سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
براساس این گزارش، سال آینده مقطع متوسطه اول که امسال دارای دو پایه هفتم و هشتم است، سه پایه می شود. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه آموزش و پرورش برای اداره مدارس

وزیر آموزش و پرورش گفت: مشارکت آموزش و پرورش در اداره مدیریت مدارس به پایه خاصی محدود نمی شود در هرجا با کمبود امکانات به ویژه کمبود نیروی انسانی رو به رو باشیم از مشارکت بخش غیر دولتی استفاده میکنیم.

 

برنامه آموزش و پرورش برای اداره مدارس

علی اصغر فانی در گفتگو با مهر درپاسخ به این پرسش که آیا مدارس مقطع متوسطه برای تامین کمبود نیروی انسانی در پایه نهم برای سال تحصیلی آینده به بخش غیر دولتی واگذار می شود اظهارکرد: بحث واگذاری مدارس وجود ندارد.


وی افزود: مشارکت آموزش و پرورش در اداره مدیریت مدارس به پایه خاصی محدود نمی شود در هرجا با کمبود امکانات به ویژه کمبود نیروی انسانی رو به رو باشیم در قالب ماده قانون مدیریت خدمات کشوری از مشارکت سایر دستگاه ها استفاده می کنیم. وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: طبق قانون مذکور مشارکت با بخش غیر دولتی برای سال تحصیلی 94-95 هم ادامه خواهد داشت.


فانی بیان کرد: تعداد 140 هزار دانش‌آموز در قالب مدارس مشارکتی تحت پوشش قرار گرفته اند، در مناطقی که با کمبود نیرو مواجه ایم، مدارس را از طریق مشارکت بخش خصوصی اداره می‌کنیم.


وی تاکید کرد: تاکنون از دانش آموزانی که تحت پوشش طرح مشارکت با بخش غیر دولتی قرار گرفته اند هیچ پولی دریافت نشده است و در سال های آینده تحصیلی هم دریافت نمی شود.

 

براساس این گزارش، سال آینده مقطع متوسطه اول که امسال دارای دو پایه هفتم و هشتم است، سه پایه می شود. به این ترتیب کلاس نهم به متوسطه اول می ‌پیوندد که به گفته مسئولان آموزش و پرورش 50 هزار نیروی انسانی برای پایه نهم در سال تحصیلی 94-95 نیاز است که می توان یکی از راه های ساماندهی و تامین نیروی انسانی برای این پایه را مشارکت با بخش خصوصی دانست چرا که در سال تحصیلی جاری برای تامین نیروی انسانی پایه ابتدایی برخی از مدارس دولتی به بخش غیر دولتی واگذار شدند.


مرکز یادگیری سایت تبیان - تجمیع و تنظیم: علی سرمدی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین