تبیان، دستیار زندگی
ماه چهره خلیلی گفت: درست ۳ روز از ازدواجم گذشته بود که به پروژه «گذر از رنج ها» پیوستم و با حضور در این سریال با تاریخ گذشته کشورم بیشتر آشنا شدم. -
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سه روز بعد از ازدواج جلوی دوربین رفتم


ماه چهره‌خلیلی گفت: درست ۳ روز از ازدواجم گذشته بود که به پروژه «گذر از رنج‌ها» پیوستم و با حضور در این سریال با تاریخ گذشته کشورم بیشتر آشنا شدم.


گذر از رنجها

«ماه چهره خلیلی» که مجموعه «گذر از رنج‌ها» این شب‌ها با بازی او از شبکه یک سیما پخش می‌شود،  گفت: زمانی که نقش به من پیشنهاد شد حدود سه سال پیش بود یعنی یکسال قبل از اینکه فیلمبرداری آغاز شود. در آن زمان من در انگلیس نزد پدر و مادرم بودم و در تماسی که از دفتر آقای لدنی تهیه کننده کار با من گرفتند،  سناریو سریال گذر از رنجها را برای من فرستادند.

وی ادامه داد: حجم فیلمنامه حدود هزار صفحه بود ولی من تا قسمت 6 و 7 سناریو را که خواندم میدانستم که جوابم برای بازی در این سریال مثبت است چرا که هم آقای حسن پور را می شناختم هم به کارشان آشنا بودم و هم اینکه خود ایشان نویسنده سریال بود.

ماه چهره خلیلی درباره اینکه آیا علاقه خاصی به بازی در سریال های تاریخی دارد یا نه افزود: من از آن بازیگرانی نیستم که ژانر یک مجموعه تلویزیونی را برای بازی انتخاب کنم. بازیگری در تلویزیون را با کار تاریخی شروع کردم ابتدا در سریال در چشم باد بعد مختارنامه سپس کلاه پهلوی، نردبان آسمان و گذر از رنجها هم پنجمین کار تاریخی است که من در آن ایفای نقش کردم و خدا را شکر که همه این کارها از سریالهای الف ویژه صدا و سیما بود و این از افتخارات من است اما تا الان اینگونه نبوده که بگویم در فیلم کوتاه، مستند، تله فیلم و فیلم سینمایی یا ژانر خاصی بازی نمی کنم.

خلیلی تصریح کرد: اما اینکه چرا در سریال های اجتماعی بازی نکردم علت اصلی آن یا ضعف فیلمنامه بوده و یا اینکه داستان و سناریو به دلم ننشسته بود و متاسفانه تا الان هم پیش نیامده که سناریویی را بخوانم و آن را برای بازی بپسندم. از طرفی سریال های تاریخی برای من خیلی جذابیت دارد بخاطر اینکه تحقیقاتی که قبل از شروع کار انجام می دهم باعث می شود من بیشتر راجع به تاریخ ایران مطالعه و تحقیق کنم چه مختارنامه که درباره اسلام تحقیق کردم چه در چشم باد که درباره دوران پهلوی مطالعه کردم و چه درباره سریال گذر از رنجها که در آن روابط خان و خانزادی و ارباب رعیتی به نمایش گذاشته شد.

وی افزود: از طرفی من سالیان درازی بود که در ایران زندگی نکرده بودم و خیلی از مسایل را درباره تاریخ ایران در ادوار گذشته نمیدانستم. بازی در سریال های تاریخی این ویژگی را برای من به همراه داشت که توانستم در کنار بازیگری، با تاریخ ایران بیشتر آشنا شوم.

بازیگر فیلم «سن پترزبورگ» به جذابیت سناریوی سریال گذر از رنجها اشاره کرد و ادامه داد: پس از خواندن فیلمنامه با اینکه من در انگلیس پیش خانواده ام بودم اما داستان آنقدر من را جذب کرد که خیلی سریع بلیت تهیه کردم و با اولین پرواز به ایران آمدم.

بازیگر فیلم «سن پترزبورگ» به جذابیت سناریوی سریال گذر از رنجها اشاره کرد و ادامه داد: پس از خواندن فیلمنامه با اینکه من در انگلیس پیش خانواده ام بودم اما داستان آنقدر من را جذب کرد که خیلی سریع بلیت تهیه کردم و با اولین پرواز به ایران آمدم.

ماه چهره خلیلی درباره بازخوردهای سریال گذر از رنجها در بین مردم هم گفت: برای من بازیگر نظر مردم خیلی مهم است و الان که سریال در حال پخش است خیلی بیشتر از بقیه عوامل بازخورد کار را از مردم و اطرافیان می گیریم، چه در خیابان و چه در فضای مجازی و چه از طریق رسانه‌ها. در همین بازخوردها بیشتر بینندگان از ریتم داستان راضی هستند چرا که برعکس خیلی از سریال های تاریخی که در اصطلاح کار را کش و قوس می دهند در سریال گذر از رنجها این اتفاق اصلا رخ نداد و این یک واقعیت است که مردم ما دوست دارند سریال ها را سینمایی نگاه کنند و روند داستان‌های کش‌دار را نمی پسندند.

بازیگر سریال «کلاه پهلوی» درباره مشکلات و سختی های سریال گذر از رنجها هم گفت: تا الان همه کارهای تاریخی که من در آن بازی کردم خارج از تهران بوده است. یکی از جذابیت‌های سریال گذر از رنجها برای من این بود که من این فرصت را داشتم تا قسمت‌های خیلی زیبا و دیدنی کشورم را در شمال ببینم. اما کارهای شهرستان همیشه سخت‌تر است چرا که بازیگر از فضای زندگی خارج می شود و 24 ساعت زندگی‌اش می‌شود کار، بخصوص این که پروژه طولانی شود. من در این سریال 15 ماه درگیر بودم و شرجی بودم و سرما هوا را هم به این مشکلات باید اضافه کرد.

بازیگر نقش «کتایون» ادامه داد: شاید بتوان گفت که سختی‌های این سریال برای من از همه بیشتر بود چراکه تازه در خارج از کشور ازدواج کرده بودم و دقیقا سه روز بعد از مراسم ازدواجم به ایران آمده بودم و به مدت سه ماه رفتم شهر چمخاله و لاهیجان و به نوعی ماه عسلم را البته تنهایی در شمال کشور گذراندم.

بازیگر فیلم «رنج و سرمستی» تصریح کرد: واقعا کار آنقدر برای من جذابیت داشت و آنقدر همه چیز زیبا بود که الان که در ماه عسل به سر می‌برم اگر آقای حسن‌پور دوباره به من پیشنهاد بازی بدهد با تمام وجود این پیشنهاد را می‌پذیرم. وقتی کارگردان یک مجموعه، مولف کار هم باشد به آموخته‌های یک بازیگر خیلی بیشتر افزوده می‌شود.الان که سریال را می‌بینم از انتخاب و تصمیمم برای بازی در آن رضایت دارم.

ماه چهره خلیلی در پایان گفت: فعلا دارم استراحت می کنم و ان شاالله کارم را از ابتدای سال آینده شروع خواهم کرد.

بخش سینما وتلویزیو ن تبیان


منبع: فارس