سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هفتمین روز جشنواره فیلم فجر در کاخ جشنواره فیلم فجر و با حضور گشت ارشاد و تمجید از فیلم خارج از مسابقه «پدر آن دیگری» همراه بود.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : منیژه خسروی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حاشیه‌های جشنواره‌ فجر


هفتمین روز جشنواره‌ فیلم فجر در کاخ جشنواره فیلم فجر و با حضور گشت ارشاد و تمجید از فیلم خارج از مسابقه «پدر آن دیگری» همراه بود.


حاشیه‌های جشنواره‌ فجر

هفتمین روز نمایش فیلم‌ها در برج میلاد با «مزار شریف» آغاز شد و با این فیلم حسن برزیده پس از سال‌ها با اثری به جشنواره فیلم فجر آمد.الله‌مدد شاهسون تنها دیپلمات بازمانده از حادثه حمله طالبان به کنسولگری ایران در مزار شریف که فیلم بر اساس زندگی او با بازی حسین یاری ساخته شده است، از حاضران در سالن و نشست فیلم بود.فیلم «مزار شریف» هم به روال چند فیلم دیگر جشنواره تیتراژ ابتدایی نداشت و عوامل در پایان فیلم معرفی شدند.
برای فیلم «شیفت شب» مولاوردی، معاون رییس جمهور در امور زنان از حاضران در سالن بود.آتیلا حجازی فرزند زنده‌یاد ناصر حجازی در فیلم نیکی کریمی در نقش کوتاهی مقابل دوربین رفته است.نیکی کریمی به خاطر ساخت فیلم «شیفت شب» با تشویق مواجه شد. این فیلم به زعم منتقدان بهترین ساخته اوست.
در فیلم «شرفناز» که در سانس پنجم به نمایش درآمد، علی اوسیوند به همراه همسرش حمیرا ریاضی و دخترش به ایفای نقش پرداختند.«پدر آن دیگری» آخرین فیلم روز هفتم بود که پیش از آغاز عوامل فیلم به روی سن حاضر شدند.
مهدی یارعزیزی، بازیگر کودک این فیلم پشت میکروفون صحبتی نکرد که صمدی کارگردان فیلم حرف نزدن او را مرتبط با فیلم عنوان کرد.بازی درخشان این کودک که در طول فیلم قادر به صحبت کردن نیست بارها مورد تشویق قرار گرفت.
تشویق طولانی حاضران در سالن در پایان فیلم «پدر آن دیگری» نشان از رضایت تماشاگران داشت. در نشست فیلم هم گلاب آدینه مانند بسیاری دیگر جای این فیلم را در بخش مسابقه خالی دانست.حسین یاری که در فیلم اول روز هفتم نقش اصلی را داشت در فیلم آخر نیز حضور داشت.هنگامه قاضیانی دیگر بازیگر دو فیلمه بود که «آزادی مشروط» و «پدر آن دیگری» را روز گذشته روی پرده داشت.حسین پاکدل هم در دو فیلم «آزادی مشروط» و «شیقت شب» نقش کوتاهی را بازی کرده بود.جمشید مشایخی در فیلم «پدر آن دیگری» نقش کوتاهی را عهده دار بود و ثریا قاسمی نیز با این فیلم پس از سال‌ها به سینما بازگشت.حسین مهکام که فیلم اول او «آزادی مشروط» با استقبال همراه نشد، در نگارش فیلمنامه فیلم یدالله صمدی نیز مشارکت داشت.از نکاتی که در روز گذشته جلب توجه می‌کرد، حضور گشت ارشاد از سانس اول در محوطه ورودی سالن همایش‌های برج میلاد بود که پوشش خانم‌ها را کنترل می‌کرد.
از حاضران در روز هفتم می‌توان به مجتبی راعی، حسن عباسی، تهیه کننده قدیمی، محمدرضا شرف‌الدین، ملک جهان خزاعی، سامان مقدم، فرشته طائرپور، سید غلامرضا موسوی و حسین عابدینی بازیگری که یک بار موفق به دریافت سیمرغ بلورین شده است، اشاره کرد.

تشویق طولانی حاضران در سالن در پایان فیلم «پدر آن دیگری» نشان از رضایت تماشاگران داشت. در نشست فیلم هم گلاب آدینه مانند بسیاری دیگر جای این فیلم را در بخش مسابقه خالی دانست.حسین یاری که در فیلم اول روز هفتم نقش اصلی را داشت در فیلم آخر نیز حضور داشت.

آرای تا روز هفتم
آرای مردمی جشنواره‌ فیلم فجر تا روز هفتم اعلام شد. طبق اعلام ستاد آرای مردمی جشنواره‌ فیلم فجر، تا کنون 241 نوبت نظرسنجی از تماشاگران فیلم‌های جشنواره تا روز هفتم انجام شده است.بر اساس این خبر، با شمارش 55477 رای تماشاگران از 241 نوبت نمایش تا روز هفتم جشنواره به ترتیب فیلم‌های «رخ دیوانه» به کارگردانی ابوالحسن داوودی با میانگین امتیاز 3.17، فیلم «عصر یخبندان» به کارگردانی مصطفی کیایی با میانگین امتیاز 3.10 و فیلم «کوچه بی‌نام» به کارگردانی هاتف علیمردانی با میانگین امتیاز 2.96 تا این تاریخ به ترتیب رتبه اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

حاشیه‌های جشنواره‌ فجر

دردسر انرژی هسته‌ای و زندانی سیاسی برای کمال تبریزی
کمال تبریزی کارگردان «طعم شیرین خیال» قبل از نمایش فیلم خود در برج میلاد از دو مورد ممیزی این فیلم صحبت کرد و هنگام نمایش فیلم، دیالوگ‌های حذف شده را بلند گفت.، کمال تبریزی که امسال با فیلمی در مورد حفظ محیط زیست در جشنواره حضور دارد، صبح روز یکشنبه 19 بهمن پیش از شروع نمایش فیلم «طعم شیرین خیال» در برج میلاد با انتقاد از ممیزی هایی که به فیلم های جشنواره اعمال می شود، گفت: پیش از این چنین مرسوم بود که فیلم ها بدون ممیزی چندانی به جشنواره می آمدند، اما گویا امسال وضعیت تغییر کرده است.وی با اشاره به دو مورد ممیزی که به فیلمش وارد شده است، یادآور شد: مسئولان به من اصرار کردند که دو جمله را از فیلمم حذف کنم، یکی در صحنه ای که دانشجو از استادش درباره انرژی هسته ای می پرسد که به من گفتند این باید تغییر کند. بسیار اصرار کردم که این اتفاق نیفتد اما نپذیرفتند پس من به جای آن انرژی شیمیایی گذاشتم.کارگردان «طعم شیرین خیال» در مورد ممیزی دوم نیز گفت: نکته دیگر زمانی است که شخصیت های فیلم در مورد یک فرد زندانی صحبت می کنند. یکی می پرسد فلانی زندانی سیاسی بوده و در جواب می شنود که ما اصلا زندانی سیاسی نداریم. تبریزی که با تشویق حاضران در سالن مواجه شد، اعلام کرد زمان نمایش فیلم خودش با صدای بلند این دو جمله را تکرار خواهد کرد.بر اساس این گزارش، هنگام نمایش فیلم در سالن تاریک مرکز همایش همایش های برج میلاد زمانی که شهاب حسینی از انرژی شیمیایی می پرسد کمال تبریزی بلند بیان می کند انرژی هسته ای.

دو سانس فوق‌العاده برای «رخ دیوانه» در پردیس کوروش
فیلم سینمایی«رخ دیوانه» تازه‌ترین اثر ابوالحسن داوودی شامگاه 18 بهمن در مجتمع سینمایی کوروش به دو سانس فوق العاده رسید.«رخ دیوانه به کارگردانی ابوالحسن داوودی شامگاه گذشته 18 بهمن ماه و در هفتمین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم فجر در مجتمع سینمایی کوروش به دو سانس فوق العاده رسید.«رخ دیوانه» پیش از اینکه در مجتمع سینمایی کوروش به دو سانس فوق العاده برسد طبق جدول موجود در این مجتمع دو نمایش ویژه راس ساعت 18 و 23 در سالن «فاروس» داشت اما به دلیل تقاضای ساکنان غرب تهران، مسئولان جشنواره و پردیس کوروش دو سانس فوق العاده برای نمایش «رخ دیوانه » گذاشتند.نمایش فوق‌العاده فیلم سینمایی «رخ دیوانه» در دو سالن «فاروس» ساعت 24 و «خورشید نو» ساعت 23:15 ترتیب داده شده بود.مسئولان اجرایی مجتمع سینمایی کوروش اعلام کردند از روز اول جشنواره تاکنون بیش از 9 هزار مخاطب سینما از مجموع آثار سی و سومین جشنواره فیلم فجر دیدن کردند.مجتمع سینمایی کوروش با 5 سالن «گراند سینما»، «فاروس»، «لاله زار»، «مایاک» و «خورشید نو» پذیرای مخاطبان است و پیش از این فیلم های «عصر یخبندان» ساخته مصطفی کیایی و «خانه دختر» به کارگردانی شهرام شاه حسینی، «من دیگو مارادونا هستم» ، «اعترافات ذهن خطرناک من» و «ایران برگر» نیز به دلیل درخواست مردم در پردیس کوروش در شب‌های گذشته به سانس فوق العاده رسیده بود.

فرآوری: منیژه خسروی
بخش سینما و تلویزیون تبیان


منابع: ایسنا / مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین