تبیان، دستیار زندگی
مادر «کنجی گوتو» گفت نمی توانم برای شرح دادن احساساتم درباره مرگ غم انگیز پسرم کلماتی را پیدا کنم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واکنش مادر ژاپنی به‌ذبح پسرش توسط داعش


مادر «کنجی گوتو» گفت نمی‌توانم برای شرح دادن احساساتم درباره مرگ غم‌انگیز پسرم کلماتی را پیدا کنم.

مادر ژاپنی

«جونکو ایشیدو» مادر دومین تبعه ژاپنی اعدام شده به دست گروه تروریستی داعش در حالیکه به شدت گریه می‌کرد به خبرنگاران گفت: این اسفناک است اما کنجی رفته است.

وی درحالیکه اشک می‌ریخت، افزود: من نمی‌توانم برای شرح دادن احساساتم درباره مرگ غم‌انگیز پسرم کلماتی را پیدا کنم.

«کنجی گوتو» 47 ساله، خبرنگار آزاد و مستندساز شناخته‌شده ژاپنی که بنا به گزارش‌ها در ماه اکتبر (سه ماه پیش) به سوریه رفت تا در روند آزادی «هارونا یوکاوا» دیگر تبعه ژاپنی که هفته گذشته کشته شد مشارکت کند، به دست عناصر تروریستی داعش ذبح شد.

در ویدئویی که گروه داعش منتشر کرده، جلاد داعش که سر کنجی گوتو را می‌بُرد لهجه‌ای انگلیسی دارد و‌ همان شخصی است که در سایر ویدئوهای گردن زدن گروگان‌های غربی توسط داعش به چشم می‌خورد.

مقامات ژاپن با تأیید واقعی بودن ویدئوی منتشر شده اعلام کردند به احتمال زیاد فیلم ویدئویی که در آن گروه تروریستی داعش اعلام می‌کند دومین گروگان ژاپنی را سر بریده است، واقعی است.

«یوشی هیدا سوگا» سخنگوی دولت ژاپن در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره صحت فیلم ویدئویی داعش گفت: پس از یک بررسی گسترده ما معتقدیم این فیلم به احتمال زیاد واقعی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فرد حاضر در این ویدئو کنجی گوتو روزنامه‌نگار 47 ساله ژاپنی است، گفت: ما اینطور فکر می‌کنیم.

شماری از مردم ژاپن امروز در توکیو پایتخت این کشور در محکومیت کشته شدن گروگان ژاپنی به دست داعش تجمع کردند.

بخش سیاست تبیان

منبع : تابناک