سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از بررسی دفن مردگان در قبرستان های متروک و همچنین متبرکه خبر داد .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 دفن مردگان در قبرستان‌ های متروکه تهران

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از بررسی دفن مردگان در قبرستان‌های متروک و همچنین متبرکه خبر داد .

بخش اجتماعی تبیان
قبرستان

مجتبی عبداللهی در این باره گفت: ما بحثی در این خصوص در شهرداری داشتیم و بررسی‌های کارشناسی و مطالعاتی نیز انجام می‌دهیم که در قبرستان‌های متروکه و متبرکه فضاهایی وسیع ایجاد کنیم که بتوانیم دفن محدود برای هر محله در آنها داشته باشیم.

وی ادامه داد: برای انجام این کار از مشاوران سازمان بهشت زهرا (س) کمک گرفتیم و چند جلسه نیز برای شناسایی قبرستان‌های قدیم تهران شامل قبرستان‌های متروکه و متبرکه برگزار شده است.

حال حاضر در بهشت زهرا(س) تا ۳، ۴ سال آینده مشکلی برای دفن نداریم، ولی برای فاز بعدی را پیگیری اقدام می‌کنیم، گفت: درخصوص دفن مردگان در فضای عمومی صحبت‌هایی شده است ولی به اعتقاد من مدیر این اقدام امکانپذیر نیست. ما ۳۱ نظر داریم که باید کارشناسی شود

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از وجود ۱۴۰ قبرستان متروکه و متبرکه در تهران خبر داد و افزود: ۶۰ تا از این قبرستان‌ها به طور کامل از بین رفته است و تغییر کاربری دادند ولی ۸۰ قبرستان باقی مانده که از این بین تعدادی قبرستان‌های قدیمی و متبرکه است.

عبداللهی با اشاره به مطالعات انجام شده به هر یک از این قبرستان‌ها افزود: پس از جمع‌بندی این موضوع، گزارشات به شهردار تهران و شورای اسلامی شهر تهران ارائه می‌شود و بعد تصمیم نهایی گرفته می‌شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در خاتمه با بیان اینکه در حال حاضر در بهشت زهرا(س) تا ۳، ۴ سال آینده مشکلی برای دفن نداریم، ولی برای فاز بعدی را پیگیری اقدام می‌کنیم، گفت: درخصوص دفن مردگان در فضای عمومی صحبت‌هایی شده است ولی به اعتقاد من مدیر این اقدام امکانپذیر نیست. ما ۳۱ نظر داریم که باید کارشناسی شود.


منبع : الف

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین