سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
امسال اولین سفر دوران متاهلی را تجربه می کنید ، هر چند هنوز به خانه ی مشترک نرفتید و در کنار خانواده ی نامزدتان به سفر می روید....
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سفر با طعم نامزد بازی


امسال دیگر تنها نیستید و یک همراه جدید برای سفر به زندگی تان آمده ، دو نفری؟ با خانواده ی او؟ با خانواده ی خودتان؟ هر کدام از اینها باید و نباید هایی دارد.

دریا

سال قبل وقتی اسم عید نوروز می آمد ، شما خوشحال از تعطیلات ، دل به دل برنامه ریزی خانواده می دادید. اگر آنها به سفر می رفتند ، همراهشان بودید. ممکن بود چند روزی را با دوستان تان باشید اما در هر صورت برنامه ریزی شما کاملا شخصی بود و نگرانی وجود نداشت. اما امسال فرق کرده است! دیگر دوران مجردی و تصمیم های یک نفره تمام شده ! روزهای من می خواهم ، من می روم ، من می گویم باید تبدیل بشود به :ما می خواهیم ، ما می رویم ، ما می گوییم!


البته این تغییر در یکی دو روز اتفاق نخواهد افتاد اما به محض آنکه در انگشت دوم دست چپ تان یک حلقه سر و کله اش پیدا شد ، باید به این فکر کنید که این « مای» تازه بوجود آمده را چگونه مدیریت کنید تا زندگی خانوادگی موفقی داشته باشید.
اولین نوروز و تعطیلاتی که باهم هستید ، نقش مهمی در پی ریزی ارتباط شما و نامزدتان و همینطور خانواده های تان دارد. ممکن است امسال شما یک سفر دسته جمعی با خانواده ی او داشته باشید و یا با خانواده ی خودتان اما این بار همراه با همسرتان و هر کدام از این سفرها نیازبه رفتار سنجیده و حساب شده ی شما دارد.


اولین سفر دونفره
اگر شما و نامزدتان قرار است دونفره به مسافرت بروید، باید سعی کنید که خاطره ی خوبی  از این سفر برای همه ی عمر در ذهن تان بماند. نمی گویم نقش بازی کنید اما یک شخصیت کامل و دوست داشتنی از خودتان نشان دهید. سعی کنید صبور باشید ، در تصمیمات فقط به خواسته ی خودتان فکر نکنید ، تمیز و مرتب بوده و حتی در نحوه ی مخاطب قرار داد نامزدتان هم دقت کنید.  این روزها ، زمان خوبی برای شناخت یکدیگر است پس علاوه بر لذت بردن از تعطیلات و سفر ، سعی کنید همدیگر را خوب بشناسید.

شما هنوز خیلی با آداب و رسوم و خلقیات خانواده ی نامزدتان آشنایی ندارید پس بهتر است برای ایجاد صمیمیت کمی به خودتان زمان بدهید .باید در عین صمیمی و محترم بودن ، در مکالمات و بحث ها و اظهار نظر ها کمی با احتیاط پیش بروید. اولین تصمیری که از شما ارائه می شود به سختی قابل تغییر است. پس یک تصویر خوب از خود به جا بگذارید

سفر به همراه خانواده نامزد
ممکن است قرار باشد عید امسال به همراه خانواده ی نامزدتان به سفر بروید ، در این صورت باید کمی محتاطانه رفتار کنید و در رفتارتان علاوه بر رعایت احترام،پایه ریزی یک ارتباط خوب در آینده را نیز ایجاد کنید. شما هنوز خیلی با آداب و رسوم و خلقیات خانواده ی نامزدتان آشنایی ندارید پس بهتر است برای ایجاد صمیمیت کمی به خودتان زمان بدهید .البته این معنی به دوری کردن از آنها و یا رفتار همراه با تکبر نیست بلکه باید در عین صمیمی و محترم بودن ، در مکالمات و بحث ها و اظهار نظر ها کمی با احتیاط پیش بروید. اولین تصمیری که از شما ارائه می شود به سختی قابل تغییر است. پس یک تصویر خوب از خود به جا بگذارید.
درست است که شما می خواهید زمان بیشتری را بانامزدتان باشید و یکدیگر را بشناسید اما یادتان نرود که این یک سفر دسته جمعی است پس در تنها بودن و روابط عاطفی تان زیاده روی نکنید. اگر خانم هستید و با خانواده ی شوهرتان به سفر می روید ، کاری کنید که مادر شوهر فکر نکند برای تصاحب پسرش آمده اید و در ضمن در برخی کارها کمک کنید تا بفهمند یک عروس کد بانو خواهند داشت. بیشترین چیزی که بزرگ ترها از ما می خواهند احترام است پس با رعایت آن ، خانواده ی همسرتان که به تازگی خانواده ی شما هم شده اند را خوشحال کنید.


سفر نامزد شما همراه با خانواده تان

ممکن است قرار باشد این عید نوروز را با خانواده ی خودتان به سفر بروید در این شرایط هم چیزی که خیلی مهم است مدیریت رفتار شما با خانواده ی خودتان و عضو جدیدی است که همسرتان شده است. باید هم احترام بزرگ ترها را حفظ کنید و به اعضای خانواده تان توجه کنید و هم رفتاری داشته باشید که نامزد شما احساس غریبی نکرده و اصطلاحا کمک کنید تا یخش آب شود.
سر سفره ، حواس تان به نامزدتان باشد و جلوی جمع احترام او را حفظ کنید زیرا نوع رفتار شما وحتی نحوه ی صدا زدن همسرتان باعث می شود تا خانواده ی شما برای ارتباط با این عضو جدید به طور ناخودآگاه برنامه ریزی کنند .اگر می خواهید همسرتان جایگاه خوبی در دل اطرافیان شما داشته باشد باید این جایگاه را به کمک شما به دست بیاورد.
_ ممکن است در اولین سفر مشکلی و یا دلخوری پیش بیاید که خیلی هم عجیب نیست اما مهم است که چگونه آن را برطرف می کنید و مهم تر از آن نحوه ی مدیریت اختلاف شما و نامزدتان در مقابل دیگران است. از همین ابتدا بیاموزید که حریم شخصی دونفره تان را حفظ کرده و نگذارید تصویر نامناسبی از شما و رابطه تان در نظر دیگران بماند.

 

برای اطلاع از طرح همسان گزینی تبیان اینجا کلیک کنید

متین سیفی

بخش کلوب ازدواج تبیان


مطالب مرتبط:
دلواپسی های دوران نامزدی
چگونه یک رابطه سر می‌گیرد؟
نامزدی فصل تلخ یا شیرین؟

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین