سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
باتوجه به قانونمندشدن لیست های انتخاباتی در مجمع احتمال تصویب رای دادن به لیست های انتخاباتی به جای افراد در انتخابات مجلس در دستور کار مجمع تشخیص قرار گرفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احتمال تغییر درنوع رای دادن انتخابات مجلس


باتوجه به قانونمندشدن لیست‌های انتخاباتی در مجمع احتمال تصویب رای دادن به لیست‌های انتخاباتی به جای افراد در انتخابات مجلس در دستور کار مجمع تشخیص قرار گرفت.

مجلس

باتوجه به قانونمندشدن لیست‌های انتخاباتی در مجمع احتمال تصویب رای دادن به لیست‌های انتخاباتی به جای افراد در انتخابات مجلس در دستور کار مجمع تشخیص قرار گرفت.

 به دنبال بررسی سیاست‌های کلی انتخابات در مجمع تشخیص، یکی از مباحث شفافیت منابع مالی در انتخابات است که اعضای مجمع انتخابات مجلس خبرگان رهبری را از این امر استثنا نکردند.

برپایه این خبر انتخابات خبرگان بر اساس آئین‌نامه داخلی این مجلس برعهده خودشان است اما مجمع تشخیص شفافیت منابع و مصارف تبلیغاتی را استثنا نکرد و با قید مطلق این قانون را شامل همه انتخابات کرد.

*احتمال تصویب رای دادن به لیست‌ها در انتخابات مجلس

همچنین یکی از بندهای مهم سیاست کلی انتخابات، قانونمندشدن لیست‌های انتخاباتی بود که‌ با توجه به قانونمندشدن لیست‌های انتخاباتی در مجمع احتمال تصویب رای دادن به لیست‌های انتخاباتی به جای افراد در انتخابات مجلس در دستور کار مجمع تشخیص قرار گرفت.

به دنبال بررسی سیاست‌های کلی انتخابات در مجمع تشخیص، یکی از مباحث شفافیت منابع مالی در انتخابات است که اعضای مجمع انتخابات مجلس خبرگان رهبری را از این امر استثنا نکردند

برپایه این خبر قرار شده است امکانی فراهم شود،  که افراد بتوانند هم به نامزدها رای دهند هم به لیست احزاب که در صورت تصویب این طرح به طور مثال به جای اینکه رای‌دهندگان اسامی  30 نفر لیست تهران را در برگه رای بنویسند، صرفاً  اسم لیست را خواهند نوشت.

به گزارش فارس، بررسی و تدوین سیاست‌های کلی انتخابات که پیش‌نویس آن توسط رهبری معظم انقلاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است، در جلسه روز هشتم آذرماه مجمع در دستور کار قرار گرفت.

پیشنهاد و بازنگری و اصلاح قانون انتخابات در اردیبهشت ماه سال 1387 توسط وزیر وقت کشور خدمت مقام معظم رهبری تقدیم شد.

بخش اجتماعی تبیان

منبع : تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین