تبیان، دستیار زندگی
معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری مسابقه ریاضی کانگورو با حضور تیم های دانش آموزی، در خانه ریاضیات بوشهر خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقه ریاضی کانگورو در بوشهر برگزار می‌شود.

مسابقه ریاضی کانگورو در بوشهر برگزار می‌شود


معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری مسابقه ریاضی کانگورو با حضور تیم‌های دانش آموزی، در خانه ریاضیات بوشهر خبر داد.


ناصر کرمی درجشن بزرگداشت برگزیدگان مسابقه A – المپیاد، با بیان اینکه هر پیشرفتی در انسان نشان از علاقه شخص به آن موضوع و آن رشته است اظهار داشت: پیشرفت در انسان‌ها متفاوت است که مبتنی بر نیاز و تلاش و علاقه فرد به آن موضوع است.

وی با تاکید بر این که با راه‌اندازی خانه ریاضیات در بوشهر استعدادهای دانش‌آموزان در علوم ریاضی تقویت شده است، تصریح کرد: خانه ریاضیات زمینه‌های لازم را برای شکوفا شدن استعدادهای دانش‌آموزان فراهم می‌کند که این موضوع به علاقه دانش آموزان وابسته است.

معاون متوسطه  آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی خانه ریاضی در بوشهر،گفت: با وجود اینکه حدود یکسال از ایجاد خانه ریاضی نگذشته ولی می‌توان دریافت که زیرساخت‌های ریاضی در دانش‌آموزان قدری تقویت شده است، به گونه‌ای که امروز شاهد درخشش دانش‌آموزان دشتستانی در مسابقات ریاضی کشوری و اعزام آنان به مسابقات جهانی هلند هستیم.

کرمی گفت: امسال مسابقات علمی و عملی، جشنواره‌های مختلف با همکاری خانه ریاضی برگزار می‌شود که نقش مهمی در تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان دارد.

با وجود اینکه حدود یکسال از ایجاد خانه ریاضی نگذشته ولی می‌توان دریافت که زیرساخت‌های ریاضی در دانش‌آموزان قدری تقویت شده است، به گونه‌ای که امروز شاهد درخشش دانش‌آموزان دشتستانی در مسابقات ریاضی کشوری و اعزام آنان به مسابقات جهانی هلند هستیم.

وی ادامه داد: برای تقویت بنیه علوم ریاضی دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی و هفتم متوسطه آزمون تورنی تیم ریاضی با مشارکت خانه ریاضی در بوشهر برگزارمی‌شود.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری مسابقه ریاضی کانگورو در بوشهر خبرداد و افزود: مسابقه ریاضی کانگورو تا پایان امسال با حضور تیم‌های دانش آموزی در خانه ریاضیات بوشهر برگزار می‌شود. کرمی در پایان با بیان اینکه این مسابقه برای نخستین بار در استان بوشهر اجرا می‌شود، گفت: برگزاری این مسابقه به صورت تیمی و با هدف تمرین کار گروهی ریاضی است، که نقش مهمی در شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان دارد.


منبع:  وزارت آموزش و پرورش

بخش سفیران تبیان