تبیان، دستیار زندگی
علی دایی چند ساعتی را در سیدنی به گشت و گذار پرداخت و با هوادارانش(که خیلی از آنها خارجی بودند)عکس یادگاری گرفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سامی الجابر:ما ستاره بودیم،دایی فوق‌ستاره


علی دایی چند ساعتی را در سیدنی به گشت و گذار پرداخت و با هوادارانش(که خیلی از آنها خارجی بودند)عکس یادگاری گرفت.
علی دایی که یکی از مهمانان ویژه کنفدراسیون فوتبال آسیا در فینال جام ملت‌ها بود، جدا از اینکه در سیدنی به تماشای بازی استرالیا - کره جنوبی نشست، چند ساعتی هم برای گشت و گذار وقت گذاشت و در همین چند ساعت حسابی مورد توجه مردم قرار گرفت.
علی دایی

البته اگر تصور كرده‌اید فقط ایرانیان مقیم سیدنی، علی دایی را می‌شناختند و با او عكس یادگاری می‌گرفتند، سخت در اشتباه هستید چون به گفته خبرنگاران و عكاسان حاضر در سیدنی، دایی برای استرالیایی‌ها و مردم سایر ملیت‌های مختلف كه ساكن سیدنی هستند، چهره‌ای شناخت‌شده بود.
دایی در سیدنی برای اولین بار سوار مترو شد و مردمی كه او را می‌شناختند، تمام حواس‌شان به شهریار بود و از او عكس و امضا می‌خواستند اما اتفاق جالب‌تر وقتی رخ داد كه علی دایی برای خرید لباس به فروشگاه دو برند معتبر پوشاك رفت. در فروشگاه اول، فروشنده و مدیر فروشگاه بلافاصله دایی را شناختند و حسابی او را تحویل گرفتند. خریدارانی هم كه دایی را می‌شناختند، چه ایرانی و چه خارجی، سمت او رفتند تا عكس یادگاری بگیرند. دایی وقتی از این فروشگاه بیرون آمد و به فروشگاه دوم رفت، پشت درهای ورودی این فروشگاه و داخل محوطه آن ازدحام ایجاد شد. عده‌ای بیرون فروشگاه منتظر بودند خرید دایی تمام شود و او از فروشگاه بیرون بیاید تا با او عكس بگیرند، عده‌ای هم داخل فروشگاه شدند و شروع به عكاسی كردند. مدیر فروشگاه كه فوتبالی نبود و دایی را نمی‌شناخت، به مردم گفت در این مكان عكاسی از لباس‌ها و چیدمان پوشاك ممنوع است و مردم هم جواب دادند ما از لباس‌ها عكس نمی‌گیریم و در حال عكاسی از دایی هستیم.
مدیر فروشگاه هم یكی از همراهان شهریار را صدا زد و از او پرسید مگر این دوست شما هنرپیشه است كه اینگونه مورد توجه مردم قرار گرفته كه این شخص جواب داد: «دایی آقای گل ملی تاریخ فوتبال جهان است.» مدیر فروشگاه با شنیدن این توضیح سراغ دایی رفت و از او خواست در بخش VIP فروشگاه با مدیر و فروشنده‌ها عكس یادگاری بگیرد و كتابچه ویژه فروشگاه را امضا كند.

«آن دوره‌ای كه ما ستاره فوتبال آسیا بودیم، این آقا، بزرگ همه ستاره‌ها بود.» دایی وسط حرف سامی الجابر پرید و گفت او اغراق می‌كند و خودش هم ستاره بزرگی بوده اما سامی الجابر تأكید كرد: «واقعیت این است كه ما ستاره بودیم و تو فوق‌ستاره.»

دایی هم ابتدا سر به سر طرف گذاشت و گفت من عكس تبلیغاتی نمی‌گیرم اما در نهایت كنار فروشنده‌ها و مدیر فروشگاه ایستاد و عكس یادگاری انداخت. دایی در سطح شهر هم با ایرانی‌ها و سایر علاقه‌مندان فوتبال از ملیت‌های مختلف كه او را می‌شناختند، با حوصله عكس یادگاری می‌گرفت. مقابل هتل محل اقامتش هم وقتی با سامی الجابر روبه‌رو شد، ستاره ماندگار فوتبال عربستان، دایی را به یكی از دوستان اروپایی خود كه انگار شریك تجاری‌اش است، معرفی كرد و گفت: «آن دوره‌ای كه ما ستاره فوتبال آسیا بودیم، این آقا، بزرگ همه ستاره‌ها بود.» دایی وسط حرف سامی الجابر پرید و گفت او اغراق می‌كند و خودش هم ستاره بزرگی بوده اما سامی الجابر تأكید كرد: «واقعیت این است كه ما ستاره بودیم و تو فوق‌ستاره.»
در جریان سیدنی‌گردی، ‌وقتی دایی وارد یك فروشگاه مواد غذایی شد تا خرید كند، فروشنده مغازه كه عرب بود، شروع كرد به شوخی با دایی... او به دایی گفت: «من شما را می‌شناسم، یا احمد راضی هستی یا سعید العویران یا...» و بعد از این كه اسم چند بازیكن آسیایی را آورد و حسابی دایی را خنداند، به او گفت: «آقای دایی، افتخار می‌دهید با هم عكس بگیریم؟!» شهریار هم جواب شوخی طرف را داد و گفت: «اشتباه گرفتی، من دایی نیستم.» به زودی مستند سیدنی‌گردی دایی را تقدیم شما می‌كنیم. طی روزهای آینده باركد مربوط به این مستند را در روزنامه منتشر می‌كنیم تا شما بتوانید با اسكن این باركد، تصاویر مربوط به سیدنی‌گردی دایی را ببینید.

بخش ورزشی تبیانمنبع: خبرآنلاین