سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
برای پاک نمودن کابینت یا سازه های mdf، از یک دستمال نم دار آغشته به مواد شوینده استفاده کنید و پس از آن، با یک دستمال نم دار، چندین بار پاک و در انتها خشک کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نحوه تمیز کردن کابینت MDF در منزل


برای پاک نمودن کابینت یا سازه‌های mdf، از یک دستمال نم‌دار آغشته به مواد شوینده استفاده کنید و پس از آن، با یک دستمال نم‌دار، چندین بار پاک و در انتها خشک کنید.کابینت, آشپزخانه

1- برای تمیز کردن کابینت و دیگر سازه‌های mdf، از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید و از اسکاچ و شوینده‌های اسیدی جداً خودداری کنید، زیرا استفاده از این مواد، به کابینت و یراق‌آلات آن آسیب می‌رساند.
۲- برای پاک نمودن کابینت یا سازه‌های mdf، از یک دستمال نم‌دار آغشته به مواد شوینده استفاده کنید و پس از آن، با یک دستمال نم‌دار، چندین بار پاک و در انتها خشک کنید.
۳- هرگز برای خشک شدن دستمال‌های خیس آشپزخانه، آن‌ها را از درب‌ها یا دستگیره کابینت آویزان نکنید، زیرا تماس طولانی‌مدت رطوبت با کابینت، باعث آسیب جدی به آن می‌شود.
۴- برای پاک نمودن درب‌هایی که قاب پروفیل mdf یا آلومینیومی دارند، مراقب باشید مواد شوینده و آب به داخل درزها نفوذ نکند؛ زیرا نفوذ آب، به‌مرور باعث کپک‌زدگی و ایجاد باکتری و در آخر باعث خرابی درب‌ها خواهد شد.
۵- هرگز درب‌های کابینت‌های دیواری را باز نگذارید؛ زیرا بخار و گرمای حاصل از پخت‌وپز، باعث آسیب دیدن آن‌ها می‌شود.
۶- درب را بیش از زاویه معمول باز نکنید، زیرا رگلاژ درب‌ها به‌هم‌خورده و باعث ساییدگی بین درب‌ها و بدنه خواهد شد.
۷- برای پاک کردن لک، اثرات دست، جوهر و ماژیک، هرگز از موادی چون وایتکس، آستون و الکل صنعتی، مستقیماً استفاده نکنید؛ زیرا این مواد می‌تواند به سطح روکش‌دار mdf آسیب برساند. برای استفاده از این مواد، بهتر است آن‌ها را با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید.

برای تمیز کردن کابینت و دیگر سازه‌های mdf، از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید و از اسکاچ و شوینده‌های اسیدی جداً خودداری کنید، زیرا استفاده از این مواد، به کابینت و یراق‌آلات آن آسیب می‌رساند.

۸- شیشه‌های حاوی سرکه، روغن، مربا و ترشیجات را قبل از اینکه داخل کابینت بگذارید، مطمئن شوید که زیر آن تمیز و یا درب آن باز نباشد، زیرا در بلندمدت، باعث ایجاد لک و تغییر رنگ کابینت شما خواهد شد.
۹- صفحات کابینت از جنس hpl یا کرین (سنگ مصنوعی) آنتی باکتریال است که مقاومت خوبی در برابر ضربات و گرما دارد، اما در بعضی از مواقع، بنا به درخواست مشتری به خاطر ارزان‌تر شدن قیمت کابینت، از همان جنس درب کابینت که لبه آن به مقدار ۸ سانتی‌متر دوبل شده و pvc می‌شود را مورد استفاده قرار می‌دهند که مقاومت آن مانند صفحه به‌اصطلاح کابینت‌سازها شرکتی نیست. بنابراین هم در مورد صفحه شرکتی و کرین و هم در مورد صفحه دوبل شده باید به نکات زیر توجه کنید:
الف - از بریدن نان و دیگر مواد غذایی بر روی میز کابینت، به‌طور مستقیم خودداری کنید و در زیر نان، از یک پارچه ضخیم استفاده کنید.

برای پاک نمودن درب‌هایی که قاب پروفیل mdf یا آلومینیومی دارند، مراقب باشید مواد شوینده و آب به داخل درزها نفوذ نکند؛ زیرا نفوذ آب، به‌مرور باعث کپک‌زدگی و ایجاد باکتری و در آخر باعث خرابی درب‌ها خواهد شد.

ب - از تراشیدن لک و غذاهای ریخته شده خشک بر روی صفحه و شستشوی آن با مواد شوینده اسیدی، جداً خودداری کنید.
پ - از تجمع آب دور ظرف‌شویی و گوشه‌های صفحه کابینت به مدت طولانی جلوگیری کرده و با دستمال، خشک کنید؛ زیرا در طولانی‌مدت، باعث از بین رفتن آب‌بندی و ایجاد پوسیدگی در کابینت شما خواهد شد.
ت - ظروف داغ را مستقیماً روی صفحه کابینت قرار ندهید و از زیرقابلمه‌ای که در همه منازل متداول است، استفاده کنید.
ث - از گذاشتن اجسام سنگین بر روی قسمتی از صفحه که زیر آن خالی است (لباسشویی) جداً خودداری کنید.

منبع: روزنامه ایران

باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: raha52
برگرفته از گروه: ریزه‌کاری‌های خانه‌داری


تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین