سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تعقیب و گریز در صدر جدول رقابت های لیگ برتر همچنان ادامه دارد و در پایان هفته بیست و یکم این رقابت ها تیم های نفت تهران، تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و فولاد با کمترین اختلاف ممکن در رتبه های اول تا پنجم قرار گرفتند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگاهی به مسیر قهرمانی در لیگ چهاردهم


تعقیب و‌ گریز در صدر جدول رقابت‌های لیگ برتر همچنان ادامه دارد و در پایان هفته بیست و‌یکم این رقابت‌ها تیم‌های نفت تهران، تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و فولاد با کمترین اختلاف ممکن در رتبه‌های اول تا پنجم قرار گرفتند.

استقلال -سپاهان

حالا در فاصله 9 هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر، هر 5 مدعی بازی‌های حساسی را در پیش‌رو دارند؛ مسابقاتی که نتایج آن معرف قهرمان لیگ چهاردهم و نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
به نقل از خراسان، در ادامه این مطلب به بررسی دیدارهای 5 تیم بالای جدول لیگ در 9 هفته پایانی لیگ می‌پردازیم. با مروری به این هفته‌های باقی مانده خواهیم دید که کدام تیم برای رسیدن به جام قهرمانی مسیر سخت‌تری را در پیش‌رو دارد و کدام تیم می‌تواند مسیر راحت‌تری را طی کند.

نفت تهران
نفت‌ تهران در ‌9 هفته پایانی باید‌ مقابل تیم‌های ‌‌8،10،11،6،5،15،3،14 و 2‌ جدول به میدان برود. چیزی که مسیر شاگردان منصوریان را سخت کرده، بازی در خانه استقلال و تراکتورسازی است. شکست در هر کدام از این بازی‌ها می‌تواند به قیمت از دست رفتن قهرمانی برای نفتی‌ها تمام شود. فولاد دیگر رقیب نفت صدرنشین فعلی لیگ است که در تهران باید به مصاف این تیم برود. نفت در این هفته‌ها باید با 2 تیم قعرنشین هم بازی کند. گسترش و نفت مسجد‌سلیمان رقبای قعرنشین نفتی‌ها هستند که برای فرار از سقوط با تمام توان به مصاف زردپوشان تهرانی خواهند آمد تا مسیر منصوریان و شاگردانش برای رسیدن به قهرمانی به مسیری پر پیچ و خم تبدیل شود.
بازی‌های باقی‌مانده نفت
نفت- گسترش، استقلال- نفت، نفت- نفت مسجدسلیمان، نفت- فولاد، ذوب آهن- نفت، نفت- ملوان، پدیده- نفت، نفت- صبا، تراکتورسازی- نفت

تراکتورسازی تبریز
تراکتورسازی در 9 هفته باقی ‌مانده از لیگ باید‌ مقابل تیم های ‌3،14،12،7،4،13،16،9 و 1 جدول بایستد. شرایط و مسیر تراکتورسازی برای رسیدن به جام چهاردهم تا حدود زیادی شبیه به مسیر صدرنشین فعلی لیگ است. تراکتور هم مثل نفت در 9 هفته باقی ‌مانده 5 بار میزبان رقبای خود خواهد بود و 4 بار هم باید برای رویارویی با رقبا از تبریز خارج شود. این تیم هم 3 بازی مستقیم با مدعیان لیگ دارد که یکی از آن‌ها بازی در خانه سپاهان است و دیگری بازی در تهران مقابل استقلال. تراکتوری‌ها در آخرین هفته هم باید در تبریز پذیرای نفت باشند و بعید نیست این بازی به فینال لیگ چهاردهم تبدیل شود و شاید هم تقسیم امتیازات، جام قهرمانی را از تبریز بیرون ببرد.
بازی‌های باقی‌مانده تراکتور
تراکتورسازی- پرسپولیس، راه‌آهن- تراکتورسازی، تراکتورسازی- استقلال خوزستان، سپاهان- تراکتورسازی، تراکتورسازی- سایپا، پیکان- تراکتورسازی، تراکتورسازی- گسترش، استقلال- تراکتورسازی، تراکتورسازی- نفت تهران

