سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
روحانی با صدور پیامی جنایت وحشیانه علیه سه دانشجوی مسلمان در آمریکا را محکوم کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 پیام روحانی در پی قتل ۳ مسلمان در آمریکا


روحانی با صدور پیامی جنایت وحشیانه علیه سه دانشجوی مسلمان در آمریکا را محکوم کرد.
روحانی

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور ترور سه جوان دانشجوی مسلمان در ایالات متحده آمریکا را محکوم کرد و با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده قربانیان این جنایت، جامعه مسلمانان آمریکا و همه آزاداندیشان و حامیان حقوق انسان‌ها، تصریح کرد: انتظار است که مسئولان، همه تلاش لازم را برای حراست از حقوق همه شهروندان از جمله مسلمانان به عمل آورند.

متن پیام حجت‌الاسلام حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جنایت وحشیانه(مبهوت‌کننده) ترور سه جوان دانشجوی مسلمان در ایالات متحده آمریکا، اقدامی محکوم و جلوه‌ای دیگر از خطر جدی گسترش خشونت و افراطی‌گری در زمان ما است.

گزارش‌های اولیه، از آن جهت که انگیزه جنایت را تنفر ضددینی و اسلام‌ستیزی نشان می دهد بسیار نگران‌کننده است.

خشونت و تعرض به جان و کرامت انسانی، چه با سوء استفاده از نام دین و چه در تعرض و حمله به دین، در تعارض با بنیادی‌ترین اصول اخلاقی و آموزه‌های ادیان الهی است.

اینجانب با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده قربانیان این جنایت، جامعه مسلمانان آمریکا و همه آزاداندیشان و حامیان حقوق انسان‌ها، انتظار دارم که مسئولان، همه تلاش لازم را برای حراست از حقوق همه شهروندان از جمله مسلمانان به عمل آورند

آنها که بذر نفرت به ادیان و اسلام‌هراسی می‌کارند، خواسته یا ناخواسته، خشونت در جامعه درو می‌کنند.

زمان آن رسیده است که حرکت جهانی در مقابله با خشونت و ریشه‌های فرهنگی دین‌ستیزی و جرایم مبتنی بر نفرت، با مشارکت همه اندیشمندان، هنرمندان، عالمان دین، جامعه مدنی و دولت‌ها آغاز شود و جامعه جهانی در قرن بیست و یکم را از این شرمساری برهاند.

اینجانب با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده قربانیان این جنایت، جامعه مسلمانان آمریکا و همه آزاداندیشان و حامیان حقوق انسان‌ها، انتظار دارم که مسئولان، همه تلاش لازم را برای حراست از حقوق همه شهروندان از جمله مسلمانان به عمل آورند.
حسن روحانی
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

بخش سیاست تبیان

منبع : الف

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین