سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سازمان هواپیمایی کشوری حداکثر نرخ بلیت هواپیما در 13مسیر پرترافیک داخلی را اعلام کرد.طبق اعلام سازمان هواپیمایی، براین اساس شرکت های هواپیمایی مسئول نظارت کامل بر فروش بلیت های خود بوده و باید کنترل لازم را بر نحوه فروش از سوی دفاتر خدمات مسافرت هوایی اعم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نرخ پرواز در خطوط هوایی داخلی اعلام شد


سازمان هواپیمایی کشوری حداکثر نرخ بلیت هواپیما در 13مسیر پرترافیک داخلی را اعلام کرد.طبق اعلام سازمان هواپیمایی، براین اساس شرکت های هواپیمایی مسئول نظارت کامل بر فروش بلیت های خود بوده و باید کنترل لازم را بر نحوه فروش از سوی دفاتر خدمات مسافرت هوایی اعمال کنند.
هواپیما

مسافران نیز می توانند در صورت مشاهده تخلف گرانفروشی به شعب تعزیرات حکومتی در سراسر کشور (در محل استقرار دفاتر خدمات مسافرتی یا نمایندگی های فروش) مراجعه کنند.
بدیهی است؛ فروش بلیت هواپیما صرفا توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری مجاز بوده و فروش بلیت مجزا تحت هر عنوانی اعم از چارتری، مخصوص تور، کمیسیون تور و نظایر آن خلاف مقررات است. به مسافران هوایی اکیدا توصیه می شود از خرید بلیت از دفاتر فاقد مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری خودداری کنند.
ضمنا نرخ بلیت سایر مسیرها نیز که مورد تایید سازمان قرار گرفته است در سایت شرکتهای هواپیمایی مربوطه درج شده و در دسترس متقاضیان است.
کلیه شرکتهای هواپیمایی موظفند نرخ های تایید شده توسط سازمان را رعایت کنند.
 مسیر حداکثر نرخ (تومان)
تهران- مشهد 171860
تهران - کیش 224250
تهران - اهواز 137410
تهران - شیراز 166400
مشهد -اهواز 238030
مشهد- کیش 268320
مشهد- تبریز 242190
تهران - قشم 242190
تهران - تبریز 134680
تهران - بندرعباس 232570
تهران- اصفهان 123630
مشهد- اصفهان 187070
مشهد- شیراز 209170

ایرلاین ها گران می فروشند یا دفاتر خدمات هوایی

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی از افزایش حداقل 30 درصدی قیمت بلیت های چارتری در ایام نوروز خبر داد و اعلام کرد: در شراط فعلی فروش بلیت های تک نفره چارتی به علت فرا رسیدن تعطیلات نوروز محدود شده است و چارتر فروش ها بلیت های چارتری را برای فروش نوروزی به تورها می فروشند.

نرخ بلیت سایر مسیرها نیز که مورد تایید سازمان قرار گرفته است در سایت شرکتهای هواپیمایی مربوطه درج شده و در دسترس متقاضیان است

ناصر گلدوست با اعلام این که نرخ بلیت را عرضه و تقاضا در بازار تعیین می کند ادامه داد: با سیاست آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما سازمان هواپیمایی اعلام کرد که شرکت ها تا 30 درصد می توانند نرخ بلیت را افزایش دهند اما هم اکنون شاهدیم که شرکت هاب هواپیمایی بلیت هواپیما را بیشتر از 30 درصد به آژانس های هواپیمایی می فروشد.
او در ادامه با بیان این که بلیت سفرهای داخلی از سوی شورای عالی هواپیمایی نرخ گذاری شده است، گفت: در قالب پروازهای چارتری و اجاره ای قراردادهای متفاوتی منعقد می شود از این رو این متغییر بودن قیمت ها طبیعی است.
گلدوست، با تاکید بر اینکه نظارت بر فروش بلیت به قیمت مصوب باید از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صورت گیرد، ادامه داد: گران فروشی بلیت در ایام تعطیل به آژانس های هواپیمایی مرتبط نیست و از طرف شرکت های هواپیمایی صورت می گیرد که در سفرهای خارجی بیشتر مطرح است.
دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ، در ادامه با اشاره به کاهش متقاضیان پرواز هوایی اعلام کرد: به دلیل افزایش قیمت بلیت تعداد افرادی که خواستار مسافرت های هوایی هستند کاهش یافته است.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اقتصاد تبیان


منابع : ایسنا /خبرآنلاین / میزان

 

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین