سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یک روزنامه انگلیسی مدعی عزم عربستان سعودی برای خرید موشک های بالستیک برای آنچه مواجهه با «تهدید های موشکی ایران» نام نهاد، شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 اقدام نظامی عربستان برای مقابله با ایران


یک روزنامه انگلیسی مدعی عزم عربستان سعودی برای خرید موشک‌های بالستیک برای آنچه مواجهه با «تهدید‌های موشکی ایران» نام نهاد، شد.

ایران و عربستان

روزنامه انگلیسی «تایمز» در خبری مدعی شد که عربستان سعودی در صدد گسترش برنامه‌های موشکی قاره پیمای خود است.بر اساس این گزارش، عربستان سعودی در عین حال قصد افزایش توان بازدارندگی خود را برای مقابله با تهدیدهای ایران و نزاع پنهان بین با ایران دارد.

تایمز در ادامه نوشت:ریاض مجموعه‌ای از موشک‌های قاره پیمای سطح به سطح و موشک‌های کروز ساخت انگلیس را جمع آوری کرده و در عین حال در پی مواجهه با مناقشه هسته‌ای ایران است.

این روزنامه انگلیسی در انتهای خبر خود نوشت: تهدید رقابت تسلیحاتی در آینده داشتن قابلیت‌های قدرتمند حمله موشکی را می‌طلبد و در این زمینه گمانه زنی عربستان سعودی این است که مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی به مرحله‌ای می‌رسد که دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای را دور می سازد و در نتیجه ایران بیش از بیش به موشک‌های متعارف قاره پیمای خود متکی خواهد شد

بخش سیاست تبیان


منبع : تابناک
 


 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین