سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس سازمان آموزش و پرورش گفت:از سال آینده سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان معلول 10 استان محروم کشور به طور کامل رایگان می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایاب و ذهاب دانش آموزان 10 استان از سال 94 رایگان می‌شود. 

ایاب و ذهاب دانش آموزان 10 استان از سال 94 رایگان می‌شود


رئیس سازمان آموزش و پرورش گفت:از سال آینده سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان معلول 10 استان محروم کشور به طور کامل رایگان می‌شود. 


مجید قدمی با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش استثنایی از رشد مناسبی برخوردار است و علاوه بر ایجاد بیمه درمانی و ارتقای طرح آموزش فراگیر، سرویس ایاب وذهاب دانش آموزان در مناطق محروم مدنظر است اظهار کرد:‌ در سال آینده حدود 10 استان محروم که عمدتا مناطق جنوبی کشور را شامل می‌شوند مشمول این طرح خواهند شد. 

وی ادامه داد: معلولیت مشکل افراد و خانواده‌ها نیست، معلولیت مشکل جامعه است و اگر مسئولان و جامعه این شعار را قبول کنند، هیچ مشکلی برای خانواده‌ها و افراد باقی نمی‌ماند. 

به دنبال آن هستیم از طریق آموزش فراگیر تلفیقی، مناطق دور را شناسایی کرده و معلم را آموزش دهیم تا دانش آموز استثنایی نابینا و ناشنوا را آموزش دهد و افزایش فوق العاده‌ای برای وی در نظر بگیریم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه تعداد مدارس استثنایی در مناطق دور کافی نیست، گفت: از سوی دیگر مدارس عادی این دانش‌آموزان را نمی‌پذیرند و باید برای این موضوع چاره‌ای اندیشید.  قدمی تصریح کرد: به دنبال آن هستیم از طریق آموزش فراگیر تلفیقی، مناطق دور را شناسایی کرده و معلم را آموزش دهیم تا دانش آموز استثنایی نابینا و ناشنوا را آموزش دهد و افزایش فوق العاده‌ای برای وی در نظر بگیریم. 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در خاتمه با بیان اینکه آموزش تلفیقی فراگیر را در سال آینده توسعه خواهیم داد، خاطرنشان کرد: آموزش بهنگام معلم مدارس عادی و تخصیص امتیازات مادی و رفاهی لازمه این کار است.


منبع: خبرگزاری ایسنا

بخش سفیران تبیان

  

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین