تبیان، دستیار زندگی
آیا تا به حال جای پای خود را بر روی برف و یا در کنار ساحل بر روی ماسه دیده اید؟ چه پا برهنه باشید و چه کفش داشته باشید، جای پای شما شبیه یک انسان است
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : زینب عشقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بزی که لب دریا قدم می زند!


آیا تا به حال جای پای خود را بر روی برف و یا در کنار ساحل بر روی ماسه دیده اید؟ چه پا برهنه باشید و چه کفش داشته باشید، جای پای شما شبیه یک انسان است ، حالا اگر این کفش ها را بپوشید و در کنار ساحل دریا قدم بزنید، انگار که یک بز و یا یک اسب از آنجا گذشته است، و شخص سومی که جای پای شما را می بیند، بی گمان می گوید: وا... لب دریا بز چی کار می کرده؟

کفش پاشنه بزی

شاید از اولین روزی که بشر، پا به این کره خاکی گذاشت، وقتی دید که می تواند با استفاده از پوششی برای پاهای خودش، مانع آسیب رسیدن، به این قلب دوم انسان شود، مدل های مختلف کفش، ابداع شد.
پوشیدن کفش راحت و مناسب، از نشانه های انسان های عاقل است، کفش راحت برای انسان، حکم هوای پاک برای نفس کشیدن را دارد، وقتی انسان کفشی می پوشد که برای پاهای او عذاب آور است، این درد و عذاب ، تمام بدن او و تمام فعالیت های روزانه اش و حتی اخلاقش را هم تحت الشعاع قرار می دهد.
بعضی ها اصرار دارند که کفش های مارک دار معروف بپوشند و همیشه هزینه زیادی برای آن صرف می کنند، اما این کفش ها، هر چند که گرانبها و شیک و به روز باشند، اما اگر راحت و مناسب نباشند، به پشیزی نمی ارزند.در طول تاریخ، کفش های پاشنه بلند، مخصوص ثروتمندان و افراد والامقام از زن و مرد، بوده است و سپس با گذشت زمان و با کشف ضررها و زیان های جبران ناپذیر آن، کفش های بدون پاشنه و طبی، در میان بیشتر مردم، محبوب تر و کاربردی تر شده و کفش های پاشنه دار، فقط مخصوص بانوان و آنهم در مهمانی ها و مراسم ها، مورد استفاده قرار می گیرد.انواع دیگری از کفش مانند: کفش هایی با پاشنه تیز، پاشنه بلند بدون بند، لژ یکسره، پاشنه ی بلند دوک شکل و لژهای بلند، چیزهایی هستند که اکثر خانم ها را به هیجان می آورند!
اما به چه قیمت؟ فرو رفتن ناخن به داخل گوشت، یکی از عوارض پوشیدن کفش‌های تنگ و نوک باریک و ضایعه شایعی است که بیشتر برای شست پا پیش می‌آید. پینه، میخچه و کج شدن و خمیدگی انگشتان، عوارض دیگری است، تازه کمر درد و پا درد و انواع بیماری های ستون فقرات و ... را هم در دراز مدت اضافه کنید.
در مذمت کفش های پاشنه بلند، کفش های نوک تیز و عوارض پزشکی آن، تا دلتان بخواهد، مطلب وجود دارد، اما به تازگی کفش هایی مد شده است که علاوه بر همه ی این درد ها و مرض ها ، روح و روان شما را هم تحت تاثیر قرار می دهد و جایگاه شما را از انسانی که اشرف مخلوقات است ، به حیوان تنزل می دهد و شما را به سلوک گروه هایی در می آورد که مسلما اگر از اهداف و رفتارهای آنها آگاه باشید، هیچ دلتان نمی خواهد که جزء آنها باشید.این کفش ها ، کفش های پاشنه بزی یا پاشنه سُمی نام دارد و توسط خواننده ها و رقاصه های خارجی، در برنامه ها و کنسرت هایشان، استفاده و تبلیغ می شود.

اگر متهم به توهم توطئه نشویم، مدارک زیادی در مورد این که کفش های پاشنه بزی ، توسط گروه های شیطان پرستی، مد و حمایت می شود، وجود دارد، همانطور که می دانید،  شما با پوشیدن این کفش ها ، علاوه بر ضرر و زیان های پزشکی بی شماری که به خودتان می زنید، به جرگه ی حامیان شیطان پرستی، می پیوندید

کفش های پاشنه بزی ، علاوه بر مضرات کفش های پاشنه بلند، با ظاهری که شبیه سم اسب است و اثری که در روی زمین می گذارد که آن هم شبیه جای پای بز است، به شخصیت و روح و روان شما آسیب می زند.آیا تا به حال جای پای خود را بر روی برف و یا در کنار ساحل بر روی ماسه دیده اید؟ چه پا برهنه باشید و چه کفش داشته باشید، جای پای شما شبیه یک انسان است ، حالا اگر این کفش ها را بپوشید و در کنار ساحل دریا قدم بزنید، انگار که یک بز و یا یک اسب از آنجا گذشته است، یعنی اثر پای شمایی که انسان هستید برجای نمی ماند، اثر پای یک بز بر جای مانده است و شخص سومی که جای پای شما را می بیند، بی گمان می گوید: وا... لب دریا بز چی کار می کرده؟ یعنی هر کس که از اینجا گذشته یک بز یا اسب و یا یک حیوان سم دار بوده نه انسان!
به علاوه، اگر متهم به توهم توطئه نشویم، مدارک زیادی در مورد این که کفش های پاشنه بزی ، توسط گروه های شیطان پرستی، مد و حمایت می شود، وجود دارد،  با پوشیدن این کفش ها ، علاوه بر ضرر و زیان های پزشکی بیشماری که به خودتان می زنید،(چون با فرم بدن هماهنگی ندارد) به جرگه ی حامیان شیطان پرستی، می پیوندید و خواسته یا نا خواسته، تبلیغی برای آنان خواهید بود، حال انتخاب با خودتان است...

زینب عشقی

بخش زیبایی تبیان


مطالب مرتبط:

گوشواره های جد بزرگ
من با کلاسم و اروپا رفته
شما چقدر زیبایید

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.