استقلال تهران
در 9 هفته پایانی رقابت‌های لیگ برتر‌ تیم‌های 2،8،10،11،6،5،1،15 و 9 جدول رده‌بندی رقبای استقلال تهران خواهند بود. استقلال در این هفته‌های باقی‌مانده، فقط 3 بار از تهران خارج خواهد شد با این‌ حال 6 بازی خانگی باعث نشده تا مسیر آبی‌ها نسبت به دیگر مدعیان هموارتر شود. استقلال 3 بازی مستقیم با دیگر مدعیان دارد که یکی از آن‌ها مقابل نفت است. دیگر رقیب مدعی استقلالی‌ها، فولاد است‌ و تراکتور هم سومین رقیب مستقیم شاگردان قلعه‌نویی در مسیر قهرمانی خواهد بود. استقلال تیم بدشانسی است که علاوه بر این بازی‌ها باید در انزلی به مصاف گربه سیاه خود یعنی ملوان برود و در هفته پایانی هم در داربی همیشه حساس تهران مقابل پرسپولیس قرار بگیرد.
بازی‌های باقی‌مانده استقلال
استقلال- نفت مسجدسلیمان، استقلال- نفت تهران، فولاد- استقلال، استقلال-ذوب‌آهن، ملوان- استقلال، استقلال- پدیده، صبا- استقلال، استقلال- تراکتورسازی، پرسپولیس- استقلال

سپاهان اصفهان
سپاهانی‌ها در 9 هفته باقی‌مانده از لیگ ‌مقابل تیم‌های 15،13،16،9،2،8،10،11 و 7 جدول صف‌آرایی خواهند کرد. زردپوشان در این 9 بازی حساس فقط 3 بار می‌توانند از امتیاز میزبانی استفاده کنند و در 6 بازی دیگر باید در خانه رقبا به میدان بروند. شاید از این نظر شرایط سپاهان نسبت به دیگر مدعیان سخت‌تر باشد اما با نگاهی به رقبای سپاهان به این نتیجه می‌رسیم که این تیم برای رسیده به جام قهرمانی مسیر هموارتری را پیش‌روی خود می‌بیند. سپاهان فقط یک بازی مستقیم با مدعیان دارد و آن هم بازی هفته بیست و‌پنجم این تیم در خانه تراکتور است. شاگردان فرکی در دیگر بازی‌های خود عمدتا مقابل تیم‌های میانه‌جدولی و بی‌انگیزه لیگ قرار می‌گیرند و این موضوع می‌تواند کار زردپوشان را برای قهرمانی راحت‌تر کند.
بازی‌های باقی‌مانده سپاهان
ملوان- سپاهان، سپاهان- پدیده، صبا- سپاهان، تراکتورسازی- سپاهان، پرسپولیس- سپاهان، راه‌آهن- سپاهان، استقلال خوزستان- سپاهان، نفت مسجدسلیمان- سپاهان، سپاهان- سایپا

فولاد‌خوزستان
مدافع عنوان قهرمانی در هفته‌های باقی‌مانده‌ مقابل تیم‌های 10،11،6،15،1،3،14،12 و 8 قرار خواهد گرفت. در این 9 بازی فولاد 5 باز در خوزستان پذیرای رقبای خود خواهد بود و 4 بار هم باید خارج از خانه به میدان برود. بازی در خوزستان مقابل استقلال و بازی در تهران مقابل نفت، تنها بازی‌های شاگردان اسکوچیچ مقابل تیم‌های بالانشین جدول است. هر‌چند‌ فولادی‌ها بازی‌های مهم خود مقابل 2 مدعی دیگر را پشت‌سر گذاشته‌اند اما مسلما 2 بازی پیاپی مقابل استقلال و نفت تهران در هفته‌های بیست و‌چهارم و بیست و پنجم می‌تواند حتی باعث جا ماندن آن‌ها از کورس قهرمانی شود. البته در نقطه مقابل کسب امتیازات لازم هم فولاد را به عنوان یک مدعی جدی معرفی خواهد کرد.
بازی‌های باقی‌مانده فولاد
فولاد- پیکان، گسترش- فولاد، فولاد- استقلال، نفت تهران- فولاد، فولاد -نفت مسجدسلیمان، فولاد-ذوب‌آهن، ملوان- فولاد، فولاد- پدیده، صبا- فولاد

بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین