سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بر اساس گزارشی از روزنامه الحیات چاپ بغداد، ابوبکر البغدادی، سرکرده گروهک تروریستی داعش در قبال افشا نمودن محل اختفای ابومصعب الزرقاوی مبلغ دویست و پنجاه میلیون دلار از آمریکایی ها دریافت کرده است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پاداش۲۵۰میلیون دلاری آمریکا به البغدادی

 


بر اساس گزارشی از روزنامه الحیات چاپ بغداد، ابوبکر البغدادی، سرکرده گروهک تروریستی داعش در قبال افشا نمودن محل اختفای ابومصعب الزرقاوی مبلغ دویست و پنجاه میلیون دلار از آمریکایی‌ها دریافت کرده است.

سرکرده گروهک تروریستی داعش

سرکرده گروهک تروریستی داعش در قبال افشا نمودن محل اختفای ابومصعب الزرقاوی مبلغ ۲۵۰میلیون دلار از آمریکایی‌ها دریافت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری الوقت، بر اساس گزارشی از روزنامه الحیات چاپ بغداد، ابوبکر البغدادی، سرکرده گروهک تروریستی داعش در قبال افشا نمودن محل اختفای ابومصعب الزرقاوی مبلغ دویست و پنجاه میلیون دلار از آمریکایی‌ها دریافت کرده است.

یکی از اعضای ارشد شاخه القاعده در عراق اطلاعات مهمی درباره شخصیت و اقدامات ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش، افشا نموده است که بر اساس همین اطلاعات البغدادی به‌طور پنهانی به نیروهای آمریکایی به‌منظور یافتن و به قتل رساندن ابومصعب الزرقاوی، کمک کرده است.

براساس این گزارش البغدادی در قبال رهایی از ابوغریب و اخذ ۲۵۰میلیون دلار مدارکی را در اختیار سازمان سیا قرار داد که منجر به کشف و بمباران محل اختفای الزرقاوی توسط هواپیماهای جنگنده آمریکا گردید.
نظر پدر جلاد داعش درمورد پسرش
پدر محمد اموازی، جلاد داعش معروف به «جان جهادی» منتظر شنیدن خبر مرگ پسرش است.

پدر محمد اموازی ، جلاد داعش معروف به «جان جهادی» که در تصاویر منتشر شده این گروه سر گروگان ها را می برد گفت از سال ۲۰۱۳ که فرزندش به گروه های تروریستی در سوریه پیوسته است، هر لحظه منتظر شنیدن خبر مرگ اوست.

بغداد، ابوبکر البغدادی، سرکرده گروهک تروریستی داعش در قبال افشا نمودن محل اختفای ابومصعب الزرقاوی مبلغ دویست و پنجاه میلیون دلار از آمریکایی‌ها دریافت کرده است.

محمد اموازی جوان انگلیسی عراقی تبار که ۲۶ سال دارد، از مهندس نرم افزار رایانه به جلاد داعش در سوریه تبدیل شده است. روزنامه کویتی القبس امروز برخی جزئیات بازجویی دستگاه های امنیتی کویت را از جاسم عبدالکریم پدر ۵۱ ساله محمد اموازی منتشر کرد. جاسم عبدالکریم به بازپرسان گفت، همسرش زمانی که صدای پسرش را پیش از بریدن سر نخستین گروگان آمریکایی شنید فریاد زد «این پسر من است». عبدالکریم افزود خودش نیز با گوش دادن مجدد به صدای این شخص مطمئن شد که او فرزندش است.

عبدالکریم همچنین گفت پسرش از همان زمان جوانی شخصی پایبند به دین بوده و آخرین بار در اواسط سال ۲۰۱۳ از ترکیه با خانواده اش تماس گرفته است. او در این تماس گفت قصد دارد برای خدمات بشردوستانه در سوریه داوطلب شود و از پدر و مادرش حلالیت خواست. عبدالکریم افزود، از آن زمان من هرلحظه منتظر شنیدن خبر مرگ او هستم. وی گفت پسرش مهندس رایانه بود و آخرین بار از ژانویه تا آوریل ۲۰۱۰ در کویت بود و دنبال شغلی بود تا در این کشور اقامت کند ولی به علت مناسب نبودن وضع مالی اش به انگلیس رفت.

پدر محمد اموازی همچنین گفت از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۳ در کویت پلیس بوده و زمانی که از دریافت تابعیت کویتی ناامید شده با خانواده اش در سال ۱۹۹۳ و زمانی که محمد شش ساله بود به انگلیس رفته و در سال ۲۰۰۲ تابعیت انگلیسی گرفته است. او سپس به کویت بازگشت ولی پسرانش در انگلیس ماندند


فرآوری:رضوانی

بخش سیاست تبیان


منابع:

الف/ تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین