سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در حالی قیمت مرغ در بازار به مرز کیلویی ۸۰۰۰ تومان رسیده است که شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی خود را برای عرضه نامحدود مرغ به قیمت ۵۵۰۰ تومان اعلام کرد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : محسن جندقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آمدن مرغ 5500 تومانی برای شکستن قیمت 8 هزار تومان


در حالی قیمت مرغ در بازار به مرز کیلویی ۸۰۰۰ تومان رسیده است که شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی خود را برای عرضه نامحدود مرغ به‌قیمت ۵۵۰۰ تومان اعلام کرد.

قیمت مرغ

شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کرد، آمادگی لازم را جهت عرضه نامحدود مرغ به‌قیمت 55000 ریال به تمامی شرکت‌های تعاونی‌، اتحادیه‌ها، میادین میوه و تره‌بار و مراکز عمده عرضه این کالا از طریق این شرکت در تهران و استان‌ها دارد.

با توجه به برخی از خبرهای منتشره مبنی بر کمبود مرغ، روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در اجرای سیاست تنظیم بازار به‌اندازه کافی ذخیره سازی مرغ در کشور صورت گرفته است و همان طور که در اطلاعیه‌های قبلی و از سوی مدیران این وزارتخانه اعلام و اطلاع رسانی شده است، شرکت پشتیبانی امور دام کشور آمادگی لازم را جهت عرضه نامحدود مرغ به‌قیمت 55000 ریال به تمامی شرکت‌های تعاونی‌، اتحادیه‌ها، میادین میوه و تره‌بار و مراکز عمده عرضه این کالا از طریق این شرکت در تهران و استان‌ها دارد.

لذا تمامی متقاضیان اعم از شرکت‌های تعاونی‌، میادین و مراکز عمده عرضه می‌توانند تقاضاهای خود را بدون هیچ‌گونه محدودیتی به شرکت پشتیبانی امور دام در تهران و استان‌ها ارائه کرده، تا از این طریق نسبت به تأمین این کالا و عرضه آن به جامعه مصرف کننده اقدام نمایند.

قیمت مرغ در بازار به مرز 8000 تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری پرورش مرغ گوشتی با اعلام اینکه با افزایش عرضه مرغ قیمت‌ها در آینده به‌سمت ثبات خواهد رفت، گفت: یکی از نگرانی‌های ما بروز بحران تولید در یک ماه آینده است.

همایون دارابی در رابطه با دلایل افزایش قیمت مرغ که از هفته گذشته از 7هزار به 8هزار تومان رسیده است، اظهار داشت: هم اکنون قیمت مرغ در بازار به تعادل نرسیده و هرروز با نوساناتی همراه است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام به عرضه مرغ منجمد در کشور می‌پردازد، افزود: این امر کنار عرضه مرغ، تولیدکنندگان بازار را به‌سمت ثبات هدایت می‌کند.

ممکن است برخی از تولیدکنندگان هم با مشاهده قیمت فعلی مرغ، سطح تولید خود را برای کسب سود افزایش دهند که این موضوع خود قیمت مرغ را به‌نحو قابل توجهی کاهش و حتی بحران مازاد تولید را در یک ماه آینده به وجود خواهد آورد

دارابی اضافه کرد: البته ممکن است برخی از تولیدکنندگان هم با مشاهده قیمت فعلی مرغ، سطح تولید خود را برای کسب سود افزایش دهند که این موضوع خود قیمت مرغ را به‌نحو قابل توجهی کاهش و حتی بحران مازاد تولید را در یک ماه آینده به وجود خواهد آورد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری پرورش مرغ گوشتی با بیان اینکه تا زمانی که بازار به تعادل نرسد عرضه مرغ منجمد ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: تولیدکنندگان مرغ طی سالهای اخیر با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده‌اند و تمام تلاش خود را برای تعیین قیمت متعادل برای رعایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان انجام دادند.

قیمت مرغ در برخی استانها به کیلویی 8500 تومان رسید

مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه طیور از افزایش قیمت گوشت مرغ در برخی استان‌ها به کیلویی 8500 تومان خبر داد و گفت: این شرایط که ناشی از کاهش تولید بوده تا چند روز آینده برطرف و قیمت این محصول متعادل می‌شود.

در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار 8000 تومان است و در برخی استان ها مانند آذربایجان غربی، فارس و ... به بیش از 8500 تومان هم رسیده است

مهدی پورثمر اظهار کرد: در پی کاهش قیمت گوشت مرغ ناشی از افزایش تولید آن در نیمه دوم امسال، بخشی از گله‌های مادر که تقریبا سن‌شان بیش تر از 50 سال بود حذف شدند و صادرات هم کمک کرد تا مجموعا 20 میلیون جوجه در ماه‌های آذر و دی کم شوند که این عوامل باعث افزایش قیمت گوشت مرغ تازه در بازار شد.

وی افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار 8000 تومان است و در برخی استان ها مانند آذربایجان غربی، فارس و ... به بیش از 8500 تومان هم رسیده است.

مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه طیور کشور ادامه داد:‌ وزارت جهاد کشاورزی برخلاف اطلاعیه ها و صحبت هایی که مبنی بر توزیع گوشت مرغ منجمد در بازار داشت، حدود سه روز است که این محصول را در بازار توزیع کرده است.

پورثمر اعلام کرد:‌ با توجه به ثابت بودن قیمت نهاده‌ها در سال جاری و خرید مرغ زنده به قیمت کیلویی 4600 تا 4700 تومان، قیمت منطقی برای هر کیلوگرم گوشت مرغ نهایتا 6800 تا 7000 تومان است.

وی گفت: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی در سالن‌های پرورشی و برنامه ریزی مرغداران برای افزایش تولید در آخرین نوبت جوجه‌ریزی امسال، تا چند روز آینده شاهد متعادل شدن بازار گوشت مرغ و کاهش قیمت این محصول خواهیم بود.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اقتصاد تبیان


منابع : تسنیم و ایسنا

مطالب مرتبط:

اجرای زیرپوستی فاز دوم گرانی‌ها!

موج گرانی‌ها در راه است؟

وام مسکن عامل گرانی خانه؟!

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین