سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون رئیس پلیس دبی در اظهاراتی تند و خصمانه علیه ایران، تهران را به دخالت در امور اعراب متهم کرد و از اعراب خواست ایران را به مذهب «تسنن» بازگردانند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معاون رئیس‌پلیس دبی خواستار سنی‌کردن ایرانمعاون رئیس پلیس دبی در اظهاراتی تند و خصمانه علیه ایران، تهران را به دخالت در امور اعراب متهم کرد و از اعراب خواست ایران را به مذهب «تسنن» بازگردانند.

معاون رئیس‌پلیس دبی

معاون رئیس پلیس دبی در اظهاراتی تند و خصمانه علیه ایران، تهران را به دخالت در امور اعراب متهم کرد و از اعراب خواست ایران را به مذهب «تسنن» بازگردانند.

 «ضاحی خلفان» معاون رئیس پلیس دبی که در باب هر موضوعی و درباره هر کشوری در دنیا سخن می‌راند، در اظهارات جدیدش، تهران را متهم به بر هم زدن آرامش همسایگانش کرد و این بار تلاش کرد اختلافات مذهبی را دامن بزند.

بنا به گزارش وبگاه خبری «سما نیوز»، خلفان در سخن پراکنی توئیتری خود مدعی شد: استمرار تلاش ایران برای بر هم زدن آرامش و امنیت دولت‌های همجوار خود امری عجیب است. همسایه همیشه حقی دارد اما این مداخلات ایران همواره روابط را دچار تیرگی می‌کند.

وی در ادامه اوضاع عراق و سوریه را ناشی از آنچه دخالت ایران نامید، دانست و اشاره‌ای به حضور تروریست‌های عرب و غیر عرب با حمایت آمریکا و عربستان و متحدان غربی و عربی آنان نکرد و مدعی شد «اکنون پس از شکست در بحرین و منطقه "الشرقیه" عربستان، به دنبال تخریب یمن است».

خلفان با برانگیختن مسائل مذهبی، از مسلمانان خواست تا ایران را به مذهب تسنن دعوت کنند تا ایران به دوره قبل از صفویان بازگردد که هنوز مذهب تشیع رسما مذهب ایران اعلام نشده بود.

او در ادامه با دامن زدن به مسائل مذهبی، به دوران خلیفه دوم اشاره کرد و گفت: فراموش نکنید که ایران در زمان عمر خلیفه دوم، ولایتی از ولایت‌های مملکت اسلام بود.


 

بخش سیاست تبیان


منبع: تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین