تبیان، دستیار زندگی
داود هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره افزایش تعداد قسمت های سریال «همه چیز آنجاست» و اینکه آیا این اتفاق منوط به تصمیم شبکه بوده است؟ گفت: این طور نیست؛ تلویزیون در این خصوص تابع ماست. باید کار را آبرومندانه جمع کنیم، نمی توانیم که آب به قصه ببندیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا «همه چیز آنجاست» طولانی شد؟


داود هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره افزایش تعداد قسمت‌های سریال «همه چیز آنجاست» و اینکه آیا این اتفاق منوط به تصمیم شبکه بوده است؟ گفت: این‌طور نیست؛ تلویزیون در این خصوص تابع ماست. باید کار را آبرومندانه جمع کنیم، نمی‌توانیم که آب به قصه ببندیم.

همه چیز آنجاست

تهیه‌کننده سریال در حال پخش «همه چیز آنجاست»، توضیحاتی را درخصوص دلایل بیشتر شدن تعداد قسمت‌های این مجموعه ارائه داد.وی ابتدا یادآور شد: طرح مجموعه «همه چیز آنجاست» 90 قسمتی بود. وقتی دو سال پیش با آقای تخشید وارد مذاکره شدیم، قرار شد 50 قسمت را روی طرح بیاوریم و بسازیم. اما وقتی شروع کردیم به این نتیجه رسیدیم که نمی‌توانیم آب روی قصه بگیریم و باید آبرومندانه آن را جمع کنیم.

او ادامه داد: پیش‌بینی‌مان این است که بین 57 تا 60 قسمت کار را به اتمام برسانیم.هاشمی همچنین تأکید کرد: ما حتی بر سر اینکه سری دوم «همه چیز آنجاست» ساخته شود بحث داشتیم به جهت اینکه کار داستانک‌هایی دارد که نمی‌شود آن را در 50 قسمت جمع‌بندی کرد. ما در حال حاضر 53 قسمت از کار را داریم و پیش‌بینی‌مان این است که تا 60 قسمت آن را به جمع‌بندی برسانیم. زیر 57 قسمت که اصلا امکان ندارد، قصه بسته شود، در نتیجه ما تابع پخش شبکه نیستیم.

هاشمی همچنین با بیان این مطلب که تلویزیون توقع ندارد کاری را شروع کنیم و در نهایت آن را سرهم بندی کنیم و تمام شود، گفت: ما می‌توانستیم کار را در 45 قسمت سرهم بندی کنیم و به پایان برسانیم. اما این امکان برای ما وجود ندارد به خاطر اینکه شرایطی داریم و سعی نداریم از آن عبور کنیم. تلویزیون هم دوست ندارد کاری را که شروع کرده‌ایم به این شکل به پایان برسانیم.داود هاشمی در پایان ، گفت: پخش «همه چیز آنجاست» تا 20 بهمن‌ ادامه خواهد داشت.داوود هاشمی پیش تر از پایان غیرقابل پیش‌بینی مجموعه «همه چیز آنجاست» خبر داده بود.

پروانه حذف شد

پیش از این قرار بود در ایام دهه فجر سریال «پروانه» به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان روی آنتن برود اما با اضافه شدن قسمت‌های «همه چیز آنجاست» و ادامه یافتن پخش آن در این دهه، «پروانه» بازپخش نخواهد شد.

نقش‌های عروس مادرشوهری را دوست دارم

پیش از این روایت چند نفر از بازیگران همه چیز آنجاست  را خواندید. الهام حمیدی هم نظرش را درباره نقش پرستو بیان کرده.

این بازیگر گفت: پرستو شخصیت خوب مطلقی نیست و مثل بقیه انسان‌ها هم فاکتورهای مثبت اخلاقی دارد، هم منفی و هم کاراکتری کاملا رئال است. او، ضمن تحلیل نقش خود گفت: در قسمت‌های ابتدایی سریال بیننده شاهد نوعی کشمکش و درگیری بین پرستو و مادرشوهرش است. پرستو در این قسمت‌ها از خانه‌ای مستقل به اتاق کوچکی از خانه خانواده همسر خود آمده است. ابتدا با مادرشوهر خود اختلاف نظرهایی دارد. وقتی این قسمت‌ها پخش می‌شد واکنش مردم برای من جالب بود و آنها به من می‌گفتند که چرا با مادرشوهر خود بحث می‌کنی. همین نکات برایم در متن جالب بود و من این نوع نقش‌ها را دوست دارم.

ما حتی بر سر اینکه سری دوم «همه چیز آنجاست» ساخته شود بحث داشتیم به جهت اینکه کار داستانک‌هایی دارد که نمی‌شود آن را در 50 قسمت جمع‌بندی کرد. ما در حال حاضر 53 قسمت از کار را داریم و پیش‌بینی‌مان این است که تا 60 قسمت آن را به جمع‌بندی برسانیم. زیر 57 قسمت که اصلا امکان ندارد، قصه بسته شود، در نتیجه ما تابع پخش شبکه نیستیم.

وی افزود: هیچ انسانی خوب مطلق نیست. ممکن است کسی به واسطه دیدن این نوع سریال‌های دارای پیام، به معایب خود پی ببرد و بخواهد آنها را رفع کند، اما به هر حال پرستو هم مثل بقیه انسان‌ها هم فاکتورهای مثبت اخلاقی دارد و هم منفی. ممکن است گاهی زیر بار زندگی شانه خالی کند. شرایط او در قصه سخت است و رفتارش در قسمت‌های اول نباید اعتراض تلقی شود. این نقش کاملا رئال است و من خوشحالم که بعد از سریال «شوق پرواز» و بازی در نقش خانم حکمت - همسر شهید بابایی - که نقش کاملا خاص و حساسی بود، توانستم با نقشی که واقعی است دوباره مهمان خانه‌های مردم شوم.

همه چیز آنجاست

بازیگر سریال «یوسف پیامبر(ع)» درباره متن سریال «همه چیز آنجاست» نیز گفت: من با قصه این کار از همان ابتدا انس گرفتم و به نظرم جذاب و جالب آمد که چطور آنقدر خوب به مشکلات و معضلات جامعه پرداخته است. بسیاری از جوانان این روزها با مشکل مالی دست و پنجه نرم می کنند و این سریال توانسته نشان دهد که دنیا همیشه روی یک چرخ نمی‌چرخد و به خانواده‌ها می گوید وقتی با مساله در زندگی مواجه می‌شوند چگونه باید با توکل به خدا روزگار را سپری کنند.

حمیدی با اعتقاد بر اینکه فضای کاری‌مان در سریال «همه چیز آنجاست» بسیار خوب و دوست‌داشتنی است، گفت: آقای شاه‌حسینی هم به عنوان کارگردان بسیار به بازیگران لطف و هوای آنها را دارد. اگر آنها نظری نسبت به دیالوگ و نقش داشته باشند، می‌پذیرد و این ارتباط و تعامل با کارگردان به نظرم فاکتور مهمی برای یک سریال است.

الهام حمیدی همچنین در پایان گفت: تهیه‌کننده این کار نیز با تامین دسترنج بازیگران آرامشی بر فضای کار حاکم کرده است. همبازی‌هایم نیز در این سریال بسیار خوبند. به ویژه آقای مشایخی که تاکنون افتخار همکاری با ایشان را نداشتم.

فرآوری: منیژه خسروی

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منابع: ایسنا ، سینما پرس