سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نشریه فرانسوی «نوول ابسروتور» در گزارشی برگرفته از کتاب «جنگ نامرئی» از رسوایی آزار جنسی علیه زنان در ارتش فرانسه خبر داد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افشای آزار جنسی زنان در ارتش فرانسه

 


نشریه فرانسوی «نوول ابسروتور» در گزارشی برگرفته از کتاب «جنگ نامرئی» از رسوایی آزار جنسی علیه زنان در ارتش فرانسه خبر داد.

ارتش فرانسه

در کتاب «جنگ نامرئی» به قلم «لیلا میانو» و «جولیا پاسکوآل» آمده است: زنان عضو نیروهای مسلح و ناوگان هوایی دولتی فرانسه، توسط همکاران و کارکنان ارشد خود مورد آزارهای جنسی قرار می گیرند.

براساس افشاگری های این کتاب، «والری» یکی از سربازان قدیمی ارتش، «کارلا» ملوان نیروی دریایی و «لورا» مهماندار هواپیمای مخصوص ریاست جمهوری فرانسه، از سوی همکاران و کارکنان ارشد خود مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

این نشریه در بخش دیگری از این گزارش نوشت: با وجود اینکه وزیر دفاع فرانسه ادعا می کند با این پدیده ضداخلاقی مقابله شده اما در بسیاری از موارد، شکایت های زنان معترض، مختومه اعلام شده است.

آزارهای جنسی علیه زنان در ارتش برخی کشورهای غربی روز به روز رو افزایش یافته و موجب بروز مشکلات روانی و جسمی برای بسیاری از قربانیان شده است.

فرماندهان بلندپایه ارتش آمریکا سال گذشته در یک نشست مشترک کم سابقه در سنای آمریکا، از گسترش موارد تعرض و تجاوز جنسی در ارتش این کشور ابراز نگرانی کرده و آن را سرطانی خطرناک برای ارتش این کشور دانستند.

در این نشست مشترک که مارتین دمپسی رییس ستاد و شماری از فرماندهان بلندپایه نظامی آمریکا حضور داشتند، مساله اپیدمی تعرض و تجاوز به زنان در ارتش امریکا مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت و آنها نسبت به تاثیرات آن بر جایگاه داخلی و خارجی ارتش هشدار دادند.

آزارهای جنسی علیه زنان در ارتش برخی کشورهای غربی روز به روز رو افزایش یافته و موجب بروز مشکلات روانی و جسمی برای بسیاری از قربانیان شده است.

بنا بر آمارهای غیررسمی، 20 درصد زنان در ارتش آمریکا مورد سوءاستفاده جنسی قرار می گیرند. رییس جمهوری آمریکا از وزیر دفاع آمریکا خواسته است که با این پدیده برخورد جدی کند اما منتقدان، این سخنان را بدون پشتوانه و بی فایده دانسته و می گویند زنان و دختران کارآموز در ارتش بطور مرتب مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند اما به دلیل نفوذ فرماندهان ارتش قادر به طرح شکایت علیه آنها نیستند.


افشای مرکز سری بازجویی‌وشکنجه در خاک آمریکا
روزنامه انگلیسی گاردین گزارش داد که پلیس شیکاگو از یک ساختمان برای بازداشت و شکنجه مظنونان تروریستی استفاده کرده است.

روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت که این مجتمع ساختمانی در شهر نیویورک تبدیل به مرکز فعالیت پلیس مخفی آمریکا برای اقداماتی همچون بازجویی از متهمان به فعالیت های تروریستی شده بود.

در این ساختمان که مانند مراکز سیاه سیا در برخی کشورهای اروپایی، مورد استفاده دستگاه های امنیتی آمریکا بود، افرادی که گاه سن آنان فقط به پانزده سال می رسید، ساعت ها بدون هیچ حکم قضایی بازداشت می شدند. دست و پاهای آنان بسته می شد، مورد ضرب و شتم نیروهای پلیس قرار می گرفتند و از دسترسی دادستان ها به داخل این ساختمان نیز جلوگیری می شد. مشخصات این ساختمان نیز از مرکز اطلاعات عمومی حذف شده بود.

پلیس شیکاگو با رد این اتهام های روزنامه انگلیسی، اعلام کرده است این ساختمان به هیچ وجه مرکزی سری و امنیتی نیست و همه اسناد آن نیز در دسترس است. همچنین بنا به ادعای پلیس، هیچ اقدامی برای نقض حقوق بازداشت شدگان صورت نگرفته است.

منتقدان با اشاره به اینکه می توان موارد مشابه زیادی را در سراسر آمریکا نشان داد که مشخصاتی اینچنینی دارند، افزایش چنین ساختمان هایی را نشان از افزایش میل به نظامی گرایی در پلیس آمریکا می دانند.


 

فرآوری:باباپور

بخش سیاست تبیان


منابع:ایرنا/ تابناک/ تسنیم

 

مطالب مرتبط:

کلوتید ریس جاسوس فرانسه
پیروزی اولاند و دوران جدید فرانسه

فرانسه چگونه در حال مسلمان شدن است؟

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین