تبیان، دستیار زندگی

مراحل ثبت نام تا معرفی همسان

 بخش همسان گزینی تبیان از زمانی که فعالیت خود را آغاز کرده است؛ با پرسش های فراوانی از سوی کاربران خود مواجه بوده است که در این مطلب به نحوه  فعالیت  و مراحل ثبت نام متقاضیان می پردازیم تا متقاضیان ازدواج پاسخ برخی سوالات خود را با مطالعه این مطلب دریافت نمایند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : زهره حسینی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
همسان گزینی، واسطه ازدواج

ثبت نام، مصاحبه حضوری و معرفی مورد مناسب از طرف معرفین تبیان کاملا رایگان می باشد و کلیه عزیزانی که مایلند از سرویس و خدمات همسان گزینی استفاده نمایند لازم است به صفحه ثبت نام مراجعه نموده، نخست شرایط استفاده از این سرویس را با دقت کامل مطالعه نمایند و در صورتی که با مفاد آن موافقت داشتند، با کلیک روی کلید "موافقم" به مراحل بعدی رفته و فرم ها و آزمون های روانشناختی را به طور کامل پر نمایند.
خدمات همسان گزینی تنها به کاربرانی ارائه می گردد که فرمهای خود را به طور کامل پر کرده باشند و دو آزمون روانشناختی را به طور کامل پاسخ داده باشند .

مراحل ثبت نام مطابق با تصویر زیر می باشد:

مراحل ثبت  در همسان گزینی
متقاضیان هنگام مراجعه برای مصاحبه حضوری لازم است اصل تمامی مدارک زیر را به همراه یک قطعه عکس پرسنلی همراه داشته باشند تا کارشناسان مدارک را رویت نمایند: 
1) تصویر سه صفحه از صفحات شناسنامه (صفحه مشخصات فردی، صفحه ازدواج، طلاق و فرزندان، صفحه توضیحات)
2) تصویر پشت و روی کارت ملی
3) تصویر فیش تلفن یا برق محل سکونت که حاوی کدپستی ده رقمی باشد.
4) تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا کارت دانشجویی (در صورتی که مشغول به تحصیل باشند)
5) تصویر مدرک شغلی (در صورت شاغل بودن)
6) تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت (برای آقایان)

اگرچه ارائه عکس پرسنلی اختیاری می باشد ولی متقاضیان در نظر داشته باشند که عدم ارائه عکس موجب خواهد شد که چهره متقاضی در بین انبوه ثبت نام کنندگان فراموش شود و در روند معرفی از طرف معرفینی که متقاضی را شخصا ندیده اند اختلال ایجاد می کند و چه بسا که اصلا امکان معرفی فراهم نشود. این اطمینان را به کلیه متقاضیان می‌دهیم که عکس نزد بخش همسان گزینی محفوظ است و به هیچوجه به رویت طرف مقابل نخواهد رسید.

در مرحله مصاحبه حضوری سوالاتی در راستای تکمیل فرم هایی که در مرحله ثبت نام پر شده است از متقاضیان پرسیده می‌شود تا کارشناسان ما شناخت بیشتری از متقاضیان کسب نمایند و در حقیقت امر شناخت از فضای مجازی خارج می گردد تا ما  در فضای حقیقی نیز با این عزیزان آشنایی پیدا کنیم. 

متقاضیان بعد از تکمیل تمامی مراحل ثبت نامشان براساس تاریخ ثبت نامشان اولویت‌بندی شده و با ایشان تماس گرفته می‌شود تا برای مصاحبه حضوری دعوت شوند؛ بنابراین با توجه به آمار افراد ثبت نام کننده این زمان متغییر است اما با تمام متقاضیان  ثبت نامی تماس گرفته می‌شود.

اگر از ثبت نام متقاضی بیش از یک ماه گذشته باشد و برای مصاحبه با وی تماسی گرفته نشده باشد، می تواند با شماره تماسی که در صفحه "ثبت نام مجردها" برای هر کد عمومی درج شده است؛ تماس بگیرد و وقت مصاحبه خویش را تعیین کند.

مرحله بعد از مصاحبه حضوری  مرحله ای است که متقاضیان عزیز پرونده‌هایشان به کارشناسان همسان گزینی جهت یافتن فرد متناسب سپرده می‌شود؛ این مرحله  همان مرحله ای است که دوستان متقاضی علاقمندند تا مدت زمان مشخصی به آن‌ها داده شود  و  در این بازه (مصاحبه حضوری تا معرفی) پیگیری های مکرر می نمایند؛

اما لازم به ذکر است ما برای این مرحله قادر به اعلام زمان مشخصی نمی باشیم زیرا عوامل متعددی در این قسمت دخیل هستند از جمله مهمترین آن‌ها شرایط و خواسته های متقاضی است که متناسب با آن‌ها باید فردی در بانک اطلاعات جامع معرفین تبیان وجود داشته باشد و بعد از وجود فرد همسان و معرفی به اشخاص  ممکن است یکی از طرفین شرایط و اندک تفاوت ها را نپذیرند و مجددا پرونده ها به جریان می افتد و درصف انتظار برای یافتن مورد دیگری قرار می گیرند.
 
برای ثبت نام بر روی نشانی زیر کلیک نمایید:

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=271615

 

مطالب مرتبط:

راهنمای ارسال اطلاعات متقاضیان ازدواج

پاسخ به سوالات خصوصی از طریق ای میل