «جستاری در شخصیت جوان» می‌پردازد و به ویژگی‌های دوره جوانی چون استقلال‌خواهی، هویت طلبی، هیجان‌خواهی، ریسک پذیری، عدالت‌خواهی، گرایش به معنویت و... توجه می‌کند. «حساسیت ارتباط با جنس مخالف» عنوان بخش سوم است که به واکاوی نشانه‌های رابطه با جنس مخالف چون کم توجهی به خانواده و اطرافیان، بی مهری به ارزش‌های دینی، تغییر الگوهای اصیل، زوال تدریجی لذات معنوی و... می‌پردازد.
«آسیب شناسی روابط پیش از ازدواج» در چهارمین فصل خود به«پیامد ارتباط از راه از راه پیامک و تلفن» توجه می‌کند و کم توجهی به انجام عبادات، سست شدن ارکان خانواده، سردشدن روابط خانوادگی، افت تحصیلی، تنش روانی، کاهش فعالیت‌های روزمره و... را پیامدهای چنین ارتباطی می‌داند.
پنجمین فصل از کتاب«اهمیت و گستره‌ی ارتباط با هدف شناخت» نام دارد و در آن به اهمیت شناخت قبل از ازدواج و منابع آن اشاره می‌شود. «ملاک‌های همسرگزینی» شامل ملاک‌های الزامی و غیرالزامی از مواردی است که در فصل ششم به آن پرداخته شده است.
آخرین و هفتمین فصل از کتاب «آسیب شناسی روابط پیش از ازدواج» به«مهارت‌های سازگاری با همسر» چون محدود کردن رابطه با جنس مخالف،نشاط و پویایی در منزل، خوش‌رویی، احترام به همسر، هدیه دادن و... می‌پردازد.

کتاب «تفاوت‌های دختر و پسر و راه و رسم خواستگاری» جلد دوم این مجموعه می باشد.
کتاب «تفاوت‌های دختر و پسر و راه و رسم خواستگاری» دارای پنج فصل نظیر تفاوت‌شناسی پسر و دختر»، «روش‌های صحیح انتخاب همسر»، «نمونه‌ای از سوال‌های قبل از ازدواج»، «شناخت دختر و پسر از طریق تحقیق» و «علائم هشداردهنده دوران نامزدی» است.
کتاب «تفاوت‌های دختر و پسر و راه و رسم خواستگاری» به شکل تخصصی و با بهره‌گیری از تجربیات و دانش نویسنده این اثر در حوزه مسائل خانواده و جوان به شکل کوتاه مسئله انتخاب برتر و همسر گزینی را با روش‌های علمی و کم‌خطا بررسی کرده است.

کتاب «تشخیص و تغییر رفتارهای ناهنجار همسر» سومین کتاب از سری مجموعه کتاب‌های «ظرافت‌های ارتباط» است که از سوی انتشارات قدیانی منتشر و روانه بازار نشر شده است.
«بدبینی و بدگمانی»، «بی‌عفتی»، «پرخاشگری، عصبانیت نابجا و توهین»، «حسادت»، «لجاجت» و «کینه‌توزی و خطا ناپوشی» از عناوین فصل‌های کتاب «تشخیص و تغییر رفتارهای ناهنجار همسر» محسوب می‌شوند.

جلد چهارم از مجموعه کتاب‌های «ظرافت‌های ارتباط» با عنوان «مهارت‌های تعامل با فرزند» دارای فصل‌های همچون «تربیت فرزند از نگاه دین»، «عوامل اصلی تربیت فرزند از نگاه دین»، «عامل وراثت»، «عامل تغذیه»، «عامل محیط»، «انواع خانواده‌ها»، «مراحل تربیت فرزند»، «سن و میزان تربیت دینی فرزند»، «پایه‌های اصلی تربیت دینی در فرزند»، «هماهنگی بین والدین و مربی‌ها» و «اصول رفتار والدین با نوجوان و جوان»، است.
در پشت جلد کتاب «مهارت‌های تعامل با فرزند»، ‌آمده است: دارا بودن نگاهی کامل به موضوع فوق‌العاده مهم «تربیت فرزند» اصلی‌ترین کلید و راز ساختن جامعه‌ای متعالی و برگرفته از صفات برجسته انسانی می‌باشد، و در صورتی که دغدغه اصلی خانواده در عصر ارتباطات ساختن جامعه‌ای به معنای واقعی پیشرفته باشد، می‌بایست تحت هیچ شرایطی از موضوع «تربیت فرزند» غافل نگردیده و پیوسته در صدد فراگیری مهارت‌های صحیح تعامل با فرزند باشد، بدون شک برترین مهارت‌ها آن دسته از رموزی است که از منابع وحیانی به انسان رسیده باشد. نوشتار کوتاهی که در دست شماست بخش کوچکی از مسئولیت فوق را عهده‌دار گردیده است.

کتاب «خانه شاد، خانواده شاداب» جلد پنجم این مجموعه، نیز دارای فصل‌هایی نظیر «اصول و مولفه‌های زندگی شاد»، «قدرشناسی و قدردانی»، «احترام متقابل»، «دید و بازدید»، «هدیه دادن و گرفتن»، «پرهیز از مقایسه نابجا»، «پرهیز از مشاهده تصاویر مستهجن»، «پرهیز از سستی، تن‌پروری و کم حوصلگی» و «پرهیز از رفیق‌بازی افراطی»، است.
در پشت جلد این کتاب آمده است: اصلی‌ترین سروده هستی در نظام احسن آفرینش دستیابی انسان به زندگی برتر و همگام با نشاط و شادابی بیشتر است. از آنجا که شادابی خانواده بزرگ‌ترین دغدغه تمام کتب آسمانی و پیامبران الهی و اوصیای آنان بوده است،‌ دستیابی به اسرار زندگی شاداب موضوعی بسیار حیاتی است که شایسته نیست هیچ انسانی بدان بی‌اعتنا ورزد، نوشتار کوتاهی که در دست شماست به بررسی کوتاه اصلی‌ترین عوامل دستیابی خانواده به نشاط حقیقی و پایدار پرداخته و بدون تردید پیاده سازی نکات نگاشته شده در آن زمینه‌ساز پایداری استحکام و شادابی ماندگار خانواده به شمار می‌آید.

گفتنی است، این پنج جلد از مجموعه ی «ظرافت های ارتبط» اثر محمدرضا ایزدپور، توسط نشر قدیانی منتشر شده است.
منبع:
فارس
مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین