سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
عملیات «والفجر 6» در منطقه مرزی «چزابه» و «چیلات» ساعت 23 و 20 دقیقه شامگاه 2 اسفندماه 1362 و با رمز «یا زهرا سلام الله علیها») به مرحله اجرا درآمد. در حین این عملیات و روزهای بعد شهدایی تقدیم کردیم.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گل‌های پرپر دهلرانعملیات «والفجر 6» در منطقه مرزی «چزابه» و «چیلات» ساعت 23 و 20 دقیقه شامگاه 2 اسفندماه 1362 و با رمز «یا زهرا سلام‌الله علیها») به مرحله اجرا درآمد. در حین این عملیات و روزهای بعد شهدایی تقدیم کردیم.

گل‌های پرپر دهلران

گل اول
شهید محمد علیگل زاده در یک خانواده کاملاً مذهبی و مومن به دنیا آمد. تاریخ تولد او 6 فروردین 1344 در روستای شهیدآباد بابل است. وی در مکتب پدر و مادری که توجه عمیقی به قرآن و فرهنگ دینی اسلامی داشتند بزرگ شد و در این مکتب پرورش یافت و عازم جبهه شد.
آن‌طور که از دوستان نزدیک او نقل‌شده است اطاعت‌پذیری به ولایت مداری و عشق و ارادت به حضرت امام زبانزد بود.
شهید محمد علیگل زاده در 5 اسفند 1362 در منطقه دهلران به شهادت رسید اما جنازه او هنوز باز نگشت و پدر و مادر چشم‌به‌راه طاقت تحمل دوری او را نداشتند و به چند سال بعد به فرزند دلبندشان پیوستند.

گل دوم
شهید احمد ملایی در روز دوازدهم فروردین‌ماه سال 1336 به دنیا آمد. کودکی او در شهر بهشهر سپری گشت و در این شهر به تحصیل علم پرداخت.

هنوز جوان بود که قصد جهاد در مقابل دشمنان اسلام را کرد. برزگر در کسوت پاسداران انقلاب اسلامی همراه دلاوران لشکر 25 کربلا به جبهه رفت


شهید احمد ملایی زمانی که مدرک دیپلم را اخذ کرد، به استخدام سپاه پاسداران درآمد و همراه لشگر 25 کربلا راهی میدان نبرد گشت. او دلاورانه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل جنگید و در عملیات والفجر 6 حماسه آفرید.
دهلران وعده‌گاه او برای وصال انتخاب شد و این رعنا جوان 26 ساله لشگر توحید در تاریخ 5/12/1362 به شهادت رسید.

گل‌های پرپر دهلران

گل سوم
شهید رجب‌علی برزگر روز دهم شهریورماه سال 1337 بود. عیسی سر از پا نمی‌شناخت. با شوقی وصف‌ناشدنی فرزند را در آغوش گرفت. اذان و اقامه را در گوشش زمزمه کرد و نام فرزند را رجب‌علی نهاد. رجب‌علی روزهای کودکی را در شهرستان جویبار استان مازندران سپری کرد و در سایهٔ تلاش بی‌وقفهٔ پدر و مادر به مدرسه رفت و تا کلاس سوم دبیرستان تحصیل نمود.
هنوز جوان بود که قصد جهاد در مقابل دشمنان اسلام را کرد. برزگر در کسوت پاسداران انقلاب اسلامی همراه دلاوران لشکر 25 کربلا به جبهه رفت و سرانجام بعد از نبردی مردانه در تاریخ 5/12/1362 در عملیات والفجر 6 در منطقهٔ دهلران در سن 25 سالگی آهنگ پرواز به منزلگاه عشق کرد.


 

فرآوری: سامیه امینی

بخش  فرهنگ پایداری تبیانمنابع: سایت: کنگره شهدای استان مازندران/ عاشورا/ شلمچه نیوز

مطالب مرتبط:

 در عمق خاک دشمن

سوم اسفندماه شاهد بر سه عملیات

مسافر کوچولوی کربلا

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین