سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سرمربی استقلال می گوید در هیچ کدام از احکامی که کمیته انضباطی علیه او و باشگاه صادر کرده است، عدالت وجود ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دفاع قلعه نویی از کرار


سرمربی استقلال می‌گوید در هیچ کدام از احکامی که کمیته انضباطی علیه او و باشگاه صادر کرده است، عدالت وجود ندارد.


 قلعه نویی

امیر قلعه‌نویی درخصوص محرومیت سه جلسه‌ای جاسم کرار از سوی کمیته انضباطی گفت: من باید به آقای حسن‌زاده بگویم که شما در واقع کرار را 4 جلسه محروم کردید نه سه جلسه، چرا که در بازی با گسترش نیز او از شرایط روحی، روانی و فنی مناسب برخوردار نبود و برای ما مثمر ثمر ظاهر نشد.
وی در این باره ادامه داد: در هیچ کدام از مراحل صدور حکم برای جاسم کرار عدالت رعایت نشد، نه در محرومیت اولیه، نه در تعلیق آن و در نه در محرومیت ثانویه. اگر قرار بود محرومیت او تعلیق شود چرا درست شب قبل از بازی ما با گسترش این اتفاق افتاد؟ چرا صدور حکم برای او 19 روز طول کشید؟ من 40-30 حکم در دست دارم که همه در زمان آقای حسن‌زاده صادر شده است و در هیچ کدام عدالت رعایت نشده است. این درست مثل اتفاقاتی است که در فیلم‌های هندی می‌افتد!
سرمربی آبی‌پوشان در گفتگو با رادیو ورزش افزود: تمام مشکلاتی که در فوتبال ما وجود دارد به خاطر حضور همین آقایانی است که می‌آیند و پستی می‌گیرند و عدالت را برقرار نمی‌کنند. چرا حکم‌هایی که علیه قلعه‌نویی صادر می‌شود، بیشتر از 24 ساعت زمان نمی‌برد. در اکثر حکم‌هایی که علیه من صادر شده نه به گزارش داوری و نه ناظر بازی مراجعه شده است. به عنوان مثال آخرین محرومیت من بنا به گفته آقایان به این دلیل بوده است که من از محوطه فنی خارج شده‌ام. نمی‌دانم این چه نوع حکمی است؟ خدا پدر آقای شاه‌حسینی را بیامرزد که حداقل عدالت را رعایت می‌کرد.
قلعه‌نویی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درخصوص وضعیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا و دلیل عدم موفقیت باشگاه‌های ما در این رقابت‌ها خاطرنشان کرد: این موضوع نیاز به یک کار کارشناسی و زمان زیاد دارد ولی من مختصرا عرض می‌کنم که دلیل عدم موفقیت ما نبود برنامه‌ریزی و مدیریت درست است. شما نگاه کنید تنها باشگاهی که تمام شاخصه‌های یک باشگاه حرفه‌ای را داراست، فولاد مبارکه سپاهان است. یعنی شما در این باشگاه برنامه‌ریزی، مدیریت و مسائل مالی را به صورت حرفه‌ای شاهد هستید. تیم‌های دیگر ما فقط اسم باشگاه را یدک می‌کشند ولی در حقیقت باشگاه نیستند. در مورد تیم خودم استقلال صحبت می‌کنم که ما تنها یک تیم هستیم. سپاهان 75 تیم دارد که یک سری از آن‌ها تیم‌های درون مسابقاتی هستند و یک سری تیم‌های سایه هم در این باشگاه وجود دارد و حدود 1700 ورزشکار دارد. شما نگاه کنید چه تعداد از مدال‌های ما متعلق به اصفهان و باشگاه‌های سپاهان و ذوب آهن است.
وی ادامه داد: هرچند همه این‌ها ماحصل تلاش‌های اسلامیان و تاج بوده است. چرا که در گذشته سپاهان در زمانی که زیر نظر سیمان سپاهان بود، وضعیت مالی خوبی نداشت ولی برنامه‌ریزی خوب و بلندمدت باعث شد تا ما امروز سپاهان را در وضعیت کنونی ببینیم. الان سپاهان در مجموعه باغ فردوس اصفهان تمرین می‌کند که یک مجموعه کامل در منطقه خوش و آب هوای اصفهان است.

اینقدر آدم‌های سیاسی و نظامی را وارد فوتبال کردند تا کار به اینجا رسید و ما هرچه اعتراض کردیم، کسی توجهی نکرد. امروز آقایان نتیجه این کار را می‌بینند. چرا باید افرادی مثل دادگان و داریوش مصطفوی خانه‌نشین باشند؟ چرا باید اولیایی که استقلال بهترین دوران خودش را در زمان مدیریت او داشت، خانه‌نشین باشد در حالی که ما با بودجه 5 میلیون و 200 هزار تومانی در زمان اولیایی بهترین شرایط را داشتیم.


سرمربی استقلال در ادامه گفت: شما نگاه کنید ما زمانی که در آسیا حضور پیدا کردیم به دلیل مشکلات مالی و اعتراض‌های جباری کار به صدور بیانیه بین مدیرعامل و بازیکن کشیده شد. من نمی‌گویم که فتح‌الله‌زاده یا مجتبی جباری در این میان مقصرند ولی می‌خواهم بگویم ما با چه شرایطی وارد لیگ قهرمانان شدیم و تیم‌های دیگر با چه شرایطی. تیم‌های قطری برای بازی‌های پلی‌آف هم بازیکن می‌خرند و خودشان را تقویت می‌کنند ولی ما همیشه به دلیل نداشتن مدیریت و برنامه‌ریزی با شرایط نامناسبی وارد این مسابقه‌ها می‌شویم.
قلعه‌نویی به انتقادهای کی‌روش از امکانات و زیرساخت‌های ضعیف فوتبال ایران اشاره کرد و افزود: همین صحبت‌هایی که آقای کی‌روش انجام داده‌اند را مربیان ایرانی هم در طول این سال‌ها گفته‌اند ولی دیدیم که برای او چه به‌به چه‌چه‌ای راه افتاد. تنها چیزی که ما در فوتبال‌مان داریم نیروی انسانی خوب است. زمانی که ما 5-4 سال پیش به ازبکستان رفتیم، آن‌ها از نزدیک امکانات باشگاه پاختاکور را به ما نشان دادند و به ما توضیح می‌دادند که ما در چند سال آینده به کجا خواهیم رسید. همان زمان پاختاکور ورزشگاهش را عوض کرد و این نشان از برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری قوی آن‌هاست. امروز هم می‌بینیم که آن‌ها در چه شرایطی قرار دارند. متاسفانه باشگاه‌های ما به هیچ عنوان ساختار ندارند. من مربی ساعت 9:30 شب وقتی می‌خواستم اخبار را تماشا کنم، دیدم که پژمان منتظری در حال مذاکره با ام صلال است. بازیکن من مذاکره می‌کند در حالی که من بی‌خبرم.
وی همچنین اظهار کرد: اینقدر آدم‌های سیاسی و نظامی را وارد فوتبال کردند تا کار به اینجا رسید و ما هرچه اعتراض کردیم، کسی توجهی نکرد. امروز آقایان نتیجه این کار را می‌بینند. چرا باید افرادی مثل دادگان و داریوش مصطفوی خانه‌نشین باشند؟ چرا باید اولیایی که استقلال بهترین دوران خودش را در زمان مدیریت او داشت، خانه‌نشین باشد در حالی که ما با بودجه 5 میلیون و 200 هزار تومانی در زمان اولیایی بهترین شرایط را داشتیم. ما با سرعت 200 کیلومتر در حال پسرفت هستیم.
قلعه‌نویی به پیشرفت سازمان لیگ در زمان مدیریت تاج اشاره کرد و افزود: می‌بینیم از زمانی که تاج رییس سازمان لیگ شده پیشرفت خوبی داشته است. هرچند عزیز محمدی هم زحمات زیادی کشیده است. در کل معتقدم مدیران ما با این شرایط زیرساختی که ما داریم خوب عمل کرده‌اند. با اینکه دل خوشی از کفاشیان ندارم ولی او هم زحمت خود را کشیده است.
سرمربی استقلال در ادامه با اشاره به امکانات برنامه‌ریزی قطری‌ها در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: ما سال 1986 در قطر بازی کردیم. شما ببینید از سال 86 به این سمت قطر که در کل 500 هزار نفر جمعیت قطری هم ندارد، دو جام ملتها، یک دوره بازی‌های آسیایی را برگزار کرده و یک جام جهانی را هم در پیش دارد و امروز در فوتبال دنیا تاثیرگذار است. خدا را گواه می‌گیرم این‌ها سال 86 چیز خاصی نداشتند ولی سال گذشته یک آکادمی به نام اسپایر و همچنین ورزشگاه مسقف 60 هزار نفری و هتل 5 ستاره احداث کردند که این باعث شده است تیم‌هایی مثل بایرن مونیخ در این کشور اردو بزنند.

بخش ورزشی تبیانمنبع: رادیو ورزش

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین