سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم فوتبال پرسپولیس با ارایه یک فوتبال تهاجمی تیم لخویای قطر را شکست داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرسپولیس در آسیا پرسپولیس شد


تیم فوتبال پرسپولیس با ارایه یک فوتبال تهاجمی تیم لخویای قطر را شکست داد.

پرسپولیس ، نوری ، گابریل

اولین دیدار پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا مقابل لخویای قطر در ورزشگاه آزادی و در حضور 15 هزار تماشاگر( طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) برگزار شد که  بازی با نتیجه3  بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.
پرسپولیس بازی را هجومی آغاز کرد. گابریل در دقیقه 10 از پشت محوطه جریمه لخویا شوت زد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه لخویا به بیرون رفت.
در دقیقه 18 گابریل مهاجم برزیلی پرسپولیس صاحب یک موقعیت عالی گلزنی شد که شوت او از داخل محوطه جریمه لخویا با اختلاف کمی از کنار دروازه تیم قطری به بیرون رفت.
بعد از این صحنه توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود.در دقیقه 39 ارسال بازیکنان قطری روی دروازه پرسپولیس به سوریا مهاجم لخویا رسید که ضربه سر او را سوشا مکانی دروازه‌بان پرسپولیس مهار کرد.
پرسپولیس در نیمه اول نمایش قابل قبولی ارایه کرد هرچند در گلزنی موفق نبود اما برتری نسبی به حریف قطری داشت.
نیمه دوم پرسپولیس هم بازی کند و آرام آغاز شد.
در دقیقه 57 سوریا پا به توپ وارد محوطه جریمه پرسپولیس شد و ارسال او به نام‌هی بازیکن کره‌ای لخویا رسید که ضربه سر او با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.


گل: در دقیقه 60 اولین گل آسیایی پرسپولیس به ثمر رسید. ضربه کاشته از پشت محوطه جریمه لخویا ارسال کرد و محسن بنگر با یک ضربه سر دقیق دروازه لخویا را باز کرد.
گل دوم: در دقیقه 65 پرسپولیس روی یک کار تیمی گل دومش را به ثمر رساند. گابریل پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و توپ را به طارمی پاس داد و این مهاجم هم با یک پاس پشت پای زیبا هادی نوروزی را صاحب توپ کرد تا او با یک ضربه فنی و دقیق برای دومین مرتبه دروازه لخویا قطر را باز کند.
پرسپولیس در این دقایق بازی هجومی و تماشاگر پسندی را ارایه کرد.در دقیقه 74 بازی‌ خشن بازیکنان قطری باعث شد که بازی به جنجال کشیده شود و بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند. در این صحنه هم داور به هیچ بازیکنی کارت زرد نشان نداد.
بازیکنان لخویا هرچه به آخر بازی نزدیک‌تر می‌شدند خشن‌تر بازی  کردند.پرسپولیس در این مسابقه فوتبال زیبا و تماشاگر پسندی ارایه کرد و حتی بعد از زدن 2 گل بازهم به سوی دروازه لخویا حمله کرد.
پنالتی و گل سوم: در دقیقه 83 محمد نوری پا به توپ وارد محوطه جریمه شد که با خطای پنالتی سرنگون شد. کاپیتان پرسپولیس خودش این ضربه پنالتی را تبدیل به گل سوم کرد.
بعد از گل سوم هم پرسپولیس بازهم حمله کرد این در حالی بود که پرسپولیس در لیگ برتر ایران در این فصل خوب بازی نکرد و نتایج خوبی نگرفته است.
پرسپولیس بعد از گل سوم هم همچنان حمله می‌کرد تا هواداران این تیم بعد از مدت‌ها پرسپولیس واقعی را ببینند.
در دقیقه 90 امید عالیشاه در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان لخویا قرار گرفت که ضربه او با اختلاف اندکی از کنار دروازه قطر به بیرون رفت.
پریرا از سریلانکا داور مسابقه در دقیقه 75 اولین کارت زردش را به محمد عبدالله از لخویا نشان داد. و جونیور هم دومین بازیکن اخطاری تیم لخویا بود.
ترکیب پرسپولیس:
سوشا مکانی، محسن بنگر، مایکل اومانا، علیرضا نورمحمدی، بابک حاتمی، محمد نوری (کاپیتان)، احمد نورالهی، امید عالیشاه، هادی نوروزی، فرناندو گابریل و مهدی طارمی( در دقیقه 87 علی علیپور)
سرمربی: حمید درخشان

درخشان در نشست خبری گفت: من فشار زیادی را تحمل کردم و هر روز یک جایگزین برایم پیدا می‌کردند و این خودش یک فشار است و خیلی جان سخت و پوست کُلفت بودم که این فشارها را تحمل کردم و خوشبختانه حقانیتم را ثابت کردم‬‫وی ادامه داد: از خدا تشکر می‌کنم که امروز این موقعیت را به من داد که هواداران تیمم را رو سفید کنم.‬

 

لادروپ: گل اول کارمان را خراب کرد

سرمربی تیم فوتبال لخویای قطر گفت: گل اول را خوردیم و کارمان مقابل پرسپولیس سخت شد.
میشل لادروپ بعد از شکست 3 بر صفر مقابل پرسپولیس در نشست خبری گفت: پیش از هرچیز به پرسپولیس تبریک می‌گویم و فکر می‌کنم نیمه اول بازی برابر بود. همه می‌دانند گل اول خیلی مهم است و بعد از خوردن گل دوم کار ما سخت شد.
وی ادامه داد: به نظرم باخت ۳ بر صفر سنگین است اما چاره ای جز قبول این نتیجه نداریم‬.
لادروپ در مورد اینکه پیش بینی شکست ۳ بر صفر را می‌کرد، گفت: اصلا فکر باخت با این نتیجه را نمی‌کردم.‬
‫ظرف ۴ روز باید یک بازی دیگر انجام بدهیم و باید تمرکزمان را برای بازی آینده حفظ کنیم تا به موفقیت برسیم‬
‫سرمربی لخویا در مورد شروع ناامید کننده لخویا، گفت: بله ،این شروعی نا امید کننده بود اما منتظریم تا بازی آینده را انجام بدهیم.‬
خبرنگاری از لادروپ پرسید چرا لخویا مثل سال قبل قدرتمند نبود، که او پاسخ داد:‬ همان‌طور که گفتم نیمه اول بازی برابری داشتیم اما در نیمه دوم همه چیز را از دست دادیم‬.
سرمربی لخویا در مورد دلیل تعویض شماره ۶ تیمش و اینکه این تعویض لخویا را بهم ریخت، گفت: ‬اینگونه نیست، ما این تعویض را انجام دادیم و بعد از ۲ دقیقه یک بازیکن دیگرمان مصدوم شد و ۳ دقیقه بعد گل دوم را خوردیم.‬
وی در مورد اینکه نظرش در مورد پرسپولیس چیست، گفت: پیش بینی ما این بود که پرسپولیس خوب باشد و خیلی قوی ظاهر شود. حدس ما قبل از بازی همین بود و امروز هم چنین اتفاقی را دیدیم‬.

لادروپ در مورد اینکه تیمش نتوانست مالکیت توپ را در اختیار داشته باشد، گفت:‬ در نیمه اول با نظر شما موافق نیستم اما در نیمه دوم کمی تمرکزمان را از دست دادیم.‬
سرمربی لخویا در مورد اینکه تنش‌های رخ داده در جریان بازی آیا روی تیمش اثر داشت یا نه، گفت:‬اصلا اینگونه نیست، وقتی شما خارج از خانه بازی می‌کنید باید فکر همه چیز را بکنید و بدانید چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. ما نمی‌توانیم شرایط آب و هوایی را انتخاب و تعیین کنیم و این قسمتی از فوتبال است.‬

پرسپولیس ، عالیشاه

درخشان: حرفی با منتقدانم ندارم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من هیچ حرفی با منتقدانم ندارم، اما هر روز یک نفر را جایگزین من کردند.
حمید درخشان پس از پیروزی 3 بر صفر مقابل لخویای قطر در نشست خبری گفت: با تیمی بازی کردیم که اسمش دارا و ندار است و آنها با بازیکنانی بسیار گران‌قیمت و پُر پول مقابل ما بازی کردند و یک خسته نباشید به بازیکنانم می‌گویم که این هفته‌ها خیلی فشار را تحمل کردند.
 وی ادامه داد: همانطور که بعد از بازی با صبا گفتم به آنها افتخار می‌کنم که این همه تلاش می‌کنند و دیدید که امروز با اقتدار برنده شدیم و گل‌های ما روی برنامه و تمرین‌ ماه‌های گذشته به ثمر رسید. با تیمی بازی کردیم که فوتبال را خوب بازی می‌کرد. تمام آنالیزهای ما قبل از بازی را بازیکنانم به خوبی در زمین اجرا کردند و این برد را به هواداران که به ما کمک کردند که پیروز شویم تقدیم می‌کنم.
درخشان در خصوص اینکه هواداران پرسپولیس حضور پرشوری داشتند و گرمای بازی یخ ورزشگاه را شکست، گفت: از همه پرسپولیسی ها و به خصوص بزرگان این باشگاه مخصوصا از علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا و بزیک که قبل از بازی به رختکن تیم ما آمدند تشکر می‌کنم و خوشحالم که امشب هواداران پرسپولیس را خوشحال به خانه شان فرستادیم.‬
‫سرمربی پرسپولیس در مورد تفاوت این پرسپولیس با تیمی که در لیگ بازی می‌کند، گفت:‬به نظرم تفاوت خیلی بزرگ است.‬
سرمربی پرسپولیس در ادامه تاکید کرد: تیم‌هایی که می‌خواهند از ما یک امتیاز بگیرند ما را به چالش می‌کشند اما هر تیمی که مقابل ما فوتبال بازی کند ما هم در مقابلش خوب بازی می‌کنیم.‬
‫ملوان و صبا می‌خواستند یک امتیاز بگیرند و بروند و دیدید که چند موقعیت ما در آن بازی ها به هدف ننشست امروز همه گل‌های ما تاکتیکی بود و هیچ کدام از آنها اتفاقی نبود.‬ بازهم می‌گویم هر تیمی مقابل ما فوتبال بازی کند تسلیم می‌شود. امیدوارم این روند را در لیگ ادامه بدهیم و آنجا هم از فرصت‌ها استفاده کنیم.‬
سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه چه اتفاقی بین دو نیمه رخ داد، گفت:‬ ‫اگر به بازی صبا دقت کرده باشید از دقیقه یک تا ۹۰ فشار آوردیم که نشان از روحیه بازیکنانم است و می‌دانستیم نقطه ضعف لخویا کجاست و بین دو نیمه این مسایل را به بازیکنانم گفتم و آنها هم به خوبی این مسایل را رعایت کردند.‬
‫خبرنگاری به درخشان گفت حالا چه پیامی به منتقدان دارید، گفت: من هیچ پیامی به آنها ندارم ولی روی صحبتم با هواداران است آن هم همه هواداران فوتبال وقتی مربی را می‌آورید به او فرصت بدهید‬.
وی ادامه داد: من فشار زیادی را تحمل کردم و هر روز یک جایگزین برایم پیدا می‌کردند و این خودش یک فشار است و خیلی جان سخت و پوست کُلفت بودم که این فشارها را تحمل کردم و خوشبختانه حقانیتم را ثابت کردم‬‫وی ادامه داد: از خدا تشکر می‌کنم که امروز این موقعیت را به من داد که هواداران تیمم را رو سفید کنم.‬


 بخش ورزشی تبیان


منبع: فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین