سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم فوتبال استقلال در ادامه مسابقات باشگاهی ایران در آخرین ثانیه های بازی مقابل پیکان به پیروزی رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیروزی استقلال در آخرین ثانیه


تیم فوتبال استقلال در ادامه مسابقات باشگاهی ایران در آخرین ثانیه‌های بازی مقابل پیکان به پیروزی رسید.
استقلال و پیکان

استقلال:وحید طالب لو، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، خسرو حیدری(مجید حسینی دقیقه 96)، یعقوب کریمی( از دقیقه 32 محمدرضا خرسند‌نیا)، امید ابراهیمی، میلاد فخرالدینی، هاشم بیک زاده، رضا عنایتی، سجاد شهباززاده، آرش برهانی(از دقیقه 74 میلاد نوری)
سرمربی: امیر قلعه‌نویی
تیم پیکان:سید مهدی رحمتی، حمیدرضا دیوسالار، جی‌لوید ساموئل، سیاوش اکبرپور( از دقیقه 83 وحید حیدریه)، سیاوش یزدانی مقدم، احمد جمشیدیان( از دقیقه 72 معمر سوراکای)، سعید دقیقی( از دقیقه 90+1 محمد صادق بارانی)، اوبیک کیلیچو، آرمان قاسمی، محمد نصرتی و سید احمد مهدی‌زاده.
سرمربی: صمد مرفاوی
در ادامه هفته بیستم لیگ برتر فوتبال تیم استقلال از ساعت 17 و 10 دقیقه  در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود 6 هزار تماشاگر به مصاف تیم پیکان رفت که در پایان آبی‌های تهرانی با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید و سه امتیاز حساس بازی را تصاحب کرد.
در دقیقه 4 پیکان صاحب اولین ضربه کرنر بازی شد که داور خطای بازیکنان پیکان را روی این ضربه اعلام کرد و این مساله باعث اعتراض شدید صمد مرفاوی سرمربی پیکان شد.در دقیقه 6 هاشم بیک‌زاده با بازیکن پیکان روی هوا برخورد کرد که از ناحیه سر دچار مصدومیت شد و او را با برانکارد از میدان خارج کردند.در دقیقه 9 استقلال اولین کرنرش را به دست آورد که مدافعان پیکان این ضربه را دفع کردند و توپ تبدیل به ضدحمله برای پیکان شد و برهانی با خطا بازیکن پیکان را در حمله متوقف کرد که باعث اعتراض شدید کادرفنی پیکان شد.در دقیقه 14 ضربه کاشته ارسالی خسرو حیدری روی سر هاشم‌بیک‌زاده در محوطه جریمه پیکان فرود آمد که سیدمهدی رحمتی این توپ را مهار کرد.در دقیقه 20 ارسال هاشم بیک‌زاده روی سر رضا عنایتی فرود آمد که ضربه او با اختلاف اندکی از کنار تیرک دروازه پیکان به بیرون رفت این جدی‌ترین موقعیت گل بازی تا این دقیقه بود.در دقیقه 25 ضربه کاشته استقلال از پشت محوطه جریمه را امید ابراهیمی زد که توپ بعد از برخورد با دیواره‌دفاعی به تیرک افقی دروازه پیکان خورد و به کرنر رفت.در دقیقه 30 استقلال بازهم پشت محوطه جریمه پیکان صاحب ضربه کاشته شد که ضربه کاشته یعقوب کریمی را سیدمهدی رحمتی مهار کرد.در دقیقه 32 امیر قلعه‌نویی اولین تعویضش را انجام داد و یعقوب کریمی را از زمین بیرون کشید و محمدرضا خرسند‌نیا را به جای او وارد میدان کرد.در دقیقه 35 ضربه کرنر بازیکنان پیکان با ضربه سر محمد نصرتی همراه شد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.در دقیقه 42 مدافع پیکان با تکل توپ را از برهانی گرفت که بازیکنان و مربیان استقلال اعتقاد به خطای پنالتی داشتند اما داور معتقد بود که مدافع پیکان توپ را زده است.

در ادامه هفته بیستم لیگ برتر فوتبال تیم استقلال از ساعت 17 و 10 دقیقه  در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود 6 هزار تماشاگر به مصاف تیم پیکان رفت که در پایان آبی‌های تهرانی با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید و سه امتیاز حساس بازی را تصاحب کرد


نیمه دوم را استقلال هجومی آغاز کرد. در دقیقه 53 دوبار مهدی رحمتی توپ را با مشت از محوطه جریمه دور کرد و در نهایت توپ به کرنر رفت که ضربه کرنر را دروازه‌بان پیکان بازهم مهار کرد.بعد از این صحنه بازی تا دقیقه 63 توپ فقط در میانه میدان جریان داشت.بازی تا دقیقه 82 فقط در میانه میدان دنبال شد و هر دو تیم بازی سرد و کسل ‌کننده‌ای را به نمایش گذاشتند. مسابقه‌ای که بازیکنان هر دو تیم فقط زیر توپ می‌زدند!در دقیقه 84 ضربه کرنر استقلال روی سر امیرحسین صادقی فرود آمد که ضربه او از کنار دروازه پیکان به بیرون رفت.در دقیقه 88 پیکان موفق به گلزنی شد اما تورج حق‌وردی داور مسابقه گل را مردود اعلام کرد.در دقیقه 90+4 حساس‌ترین صحنه بازی رخ داد و سجاد شهبازاده با ضربه سر دروازه پیکان را باز کرد تا این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان برسد.تورج حق‌وردی داور مسابقه به آرش برهانی از استقلال و سیاوش یزدانی مقدم، احمدجمشیدیان، سیاوش اکبرپور از پیکان کارت زرد نشان داد.ساکت الهامی مربی پیکان را در دقیقه 10 از روی نیمکت اخراج کرد.استقلال با این پیروزی 37 امتیازی شد و با تفاضل گل کم‌تر در رده سوم جدول صعود کرد و پیکان 20 امتیازی هم در رده یازدهم است.

مرفاوی: گل ما را مردود کردند

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: امروز گل ما را مقابل استقلال مردود اعلام کردند و 5 دقیقه وقت اضافه گرفتند، چون استقلال باید می‌بُرد.صمد مرفاوی بعد از شکست یک بر صفر پیکان مقابل استقلال در نشست خبری گفت: بازی نفس‌گیری برای هر دو تیم بود و با توجه به شرایطی که در جدول داشتیم سعی کردیم از بازی امتیاز بگیریم که متاسفانه در دقایق آخر بازی را واگذار کردیم و به خواسته‌مان نرسیدیم.وی ادامه داد: می‌توانستیم امتیاز بگیریم اما در دقایق پایانی گل خوردیم و بازی خوبی با دوندگی زیاد انجام دادیم و شاید استقلال مالکیت توپ بیشتری داشت اما موقعیت آنچنانی نداشت و روی بازی مستقیم به گل رسیدند. گل صحیح ما را مردود اعلام کردند و 5 دقیقه وقت اضافه زیاد بود ولی استقلال باید می برد.وی ادامه داد: بدون هیچ دلیل و صحبتی مربی ما را در اوایل بازی اخراج کردند اما مربیانی که روی نیمکت استقلال بودند همه داد می‌زدند و فریاد می‌زدند ولی داور واکنشی نشان نداد و داور به اشتباه مربی ما را اخراج کرد.مرفاوی در مورد اینکه پیکان برنامه‌ای برای حمله نداشت، گفت:‌ما برنامه داشتیم اما با تعداد زیادی دفاع می‌کردیم که بازیکنان نمی‌توانستند در حمله خواسته‌های ما را اجرا کنند و نمی‌توانستیم به راحتی حمله کنیم.وی در مورد اینکه منظورش از این جمله که استقلال باید می‌بُرد، گفت: یعنی باید می‌بُرد. به خاطر اینکه به صدر جدول برود.مرفاوی در مورد اینکه منظورش از این حرف دست‌های پشت پرده در فوتبال است، گفت: من چنین حرفی نزدم گفتم استقلال باید پیروز می‌شد. شرایطش در جدول گونه‌ای بود که باید می‌برد و من هم دوست داشتم تیم خودمان پیروز شود نه استقلال. ما به مساوی هم راضی بودیم اما در نهایت باختیم.

قلعه نویی: مساوی کرده بودیم دوهزار سوال می پرسیدید!

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: خیلی ها می گفتند که استقلال بدون کرار به مشکل برمی‌خورد.امیر قلعه‌نویی بعد از پیروزی یک بر صفر استقلال مقابل پیکان در نشست خبری اظهار داشت: خدا را شاکرم که توانستیم 3 امتیاز حساس و حیاتی را بگیریم. واقعا این عده تماشاگران در شرایط سخت ما را همراهی کردند از همه آنها تشکر می‌کنم.وی ادامه داد: هفته سختی را دنبال کردیم، خیلی ها می گفتند بدون جاسم کرار به مشکل می خوریم اما دیدید که به تیم تبدیل شدیم و این برد را به هواداران تقدیم می‌کنم.وی افزود: هر تیمی که در این هفته با ما بازی می‌کند در هفته آینده با رقیب ما بازی می‌کند که اگر این موضوع چرخشی باشد بهتر است. دو فصل گذشته اینگونه(چرخشی) بود. وقتی با ما بازی می‌کنند دعا می‌کنیم بازیکنان حریف کارت نگیرند تا در بازی آینده با رقیب ما با تمام توان حاضر شوند. امیدوارم این مسئله برطرف شود و اگر مثل گذشته باشد بهتر است.سرمربی استقلال تصریح کرد: ما هفته بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم، اما بازیکنانم با تمام جان و دلشان بازی کردند و از آنها تشکر می‌کنم که مردانه به میدان رفتند و بازی کردند. چند ماه است که بازیکنان و کادر فنی استقلال حقوق نگرفتند اما به عشق مردم و تعصب پیراهن استقلال بازی می‌کنند. می‌بینید که در تیم‌های باشگاهی هم تعصب وجود دارد، با اینکه چند ماه حقوق نگرفته‌اند اما به خوبی در زمین عملکردشان را نشان دادند.قلعه نویی در خصوص تعویض یعقوب کریمی گفت: او مصدوم شد که در نیمه اول او را تعویض کردند.وی در مورد استفاده از وحید طالب‌لو و اینکه آیا حضور او مقابل استقلال به مسائل دیگری ربط داشته یا خیر، گفت: ما سه گلر داریم که هر سه آنها مثل برادر در کنار یکدیگر هستند، در صورتی که قبلاً اینگونه نبود و مشکلاتی وجود داشت. محسن در دو بازی گذشته عملکرد خوبی از خود نشان داد و واقعاً ثابت کرد که جایش در تیم ملی است، اما کادر فنی تصمیم گرفت از وحید طالب‌لو در این بازی استفاده کند و پیش از بازی با سایپا به طالب‌لو گفتم که در بازی با پیکان درون چارچوب قرار می‌گیرد.امیر قلعه نویی پس از پایان این نشست هنگامی که با سوالی از خبرنگاران مواجه نشد، با خنده خطاب به خبرنگاران گفت: حالا اگر مساوی می‌کردیم دوهزار سوال می‌پرسیدید.

بخش ورزشی تبیانمنبع: فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین