سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دو روز پس از سقوط یک فروند بالگرد در ارتفاعات دربند تهران و انتشار اخبار ضد و نقیض درباره تعلق آن به سازمان های مختلف، نهایتاً رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صاحب بالگرد را مشخص کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صاحب بالگرد ساقط شده در تهران پیدا شددو روز پس از سقوط یک فروند بالگرد در ارتفاعات دربند تهران و انتشار اخبار ضد و نقیض درباره تعلق آن به سازمان های مختلف، نهایتاً رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صاحب بالگرد را مشخص کرد.

 بالگرد ساقط شده در تهران

اسماعیل نجار درباره سقوط یک بالگرد در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۳ در منطقه پس قلعه دربند که منجر به کشته شدن سه نفر شد، اظهار داشت: مالکیت این بالگرد برای مدیریت بحران کشور بوده است اما مدتی قبل، در تدارکاتی، این بالگرد به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واگذار شد و نهایتاً نیز دراختیار هلال احمر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این خصوص، نامه‌ای نیز نوشته شده است که بالگرد به صورت امانت به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واگذار شود چرا که هم ناوگان هلال احمر افزایش پیدا می‌کرد و هم از این بالگرد نیز نگهداری و مراقبت می‌شد.

جمعیت هلال‌احمر تاکنون نپذیرفته که در روز حادثه این بالگرد تحت ماموریت عملیاتی این نهاد امدادی بوده است.

*هلال احمر: مال ما نیست متعلق به مدیریت بحران است
مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر دیروز با تأکید براینکه بالگرد ساقط شده در ارتفاعات تهران متعلق به هلال‌احمر نبوده است، گفت: جمعیت هلال‌احمر فاقد بالگردهای کلاس ۲۱۴ است.

وحید رحمتی با بیان اینکه هلال‌احمر هیچ نوع بالگردی در هیچ نقطه کشور از این کلاس پروازی ندارد، افزود: گزارش‌های تصویری از لاشه این بالگرد نشان می‌دهد که این بالگرد به رنگ زرد بوده است. در حالی که بالگردهای هلال‌احمر به رنگ سفید و قرمز هستند.

رحمتی افزود: بالگرد ساقط شده دارای سه سرنشین بوده که همگی توسط نیروهای امداد و نجات رهاسازی شده‌اند.

به گفته وی بالگرد ساقط شده متعلق به مدیریت بحران کشور بوده است

بخش سیاست تبیان


منبع: الف

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین