تبیان، دستیار زندگی
بازیکن ملی پوش تیم فوتبال نفت تهران که یکی از ستاره های جوان فوتبال ایران در جام ملت های آسیا بود، با عقد قرارداد رسمی به تیم تیانجین تدا چین پیوست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پورعلی‌گنجی رسما به تیانجین‌ پیوست


بازیکن ملی‌پوش تیم فوتبال نفت تهران که یکی از ستاره‌های جوان فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا بود، با عقد قرارداد رسمی به تیم تیانجین‌تدا چین پیوست.


پورعلی‌گنجی

مرتضی پورعلی‌گنجی بازیکن تیم فوتبال نفت تهران که پس از عملکرد درخشان به همراه تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵- استرالیا پیشنهادات مختلفی داشت، در نهایت با عقد قرارداد یکساله به تیم فوتبال تیانجین‌تدا چین پیوست.
این بازیکن سه‌شنبه شب قرارداد نهایی خود را امضا و برای باشگاه چینی ارسال کرد تا مقدمات حضورش در این تیم چینی فراهم شود، تیمی که هدایت آن برعهده آری هان مربی مطرح هلندی است.
پورعلی‌گنجی قرار است در صورت صدور روادید پنجشنبه هفته جاری و یا شنبه هفته آینده برای حضور در تمرینات تیم تیانجین‌تدا چین به این کشور سفر کند.
این بازیکن که پیشینه حضور در جام جهانی نوجوانان ۲۰۰۹ نیجریه را دارد و در رقابتهای قهرمانی جوانان آسیا، مسابقات زیر ۲۲ سال آسیا و بازی‌های آسیایی اینچئون، پیراهن تیم ملی را برتن کرده است، دلیل حضورش در این تیم را پیشرفت در عرصه بازیگری بر شمرد.
ستاره جوان فوتبال ایران که در جام ملت‌های آسیا با توافق باشگاه مشکلی برای همراهی تیم ملی در اردوی فروردین‌ماه و بازی با تیم‌های سوئد و شیلی ندارد، می‌خواهد از لیگ چین که پیشرفت بسیاری در این سال‌ها داشته، به تیم‌های اروپایی برود. تیم‌های لیگ چین در این سال‌ها پیشرفت بسیاری داشته که تیم‌های مطرح اروپایی هم عملکرد بازیکنان حاضر در این رقابتها را زیر نظر می‌گیرند.
پورعلی‌گنجی که تا پایان فصل جاری با تیم نفت تهران قرارداد داشت، به خاطر این ۳ ماه باقیمانده از قراردادش باید ۵۰۰ هزار دلار از انتقال را به این باشگاه تهرانی بدهد، مبلغی که بیش از ۲ برابر دریافتی خود از این باشگاه چینی است.


بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت باشگاه نفت