سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ششمین روز جشنواره فیلم فجر در برج میلاد با حذف حضور عوامل آثار پیش از آغاز فیلم بر روی سن همراه بود.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : منیژه خسروی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شگفتی و نومیدی های جشنواره


ششمین روز جشنواره‌ فیلم فجر در برج میلاد با حذف حضور عوامل آثار پیش از آغاز فیلم بر روی سن همراه بود.

شگفتی و نومیدی های جشنواره

روز گذشته 17 مهر ماه جشنواره با نمایش آثار مستند آغاز شد که بخشی از تماشاگران ترجیح دادند در روز تعطیلشان دیرتر به کاخ جشنواره بیایند و بخش زیادی از ظرفیت سالن خالی بود.رییس سازمان سینمایی برای بار دوم طی روزهای گذشته به کاخ جشنواره آمد و به تماشای مستند «آزاد راه» و فیلم «ماهی سیاه کوچولو» نشست.

هنگام نمایش «ماهی سیاه کوچولو» تعداد کمی از تماشاگران به برخی از صحنه‌ها با دست زدن و خندیدن واکنش نشان دادند که در پایان مصطفی زمانی بازیگر اصلی فیلم این حرکات را ساماندهی شده و نافرجام از سوی تعداد اندکی عنوان کرد.در نشست خبری این فیلم هم این موضوع از سوی زمانی مطرح شد و سوال یکی از خبرنگاران نیز با واکنش تند مریلا زارعی همراه شد.فیلم «من دیگو مارادونا هستم» هم مانند «رخ دیوانه» بدون تیتراژ ابتدایی آغاز شد و تنها عنوان «فیلمی از:» که نام عوامل جلوی آن درج شده بود در ابتدای فیلم نقش بست.دکتر پورحسین قائم مقام معاونت سیما ازتماشاگران این فیلم بود.
«کوچه بی نام» آخرین فیلم ششمین روز جشنواره بود که علی رغم حضور تماشاگران تا انتها اما پایان بندی فیلم رضایت مخاطبان را جلب نکرد.با توجه به خالی بودن سانس پایانی سالن میلاد در روز جمعه بسیاری تصور می کردند فیلم «محمد رسول الله(ص)» در این سانس به نمایش در آید.برای دو فیلم «من دیگو مارادونا هستم» و «کوچه بی نام» صف طولانی مقابل ورودی‌های سالن بسته شد و ظرفیت صندلی‌ها نیز کاملا پر شد و تعداد زیادی بر روی پله‌ها به تماشای این دو فیلم نشستند.در فیلم‌های به نمایش درآمده در روز ششم به روال روزهای قبل معرفی عوامل بر روی سن حضور پیدا نکردند و تبلیغی نیز پیش از شروع فیلم ها پخش نشد.معاون اطلاع رسانی و ارتباطات جشنواره که در یک برنامه رادیویی حاضر شده بود، اعلام زمان نمایش فیلم «محمد رسول الله(ص)» را به روز شنبه موکول کرد.
سیر نزولی پرویز پرستویی
روند نزولی کارنامه بازیگری پرویز پرستویی همچنان ادامه دارد و طرفداران این بازیگر هر بار مایوس تر از قبل می شوند. روز پنج شنبه دومین فیلم او یعنی «دو» در کاخ جشنواره به نمایش درآمد و نومیدی اصحاب رسانه و منتقدان را به همراه داشت.این اتفاق چند روز قبل هم به خاطر بازی بد پرستویی در «بوفالو» رخ داده بود؛در این دو فیلم حتی سایه پرستویی دیده نمی شود.عجیب تر این که او تهیه کننده «دو» هم هست. پرستویی خودش اعتقاد دارد که «بوفالو» و «دو» متفاوت ترین نقش های کارنامه اش هستند اما واقعیت این است که تداوم این نقش ها فقط بازیگر محبوب سینمای ایران را از روزهای اوج و نقش های ماندگارش دور می کند. پرستویی نه تنها در انتخاب نقش ها دچار اشتباه شده که حتی ضعف های پارتنر ثابتش (سهیلا گلستانی) به کیفیت بازی او بشدت لطمه زده.

پرستویی خودش اعتقاد دارد که «بوفالو» و «دو» متفاوت ترین نقش های کارنامه اش هستند اما واقعیت این است که تداوم این نقش ها فقط بازیگر محبوب سینمای ایران را از روزهای اوج و نقش های ماندگارش دور می کند. پرستویی نه تنها در انتخاب نقش ها دچار اشتباه شده که حتی ضعف های پارتنر ثابتش (سهیلا گلستانی) به کیفیت بازی او بشدت لطمه زده.


یحیی سکوت نکرد
آخرین اکران روز پنج شنبه گذشته به نمایش فیلم «یحیی سکوت نکرد» ساخته کاوه ابراهیم پور اختصاص داشت. بر خلاف فیلم قبلی یعنی«اعترافات ذهن خطرناک من» ، سالن برج میلاد موقع نمایش آن چندان پر نبود،چرا که خیلی ها فکر می کردند این فیلم هم مثل غالب فیلم های روز پنج شنبه کسل کننده و کشدار باشد. بویژه آن که غالب فیلم ها راضی کننده نبودند و نتوانستند رضایت مخاطبان را بدست بیاوردند. «یحیی سکوت نکرد» اما خیلی زود روی ریتم افتاد و تا آخر با همین ریتم خوب داستانش را پیش برد تا جایی که بلافاصله با شروع تیتراژ جانانه تشویق شد. سوپرایز دیگر فیلم بازیگر خردسال آن ماهان نصیری ندا است که بازی شگف انگیزی در نقش یحیی ارائه کرد. آن طور که کارگردان گفته این بازیگر از میان حدود 100 کودک انتخاب شده است.

شگفتی و نومیدی های جشنواره

اعتراض همایون ارشادی
نشریه روزانه جشنواره فیلم فجر امسال هم بخش طنز دارد. این بخش بعد از چند دوره ،سال پیش و امسال ، بار دیگر در دستور کار بولتن جشنواره قرار گرفته . در این دوره شهرام شکیبا طنزهای روزانه بولتن را می نویسد و سعی کرده برای ایجاد تفاوت با آدم ها شوخی کند. برای همین اگر به صفحه ماقبل آخر نشریه جشنواره رجوع کنید ، تصویر او را میان چهره های معروف که هر روز به کاخ جشنواره می آیند، می بینید. شکیبا در یک جمله هر کسی را توصیف می کند و با برجسته کردن یک ویژگی به اصطلاح سر به سر آدم ها می گذارد. همایون ارشادی هم از شوخی او بی نصیب نمانده اما این بازیگر از شوخی شکیبا دلخور شده و اعتراضش را به طور حضوری در نشریه روزانه بیان کرده است. اعتراضی همراه با سر و صدا البته !
ادامه رقابت سه فیلم در آرای مردمی فجر
آرای مردمی جشنواره‌ی فیلم فجر تا روز ششم اعلام شد. طبق اعلام ستاد آرای مردمی جشنواره‌ی فیلم فجر با شمارش 49144 برگ رای تماشاگران تا روز ششم جشنواره به ترتیب فیلم‌های «رخ دیوانه» به کارگردانی ابوالحسن داوودی با میانگین امتیاز 3/18، فیلم «عصریخبندان» به کارگردانی مصطفی کیایی با میانگین امتیاز 3/14 و فیلم «کوچه بی نام» به کارگردانی هاتف علیمردانی با میانگین امتیاز 3/02 تا این تاریخ به ترتیب رتبه اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند.
۵ فیلم جشنواره فجر به سانس فوق العاده رسید
مدیر امور سینماهای سی و سومین جشنواره فیلم فجر گفت: ۵ فیلم سینمایی در سینماهای آزادی، کورش و فرهنگ به سانس اضافه رسیدند. محمدرضا فرجی گفت: در ششمین روز از سی وسومین جشنواره فیلم فجر، فیلم‌های خانه دختر، کوچه بی نام و مردی که اسب شد به دلیل تقاضای مردمی به سانس اضافه رسیدند.وی یادآور شد: همچنین فیلم سینمایی رخ دیوانه نیز در سینما فرهنگ به سانس فوق العاده رسید.مدیر امور سینماهای جشنواره فجر با اشاره به استقبال خوب مردمی از آثار جشنواره فجر در سینما کوروش اظهار کرد: فیلم سینمایی ایران برگر نیز در پردیس سینمایی کوروش به دلیل استقبال مردمی به سانس اضافه رسید.

فرآوری: منیژه خسروی
بخش سینما و تلویزیون تبیانمنابع: ایسنا / هفت صبح / فارس /روابط عمومی جشنواره

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین