سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، وحید زینالی خامنه مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت استان های سراسر کشور اظهار داشت: یکی از مهمترین فعالیت های وزارت آموزش و پرورش کیفیت بخشی به
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اجرای طرح «حیاط پویا» در مدارس

اجرای طرح «حیاط پویا» در مدارس

مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان در جامعه امروز تحرک کمی دارند، بنابراین طرح «حیاط پویا» به طور خودجوش می‌تواند حرکات بدنی دانش‌آموزان را افزایش دهد.

 

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، وحید زینالی خامنه مدیرکل دفتر تربیت ‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی معاونان تربیت ‌بدنی و سلامت استان‌ های سراسر کشور اظهار داشت: یکی از مهم ترین فعالیت‌ های وزارت آموزش و پرورش کیفیت‌ بخشی به درس تربیت ‌بدنی است و بسیاری از مشکلات با این کار حل خواهد شد.
وی افزود: بحث کیفیت ‌بخشی در سه پایه اول ابتدایی استان‌های البرز، کرمان، آذربایجان شرقی و مرکزی صورت گرفته است و پس از گرفتن بازخوردها و نتایج، این طرح در سراسر کشور اجرا خواهد شد.


مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از مهمترین بحث ‌هایی که در درس تربیت بدنی مطرح بوده، محتوای آموزشی است که با همکاری ‌هایی که به وجود آمده است، برای حدود 9 پایه کتاب تألیف شده و برای مابقی پایه‌ها نیز برنامه‌ای جهت محتوای تربیت‌ بدنی خواهیم داشت.


وی تصریح کرد: مهمترین بحث هنرستان ‌های تربیت بدنی، جلوگیری از توسعه بی رویه آنهاست و به هنرستان ‌هایی که دارای امکانات و تجهیزات نیستند، چند ماه فرصت داده می‌شود تا امکاناتشان را فراهم کنند و همچنین بازنگری در آزمون ورودی آن انجام خواهد شد.


زینالی ادامه داد: هر استان می‌تواند 6 مدرسه تخصصی ورزشی داشته باشد و به زودی محتوای درسی آنها تنظیم خواهد شد.


وی یادآور شد: 300 کانون فعال در کشور داریم که امیدواریم این کانون‌ها افزایش پیدا کند همچنین بحث کانون‌های درون مدرسه‌ای، برون مدرسه‌ای و کانون‌های ویژه، استراتژی وزارت آموزش و پرورش است و معلمان می‌توانند استعدادهای برتر المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای را شناسایی کنند و برای انجام ورزش حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای به کانون‌ها معرفی کنند.


مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی وزارت آموزش و پرورش در خاتمه گفت: طرح «حیاط پویا» از جمله فعالیت‌هایی است که به تازگی قصد انجام آن را داریم که در گذشته نیز وجود داشته است؛ با ترسیم خطوطی بر روی زمین یا دیوار، دانش‌آموزان را به طور خودجوش فعال می‌کند که جشنواره‌ای نیز برای آن در نظر گرفته شده که در آینده‌ای نزدیک اجرا خواهد شد.


مرکز یادگیری سایت تبیان - تجمیع و تنظیم: علی سرمدی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین