سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سگر 24 آگوست، كمپانی كنون دوربین جدید خود به نام EOS 400D یا Digital Rebel XTi را معرفی كرد. در نگاه اول ویژگیهای جدید زیادی در این دوربین دیده می شود: _حسگر CMOS 10 مگاپیكسلی (افزایش حساسیت تا 1600) _سیستم گردگیری مجزا شامل...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دوربین جدید Canon 400D و سیستم گردگیری حسگر

24 آگوست، كمپانی كنون دوربین جدید خود به نام EOS 400D یا Digital Rebel XTi را معرفی كرد. در نگاه اول ویژگیهای جدید زیادی در این دوربین دیده می شود:

_حسگر CMOS 10 مگاپیكسلی (افزایش حساسیت تا 1600)

_سیستم گردگیری مجزا شامل یك فیلتر لرزشی اولتراسونیك (مافوق صوت) برای زدودن گرد و غبار

_فوكوس خودكار نه نقطه ای

_نمایشگر LCD بزرگ 2.5 اینچی با 160 درجه زاویه دید

_ پوشش آنتی ایستاتیك (متحرك) روی سطح حسگر كه از طریق نرم افزار مربوطه گرد و غبار را شناسایی و پاك می كند.

_ پردازش سریعتر تصویر

_ حذف نمایشگر LCD نمایش اطلاعات، (استفاده از نمایشگر LCD اصلی)

_ وجود یك حسگر نزدیك عدسی منظره یاب برای خاموش كردن LCD اصلی حین تركیب بندی

_ ذخیره تنظیمات با فشردن دكمه شاتر تا نیمه

_ حافظه بافر بهتر هنگام عكسبرداری پیاپی


كمبودها در این دوربین

_ حساسیت خودكار قابل برنامه ریزی (نظیر آنچه در D80 دیده می شود و همچنین اولویت ISO)

_ فقدان نورسنجی نقطه ای

_ تنظیماتی مثل حساسیت، هنگام تنظیم كردن در نوار وضعیت منظره یاب نمایش داده نمی شوند.

_ دسترسی به قفل آینه همچنان در custom menu می باشد.

به زودی بررسی كامل این دوربین را در سایت عكاسی خواهید خواند، اما ویژگی درخور توجه این دوربین، سیستم جدید و جالب "گردگیری" آن می باشد كه به آن می پردازیم.

دوربین Canon EOS 400D اولین دوربینی است كه دارای سیستم گردگیری مجزا می باشد. تحقیقات عمده ای برای یافتن علت وجود گرد و غبار بر روی حسگر دوربینهای D-SLR انجام شد. این سیستم گرد و غبار را به سه روش مهم می زداید: كاهش، دفع كردن و زدودن

1. كاهش: ساز و كار داخلی دوربین به گونه ای طراحی شده است كه ایجاد گرد و غبار را به حداقل برساند. بدنه نیز از طریق پوشاندن خود بدنه، برای جلوگیری از ورود گرد و غبار، مجددا طراحی شده است.

2. دفع كردن: تكنولوژیهای آنتی استاتیك در فیلتر پایین گذار* (low-pass filer) كه روی حسگر قرار گرفته به كار رفته اند. این فیلتر سطح حسگر را به گونه ای می پوشاند كه از جذب گرد و غبار جلوگیری می كند.

3. زدودن: یك حسگر گردگیر خودكار، برای مدت تقریبا یك ثانیه پس از هر بار روشن شدن دوربین، از ارتعاشاتی با فركانس بالا برای لرزاندن فیلتر پایین گذار استفاده می كند. مثلا با زدن شاتر بلافاصله بعد از روشن شدن دوربین این ویژگی فعال، و بلافاصله بعد از رها كردن شاتر غیر فعال می شود.

كنون همچنین یك سیستم داخلی را برای پاك كردن اطلاعات مربوط به گرد و غبار تدارك دیده است، كه می تواند موقعیت هر ذره گرد و غبار را روی حسگر ترسیم كند و این نواحی گرد و غبار بلافاصله پس از ثبت عكس، توسط نرم افزار Digital Photo Professional Software شناسایی و پاك می شوند.

تصویر زیر، فیلتر مربوطه و همچنین صفحه لرزاننده را كه به ترتیب جلوی حسگر قرار دارند نشان می دهد. برای دیدن عملكرد واقعی این سیستم، این ویدیو را ببینید.

* برای واژه low-pass filter تنها واژه ای كه در فرهنگ لغت یافت شد، فیلتر پایین گذار بود. نمی شود اسمش را ضعف در زبان پارسی گذاشت، كه شاید ضعف در ترجمه باشد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین