تبیان، دستیار زندگی
از روزی که خدا بشر را آفرید و انسان هم فهمید که با لباس زیباتر و قشنگ تر خواهد شد، شاید به این فکر افتاد که چه رنگ لباسی به او بیشتر می آید و توجه اطرافیان را بر می انگیزد و با پوشیدن چه رنگی، اصلا جذاب و زیبا نخواهد شد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : زینب عشقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چه رنگ لباسی به پوست شما میاد؟


همیشه نمی توان از رنگ ها و مدل هایی استفاده کرد که طبق قوانین رنگ ها به شما بیاید، گاهی تنوع هم لازم است، پیشنهاد ما این است که این قوانین را برای مهمانی ها و مراسم های خاص به کار ببرید و در موارد عادی، مانند حضور در کوچه و خیابان و در محل کار، خود را از قید و بند این حرف ها آزاد کنید...

لباس

از روزی که خدا بشر را آفرید و انسان هم فهمید که با لباس زیباتر و قشنگ تر خواهد شد، شاید به این فکر افتاد که چه رنگ لباسی به او بیشتر می آید و توجه اطرافیان را بر می انگیزد و با پوشیدن چه رنگی، اصلا جذاب و زیبا نخواهد شد. مثلا اگر پوستش سفید یخچالی است، از برگ چه درختی و یا پوست چه حیوانی استفاده کند تا جذاب تر و زیباتر شود؟ مثلا از برگ درخت مو برای خودش لباس تهیه کند یا از برگ های زرد پاییزی؟!
توجه به رنگ پوست و سایز اندام برای پوشیدن رنگ های مختلف لباس، کاری عقلایی و پسندیده است، خوب طبعا شما در حال هزینه کردن برای پوشش خود هستید و چه بهتر که این هزینه در راه درستش استفاده شود.
چه بسیار انسان هایی که هزینه و توان زیادی برای لباس های خود صرف می کنند، اما در کمال تاسف، نه تنها زیباتر و پسندیده تر نمی شوند، بلکه شاید رنگ لباسشان به رنگ پوست و یا سایز اندامشان ، نیاید و لبخند تمسخر را بر لبان بعضی ها بشانند.
خوب هدف از پوشیدن لباس چیست؟ از بچگی در کتاب های درسیمان خوانده ایم که شاید اولین هدف، حفاظت از بدن است و در قدم های بعدی، زیباتر شدن، پس چه بهتر که از یکسری رمز و رموز آگاهی یابیم تا بتوانیم با چشمان باز و دقیق، لباس های خود را انتخاب کنیم.
نکته ی دیگر در انتخاب رنگ لباس، رنگ مو و رنگ چشمان شماست که بهتر است به آنها هم توجه داشته باشید.گاهی هم ممکن است که تناژهای یک رنگ باهم متفاوت باشند، همینطور رنگ پوست که مطلق نیست، ما در اینجا فقط عناوین کلی را بازگو می کنیم و اِعمال سلیقه آن با خودتان.
البته ذکر این نکته ضروری است که همیشه نمی توان از رنگ ها و مدل هایی استفاده کرد که طبق قوانین رنگ ها به شما بیاید، گاهی تنوع هم لازم است، پیشنهاد ما این است که این قوانین را برای مهمانی ها و مراسم های خاص به کار ببرید و در موارد عادی، مانند حضور در کوچه و خیابان و در محل کار، خود را از قید و بند این حرف ها آزاد کنید.
در گام بعدی می توانید با رنگ ها بازی کنید و نظر اطرافیانتان را در مورد آن جویا شوید، شاید رنگ پوست شما آن چنان خاص باشد که در هیچ قانونی نگنجد!

شاید بیشترین رنگ پوست در میان ما ایرانیان، سفید مایل به زرد و یا قهوه ای روشن می باشد، پس سعی کنید رنگ لباس هایتان، رنگ مایه های متوسط تا روشن باشد

اگر پوستتان تیره است
افرادی که پوست تیره ای دارند، معمولا رنگ چشم ها و موهای آنها هم تیره است، پس رنگ های تند و تیره مانند قرمز تیره، قهوه ای تیره، آبی تیره و یا فیروزه ای به آنها نمی آید، در عوض رنگ های سفید، آبی روشن و طوسی برای آنها فوق العاده است. پیراهن های سفید و صورتی برای لباس های مهمانی کسانی که پوست تیره ای دارند، توصیه می شود، نشان به این نشان که مانکن هایی که به عنوان مدل برای لباس عروس انتخاب می شوند، اکثرا پوست تیره ای دارند!


پوست های معمولی
شاید بیشترین رنگ پوست در میان ما ایرانیان، سفید مایل به زرد و یا قهوه ای روشن می باشد، پس سعی کنید رنگ لباس هایتان، رنگ مایه های متوسط تا روشن باشد مانند خاکستری مایل به آبی، آبی مایل به سبز کمرنگ، فیروزه ای، شکلاتی، آبی روشن و متوسط، ارغوانى متمایل به زرد کمرنگ، نارنجی یا صورتی متوسط یا روشن ، البته رنگ موی سازگار با این پوست و رنگ لباس، انواع رنگ های بلوند مانند بلوند روشن تا تیره، بلوند متمایل به خاکستری، بلوند طلایی، بلوند متمایل به قرمز ، رنگ های پیشنهادی ما به شماست.
رنگ هایى را كه در این گروه اصلاً نباید پوشید، رنگهاى نزدیك به رنگ پوست شماست.مثلا اگر رنگ پوستتان قهوه ای روشن است، دور و بر لباسی به همین رنگ نباشید. برای مراسم های خاصتان، رنگ مشکی و یا بژ و البته ارغوانی را امتحان کنید، و مانند یک نگین بدرخشید.


پوست روشن چی؟
لباس های سفید رنگ را از خودتان دور کنید و سعی کنید از لباس هایی با رنگ متضاد با پوستتان استفاده کنید تا جذاب شوید.اگر لباس های خیلی روشن بپوشید، سفیدی پوست بدنتان تشدید می شود و شاید دوستانتان شما را به روح تشبیه کنند.
پیشنهاد ما به شما برای لباس مراسمتان، آبی سیر و یا تند می باشد، مطمئن باشد حتی غریبه ها هم زبان به تحسین شما می گشایند.

زینب عشقی

بخش زیبایی تبیان


مطالب مرتبط:
آیا بادی به غبغبتان افتاده
سلام بو
گوشواره های جد بزرگ

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.