تبیان، دستیار زندگی
برونشیت یک بیماری حاد ریوی است که توسط ویروس و باکتری و معمولا به دنبال آنفلوانزا ایجاد می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هفت روش طبیعی برای درمان برونشیت


برونشیت یک بیماری حاد ریوی است که توسط ویروس و باکتری و معمولا به دنبال آنفلوانزا ایجاد می‌شود.

ریه

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا موفق به ارایه هفت روش طبیعی و موثر برای درمان برونشیت شدند.

درمان برونشیت معمولا با دوزهای بالا از انواع آنتی بیوتیک انجام می شود. در ادامه چند روش طبیعی برای درمان برونشیت توسط محققان دانشکده پزشکی هاروارد ارایه شده است که در کنار داروهای تجویز شده توسط پزشک توصیه می‌شود:

* رطوبت
قرار گرفتن در آب و هوای گرم و مرطوب در مقابله با برونشیت بسیار توصیه شده است. برای نیل به این هدف می توان از سونا، حمام آب گرم و دستگاه بخور استفاده کرد.

* استفاده از مایعات گرم
نوشیدن مایعات گرم مانند چای و سوپ کمک می کند که خلط ناشی از برونشیت به راحتی از بدن خارج شود.

کافی است پیاز را خرد و در ظرفی ریخته و روی آن کمی عسل بریزیم و در طول شب استفاده کنیم. این معجون با ارزش قاتل برونشیت است

* غرغره آب نمک
ترکیب یک قاشق چای خوری نمک با یک فنجان آب گرم و غرغره آن یکی از مهمترین روش های کاهش التهاب ناشی از برونشیت است. در این روش باید دقت کرد که میزان نمک از مقدار توصیه شده تجاوز نکند زیرا منجر به سوزش شدید گلو می‌شود.

* استراحت
هنگام ابتلا به بیماری، بدن شروع به مبارزه با عوامل بیماری‌زا می‌کند و استراحت به بدن این امکان را می‌دهد که با قدرت بیشتری با بیماری مبارزه کند؛ از طرفی بیماری برونشیت مسری است و توصیه شده است که فرد در طول بیماری کمتر با دیگران تماس داشته باشد.

* بادام
شاید باور این نکته سخت باشد ولی بادام یکی از موثرترین مواد غذایی برای درمان برونشیت است. این ماده غذایی منبع غنی از پتاسیم، کلسیم و منیزیم به شمار می‌آید.

پیاز و عسل

* ترکیب عسل و پیاز
کافی است پیاز را خرد و در ظرفی ریخته و روی آن کمی عسل بریزیم و در طول شب استفاده کنیم. این معجون با ارزش قاتل برونشیت است.

* لیمو ترش
پوست لیمو را رنده کرده و به همراه آب لیمو در مقداری آب بریزید و روی گاز بجوشانید. پس از صاف کردن این محلول آن را میل کنید.

گرچه این روش های خانگی در درمان برونشیت بسیار موثر هستند ولی توصیه می‌شود که در کنار داروهای تجویز شده توسط پزشک مورد استفاده قرار بگیرند.

برونشیت یک بیماری حاد ریوی است که توسط ویروس و باکتری و معمولا به دنبال آنفلوانزا ایجاد می‌شود. این بیماری زمانی دردسرساز می‌شود که بدن در پایین ترین سطح از ایمنی قرار دارد. احتمال بروز این بیماری در تمام ماه های سال حتی تابستان نیز وجود دارد. برونشیت در بیماران مبتلا به آسم و آلرژی بسیار خطرناک است. 

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط:

چگونه به کمک زنجبیل برونشیت را درمان کنیم؟
۱۴ توصیه‌ی تغذیه‌‌ای برای مبتلایان به آسم
ریه سالم‌تر با تغذیه بهتر
تغذیه و تنگی‌نفس
ریه‌های سالم با میوه‌های سالم

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.